Kto zostanie nowym wójtem? Duże zaskoczenie!

Jak na trzy tygodnie przed wyborami wyglądają szanse kandydatów na nowego wójta? Który z nich ma największe szanse, by zasiąść w urzędzie na kolejne pięć lat?

Zaskoczenie jest spore. Z internetowego sondażu, jaki przeprowadziliśmy w niedzielę jasno wynika, że w Łapanowie potrzebna będzie druga tura, a wszyscy trzej kandydaci idą praktycznie „łeb w łeb” i praktycznie żaden z nich nie może być pewien przejścia. O wyniku pierwszej tury wyborów mogą zaś zdecydować nawet pojedyncze głosy.

Sondaż wygrał ostatecznie obecny wójt Robert Roj. Ale… Zdobył on tyle samo waszych internetowych głosów, co Andrzej Śliwa.

Zarówno na Roja jak i na Śliwę chce głosować po 60 osób, które wzięły udział w naszym sondażu. Obaj uzyskali po 33,5 proc.

Ani jeden, ani drugi nie może jednak być pewien wejścia do drugiej tury. Po piętach depcze im bowiem Jan Kulig, były wójt, który ponownie stara się o stanowisko włodarza gminy.

Kulig dostał zaledwie jeden głos mniej, niż Roj i Śliwa. Chce na niego głosować 59 osób (33 proc.), które wzięły udział w naszym sondażu.

W sumie wzięło w nim udział 179 osób.

Przed wyborami postaramy się zrobić jeszcze jeden sondaż dotyczący poparcia dla kandydatów na wójta. W przyszłą niedzielę będziemy chcieli natomiast sprawdzić jak wyglądają szanse kandydatów na radnych.

A oto wyniki niedzielnego sondażu poparcia dla kandydatów na wójta:

Na kogo oddasz głos?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
15 Comments

  1. Również kibicuję Panu Kuligowi. Każdemu z kandydatów można pewnie dużo przypisać. Kulig w porównaniu z Rokiem jest bardziej odważny, samodzielny, stanowczy. Ma charakter przywódcy. Obaj Ci kandydaci zastawiali w bankach majątek gminy ,ale u Kuliga coś a nawet dużo się robiło. Teraz gmina leży a władza już tylko improwizuje. Za Roja mają dobrze tylko lansujący się nauczyciele chociaż osobiście On pewnie ich nie poważa, bo to już nie jego półka. Do pana Śliwy nic nie mam. Głosujcie na Kuliga, pozdrawiam.

  2. Dziś listonosz dał mi folder wyborczy a raczej gazetę Pana Jana Kuliga-jestem pod wrażeniem dokonań i planów. Brawo Panie Janie, jestem za Panem.Trochę spokoju Pan wprowadzi i stabilizacji.

  3. Dziękuję za ludzi, którzy stoją murem za Rojem. Co pokazali i zrobili przez 4 lata. No stali i się lansowali. Dobre wrażenie i ładnie wyglądające buzki na plakatach to za mało. Tu trza zakasac rękawy i ciężko pracować. Jakieś pomysły na rozwój gminy??? U Sliwy i jego ludzi mniej nawet na Fb gwiazdowania, a wiecej działania.

  4. Roj wygra i zostanie po staremu ma bardzo mocną ekipę która stoi za nim murem. ludzie nie pójdą głosować bo maja to po prostu gdzieś. Pozostanie po staremu. Roja ma morowane kolejne 5 Lat

  5. Czemu mój Łapanów nie pisze o serii spotkań (sprawozdawczych) w całej gminie gdzie prezentowali się kandydaci do wyborów ? Cisza !

  6. Roj ma konkurenta, któremu się chce i nic nie zmieni, że poPis za nim stoi. To lew salonowy, który lubi grzać się w swoim fotelu i podrywa się do działania raz na 4 lata. To za mało

  7. Skoro tak ma wyglądać prawdziwe liczenie przy wyborach, no to Szczęść Boże! Odkąd to 60 nie jest równe 60? „Я считаю, что совершенно неважно, кто и как будет в партии голосовать; но вот что чрезвычайно важно, это кто и как будет считать голоса.”

  8. Każdy z głosujących niech się dobrze zastanowi co robi i po pierwsze czy chce by obecny Wójt nadal rządził? Jeżeli do drugiej tury wejdzie Pan Kulig i Roj wygra Roj, natomiast jeżeli wejdzie Roj i Śliwa wygra Śliwa. To jest prosta kalkulacja. Wyborcy Kuliga nigdy nie zagłosują na Roja, natomiast część wyborców Śliwy pośród, których są m.in zawiedzeni wyborcy Roja z 2014 r. i przeciwnicy Kuliga z braku innej możliwości zagłosują na Roja albo nie pójdą do urn i wówczas Roj ma wygraną w kieszeni. Jeśli się zgadzsz z tym przewidywaniem to napisz TAK.

Komentowanie jest wyłączone.