Ksiądz z Bochni odpowie za zabicie policjanta

Fot. Pixabay
2.1
(16)

Duchowny z Bochni usłyszał właśnie zarzut zabicia policjanta. Grozi mu od pół roku do ośmiu lat więzienia.

Ksiądz z Bochni odpowie za zabicie policjanta.

Do tragedii doszło 8 lipca w Wełninie koło Buska Zdroju (świętokrzyskie). Na miejscu zginął jadący na motocyklu policjant – komendant z Mikołowa.

54-letni ksiądz z Bochni, który jest sprawca wypadku usłyszał właśnie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nie przyznaje się do winy.

Z danych policji wynika, że ksiądz z Bochni wymusił pierwszeństwo na motocyklu, który jechał z przeciwka. Mimo reanimacji motocyklista zmarł. Był to 45-letni komendant powiatowy policji w Mikołowie.

Policja bada teraz sprawę. Co istotne, ksiądz z Bochni był trzeźwy. Pozostaje na wolności dzięki poręczeniu majątkowemu. Policja nie zdradza jego personaliów.

 

Fot. materiały Policji

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.1 / 5. Głosy: 16

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

  1. ja się bardzo dziwię, jak rozpędzony musiał być motocyklista. Jednak obowiązuje zasada ograniczonego zaufania szczególnie na skrzyżowaniu. Ksiądz po prostu jechał, a niewielki pojazd policjanta egzekwował pierwszeństwo.

  2. Wypadek ze skutkiem śmiertelnym to nie jest zabójstwo. Wypadek to zdarzenie w którym z winy nieumyślnej w tym przypadku jest śmierć człowieka. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast zabójstwo charakteryzuje się winą umyślną czyli planujemy zabicie człowieka i tego dokonujemy i zagrożone jest karą do 25 lat lub dożywocie. Ofiara wypadku niech spoczywa w pokoju mogę tylko wyrazić wyrazy współczucia rodzinie.

  3. zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym to nie to samo co zarzut zabójstwa. Bądźmy uczciwi.

Komentowanie jest wyłączone.