Łapanów. Dramatyczna sesja Rady Gminy

3.2
(5)

Kto widział, ten wie. Kto nie oglądał – powinien obejrzeć! Retransmisja powinna być dostępna w piątek (17.05).

Łapanów. Dramatyczna sesja Rady Gminy. Kluczowe dla programu naprawczego uchwały oszczędnościowe lądują w koszu!

– Nie jesteśmy im przeciwni, ale musimy mieć dane – wyjaśnia Celina Jacewicz, przewodnicząca Rady Gminy.

Inni radni dodają: nie może być tak, że oszczędza się kosztem wszystkich, tylko nie szkoły muzycznej. To jest niesprawiedliwość!

Przy okazji wychodzi na jaw, że odpływ z ubojni, który już dawno miał być zamurowany cały czas w najlepsze działa! Szkoła w Zbydniowie niszczeje przez opady, a gmina dopiero teraz budzi się, że trzeba w tej sprawie wystąpić do wojewody. A i to po poselskich interwencjach! I wszystko dwa miesiące po zerwaniu dachu.

Do tego radni, którzy muszą zwracać uwagę wójtowi, że powinien się umówić na spotkanie z wojewodą w sprawie mostu w Kamyku.

Powalająca przemowa sołtysa Klejdysza, który już nie wytrzymał i… Oskarżenia o pomówienia! Bo podobno przewodnicząca mówiła coś o Śliwie do jednej z radnych już po wyborach.

I do tego radna Palczewska: poważnie zastanawiam się nad złożeniem mandatu! Jej zdaniem to nie ma sensu…

A wszystko w przeddzień decyzji RIO, co dalej z planem naprawczym? Bo jeśli nie plan, to możliwy komisarz!

Retransmisja dzisiejszej nadzwyczajnej sesji powinna być dostępna TUTAJ.

Projekty uchwał, które były dziś dyskutowane TUTAJ.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.2 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
47 Comments

 1. Pani Przewodnicząca lubi Pani różne akcje np. orange może czas na akcję stop pedofilii i polityki w kościele i na sesji? To kiedy?

 2. Po przesłuchaniu pierwszych minut sesji już mam ochotę złożyć wniosek formalny o odwołanie Rady Gminy :-(;-)

 3. Pani Celinko aż to przykro ogladać jeżeli faktycznie ta pani która ma jakieś prywatne animozje w stosunku do pani to niech to załatwi w 4 oczy a nie na forum.To po pierwsze.A po drugie jezeli ona jest koleżanką w pracy to tym bardziej.Współczuję i teraz się nie dziwię …tylko szkoda szkoły i atmosfery która zawsze w zespole szkół była ptzyjazna i dobrze ja wspominam .Mile wspominam nasze wyjazdy na zawody biegowe do Krakowa.Łapanów był wtedy potęgą w Małopolsce a Dąbrowica ?Pozdrawiam i niech pani wie że nie wszyscy myślą tak jak pani opozycja.Życzę powodzenia niech się pani trzyma pani Celino.

  • Co ma piernik do wiatraka? Co szkoła średnia ma wspólnego z gminą? Wielkie NIC!!! Sprawy gminne załatwia się na forum publicznym, a nie w cztery oczy. Ale niektórzy z rady gminy albo nic nie pamiętają, albo są nieprzygotowani, albo nie mają wiedzy na dany temat itp. żenada. To pytam po co tam są? Cyrk na kółkach, na który wszyscy patrzą i się śmieją. Poziom prowadzonej sesji dno, farsa, tragikomedia taka jak wypowiedzi niektórych radnych. Tylko po co? Zamiast ratować gminę, o ile jeszcze się da i są ku temu możliwości, to nie bo nie. Na złość mamie odmrożę sobie uszy to motto słynnej 9-tki. Żal patrzeć jak 9-tka wprowadza gminę w stan agonii, z której gmina może nie wyjść. Pytanie, dlaczego niektórym tak na tym zależy? Niektórzy radni agresorzy z 9-tki mają się za nie wiadomo kogo, a nie znają się na niczym, nic tylko docinki bez sensu i zero merytoryki. Dziewiątko opamiętaj się jak jest jeszcze czas.

 4. Wielki szacunek za postawę podczas ostatniej sesji. Jedyna, która nie gra pod publikę. Jedyna co wie, co znaczy służba dla ludzi. Nie da się ukryć, że działania wielu radnych to ustawka. O co w tej grze chodzi? Wszyscy już wiemy.

  • Faktycznie na sesji zachowanie jak przekupka na targu.Można można radna Palczewska bohaterka ale jaja.Nie wie nie umie to atakuje.Najlepszą obroną jest atak dokładnie nie ma czym to trzeba zaistnieć bele czym.

   • Patryk no właśnie radna Palczewska zwróciła uwagę na istotny temat. Błaznuj i do woli, ale fakt, faktem że Celina stawia myśląc, że ma przewagę w radzie innych pod swoje dyktando. Ale ta radna ma swój rozum i potrafi go celnie użyć. Pozdrawiam

 5. Radny grzyb nie wie jaka jest sytuacja gminy nie wie ze ciągłe glosowanie przeciw oszczędnością sprowadzi komisarza ? czy on ma pojecie co się dzieje ? tragedia. Czy nie ma w grabiu ludzi kompetentnych ?

 6. Palczewska jak chce to niech złoży mandat bo przecież ta baba jest nie reformowana i nie nadaje się do rady bo nie umie się nawet wysłowić tylko czyta z kartki jak jej napiszą

  • Brawa dla Palczewskiej jedyna baba co już zorientowała się o co chodzi w tej Radzie i nie udaje. Interpelacje?? Hahaha najpierw gminę trzeba na nogi wyprowadzić a nie bić pianę i ona to rozumie. Brawo!!

 7. Ludu Rady ogarnij się […] sami nie wiecie co a jak słyszę radnego z Grabia notabene byłego sekretarza POP PZPR w Grabiu to mi się flaki przewracają facet ogarnij się. Kochani wyborcy głosowaliście na PiS a w wyborach samorządowych głosujemy na Ludzi i mamy to co wybraliśmy, jaja jak berety. Rada musi wspierać Wójta i popierać go bo inaczej z tego nic nie wyjdzie. Obecnie to Rada niszczy sport, kulturę, OSP i wszystko co ma na drodze to nie Rada a Szarańcza.

  • Narazie to ataki są ze strony radnej Palczewskiej o co tej babie chodzi zero interpelacji wniosków
   Wogóle nie na temat ms jakieś kpmpleksy.Sesja jest żeby uchwalać uchwały a nie animozje.Ta b… nie nadaje się kompletnie.I jeszcze glosuje za brakiem doplat

   • Tak jakbyś Edku nie mieszkał w tej „miodem i mlekiem płynącej” – Gminie. Zauważ, że głosy podczas większości uchwał rozkładają się 9:5. Jest układ 🙂 no ale ten układ upadnie podczas wejścia Komisarza 🙂 Wspaniała 9 myśli, iż będzie to poprzedni wójt:) ale się przeliczą i ich bezsensowne blokowanie pewnych uchwał skończy się tym, iż przez najbliższe lata będzie rządzić Komisarz a oni będą obarczać go o to co zrobi, tylko niech nie zapomną co oni zrobili by zapobiec takiej sytuacji. Stagnacja i cofanie się nikomu na dobre nie wychodzi… Frustrujące jest, iż Pani Przewodnicząca cały czas mówi, że się nie zna, nie pamięta, to ja się pytam po co ktoś taki skoro się nie zna i nie pamięta a jest przewodniczącym, i małych pieniędzy za to nie bierze !!! Komisarz szybko rozwiąże ten problem i to będzie wina tej 9-ki

  • janek ( pisany z małej litery) a skąd Ty, zza Buga ?radny z Grabia to Pisior, Aws-owiec, solidarnościowiec z krwi i kości ( nie ubliżając innym jego słabszym talentom) więc skąd to stwierdzenie :”sami nie wiecie co a jak słyszę radnego z Grabia notabene byłego sekretarza POP PZPR w Grabiu”, może chłopie zastanów się zanim zaczniesz ?

 8. Na temat skarzonej wody jest info na Bochnianim pl. W gminie Bochnia zbadali i mamy problem a łapanów nie bada no bo i po co.. Śliwa daj im jeszcze jedną podwyżke. Ta gmina powinna zmienić nazwe na Ciemnogród.

  • Jak nie będzie prawdziwych oszczędności w tym poprzez zmianę struktury organizacyjnej szkól podstawowych i spółki komunalnej nie liczcie na inwestycje w GZK i czystą wodę to jest nie wykonalne. Podwyżka? Z tego co ja wiem to tam nie ma jednego etatu po kierowniku i zastępca pełni obie rolne wiec ustalono mu odpowiednie wynagrodzenie do czasu rozstrzygnięcia konkursu, nie ma w tym nic dziwnego.

   • Baśka wystarczy przeanalizować tej wpis już wiadomo o co chodzi aby sprywatyzować Gzk i aby był jeden kierownik i nikt się nie dowiedział jak się to odbyło a zakład sprzedadzą i kasa jak z pożyczki na gimnazjum podpisanej przez P Paszkot.

 9. Nie ma gorszego wrzo…jak Radna z Kobylca. Wojuje w szkole od dawna, a teraz w Radzie. Wilk w owczej skórze i ten uśmieszek i głosik pełen ironi. Bardzo dobrze, że mieszkańcy mogą to zobaczyć. Pani Irzyk co się z Panią dzieje? Na kim ta zemsta? Na Śliwie? Wy Śliwie na złość nie robicie tylko mieszkańcom, wszystkim także tym w Tarnawie i zobaczycie jak się to skończy i dla Was i dla gminy.

  • Dokładnie pani Węglarz i pani Irzyk zachowują sie jak by miały […]. Nastepny kosmita pan Grzyb, gość wogule nie wie co sie dzieje ale szczeka żeby szczekać tak poprostu. Reformy oświaty nie chcecie, dopłat do ścieku nie ruszać to co wy do h..a pana myślicie że pieniądze z nieba spadną. Wszystko robicie na przekór Wujtowi a chłop sie stara jak może ale ważniejsza od gminy jest wasza urażona duma. Wstydu nie macie. Proponuje tą trójke wymienionych radnych wysłać w kosmos a jako pilota tej wycieczki nie widze innej osoby jak pani Jacewicz. Ogarnijcie sie ludzie. Ps. Brawo panie Klejdysz i pani Palczewska. Ale zem sie rozpisal, ale wkur…m sie poprostu!

   • Masz chyba klapki na oczach wójt robi tylko dobre wrażenie. Gmina ma długi, a on daje gościowi podwyżkę w kwocie 2000 mię. Oszczędza kosztem ludzi. To jego pomysł na uratowanie gmny.A może jakiś pomysł na lepsze zarządzanie.

    • Jestem za, w tej sytuacji rozumiem podwyżkę dla kogoś kto jest w najniższej strefie dochodowej, a tu co, gość coś osiągnie więcej niż do tej pory?, nie sądzę, nie żałuję komuś podwyżki ale niech się wykaże we własnym biznesie lub strefie prywatrnego pracodawcy, to szacun, tak to kolejna wydmuszka za pieniądze podatników.

    • wójt zrobił przez te kilka miesięcy więcej oszczędności niż przednik ! ale radni robią na ZLOSĆ

    • Przynajmniej coś robi żeby ratować gminę poprzednik nawet planu naprawczego nie opracował. Ciekawe co z tym wnioskiem do prokuratury na Roja….

   • Oficjalnie skażona jest w Nieszkowicach. Nieszkowice wodę mają z Chostowej, PODOBNO w Chrostowej dobra. Ciekawe, kiedy oficjalnie dowiemy się że jednak nie…..

 10. Sołtys klejdysz jako rencista został przyjęty do pracy No wodociągu przez Jana Kuliga dlatego zanim po prostu tęskni.

  • Sołtys Klejdysz ma po prostu jaja a nie że tęskni, powiedział całą prawdę. I do Wrony, Panie Wrona kręci Pan na sesji, poprzednie Rady i owszem przytakiwały Kuligowi i Rojowi tylko że oni brali kredyty, a Śliwa chce oszczędzać. To sie zdecydujecie czego Wy chcecie!! Bo mieszkańcy wiedzą czego Wy chcecie naprawdę. Rozliczymy Was szybciej niż się Wam wydaje.

   • Do zbulwersowanego:Czy tak Śliwa oszczędza to ja bym się zastanowił.A jak chodzi o oszczędności to jakby pan Śliwa posłuchał i nie robił reorganizacji szkół na kolanie i po omacku to była szansa połączyć dwie szkoły; Tarnawę i Zbydniów ,ale na obecną chwile to przeszłość.A czemu społeczeństwu pan wójt nie powiedział że do szkoły muzycznej w tym roku gmina dopłaci ok,620 000

 11. Kampania wyborcza na sesji!! List pasterski Marszałka w sprawie LGBT do czego to już dochodzi. To jest tak słabe, że niedobrze się robi! Na następnej sesji postuluje więc o wyświetlenie filmu Sekielskiego!! Dla równowagi Pani Przewodnicząca!

 12. Cytuje Pan wypowiedzi Radnych przeciwnych Wójtowi, a wypowiedzi Długosza, Pietrasia i wyjaśnienia Wójta oraz Kierownika COO nie. Panie Manys dziś odpadły te uchwały to prawda a wcześniej? Prosze napusać co wcześniej Rada odrzuciła przy planie naprawczym. Brawa dla Sołtysa Klejdysza!!

Komentowanie jest wyłączone.