Ks. Ziółkowskiego czy Janusza Kuliga? Jakie imię będzie nosić rondo w Tarnawie?

Fot. materiały prasowe Powiatu Bocheńskiego
2
(8)

Do tej pory propozycja była jedna. Jak się okazuje kontrowersyjna. Ale właśnie pojawiła się inna. Czyje imię będzie nosić nowe rondo w Tarnawie?

Starosta proponuje, by nowe rondo w Tarnawie nosiło imię Janusza Kuliga. Taki wniosek złożył na ręce przewodniczącej Rady Gminy Celiny Jacewicz podczas otwarcia inwestycji.

– Mija 15 lat od tragicznej śmierci Janusza Kuliga. Nadanie Jego imienia rondu w Tarnawie jest szczególnie ważne dla mieszkańców Gminy Łapanów, którzy pamiętają go jako wielkiego mistrza kierownicy, człowieka życzliwego, pomocnego, który nigdy nie zapominał o swojej małej ojczyźnie – argumentował wtedy Adam Korta.

Okazuje się jednak, że propozycja ta nie spotkała się wcale z aplauzem. Oto niektóre Wasze komentarze:

Miło by było gdyby takie nadanie imienia było konsultowane z mieszkańcami Tarnawy w końcu to oni mieszkają i mają chyba jakieś prawo do wyrażenia opinii i własnych propozycji. Jakoś tak dziwnie wszystko usiłuje się zrobić za ich plecami jakby w ogóle byli duchami (…) Jest to moim zdaniem bardzo lekceważące dla mieszkańców…

Dlaczego Tarnawa ma dostać kukułcze jajko? Czy ktoś ich pytał o tę nazwę? Jakie zasługi dla Tarnawy ma Janusz Kulig?

To nie ta epoka, to brak szacunku dla mieszkańców Tarnawy! Bo to oni mają priorytet do decyzji, nie żadne… Co to klucz, partyjny jak za komuny? Bo tak ma być bez rozmów z mieszkańcami?

Już jest w Gdowie. Może wystarczy…

Rzeczywiście, od zeszłego roku Janusz Kulig ma już rondo swojego imienia w Gdowie – całkiem niedaleko od Łapanowa.

Dziś pojawiła się niezwykle ciekawa inna propozycja dla nowego ronda w Tarnawie:

A gdyby tak rondo w Tarnawie było im. ks. Jana Leona Ziółkowskiego?
Postać pochodząca z Woli Wieruszyckiej, czyli związana również i z naszą gminą.
Przy tym można by było powiedzieć wiele o jego bohaterstwie z okresu II wojny światowej i jego udziale w wojnie polsko-bolszewickiej(w tym roku obchodzimy stulecie wygranej wojny polsko-bolszewickiej – red.).
Osoba, która padła ofiarą zbrodni katyńskiej.
Przypomnę jeszcze również, iż rondo im. Janusza Kuliga już istnieje (w Gdowie), po co więc kolejne rondo o tej samej nazwie?

Decyzja należy do Rady Gminy!

Co na ten temat sądzicie?

 • przeprosiny od Redakcji, nasz błąd! – w ankiecie wkradł się błąd. Bardzo przepraszamy! Chodzi oczywiście o TARNAWĘ, a nie Tarnów!
  Przy ankietach na Facebooku nie ma niestety możliwości edycji. Zostawiamy z błędem – nie chcemy marnować ponad 170 Waszych głosów, podmieniając post.
  Przepraszamy! Nawet najlepszym się zdarza 😉 Wiemy, że „literówki” to nasz słaby punkt 😉 Staramy się. Ale zdarzało się, zdarza i pewnie będzie się zdarzać. Prosimy o wyrozumiałość 😉

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
15 Comments

 1. A może by tak pociągnąć do odpowiedzialności za zadłużenie gminy tego pana A dodatkowo sprzedaż zwrotna budynków i zalewu jednakowoż zaległości w spłacie faktur za usługi zus-ów za nauczycieli ???. Gmina tonie w długach samo się nie zrobiło komuś to zawdzięczamy taka krótka pamięć ???.

 2. Jak na razie to Łapanów został faktycznie rosławiony po skażeniu wodociągu oraz w rankingu najbardziej zadłużonych gmin w Polsce i fakt pewne nazwisko przewijało się w artykułach który wójt najbardziej zadłużył gmine Łapanów więc wszyscy wiemy o co chodzi i nie dajmy z siebie robić osłów. Pamięć to taki przywilej ludzi inteligentnych nie dających sobą manipulować

 3. Już dość z tymi świętymi Kingami Jadwigami itp. To rondo powinno nosić nazwę Janusza Kuliga jedynego człowieka który rozsławił tą gminę na całą Polskę! Zawiść ludzka łapanowska tarnawska ośmiesza tą gminę, bo obce gminy nie mają z tym problemu, a nasza gmina jak zwykle ze wszystkim ma problem. Co tu za ludzie mieszkają?

  • Rozsławił? Gdzie? 99% społeczeństwa nie ma pojęcia skąd pochodził. Tak samo jak nie wiemy gdzie urodził się Hołowczyc, Kajetanowicz, czy nawet Lewandowski. Nie przesadzaj my z tym bohaterstwem jego.

 4. Panie redaktorze dlaczego skasował pan mój komentarz. Może coś redakcja napisze o myjni w Sobolowie. Jakim cudem powstała jak tam nie ma kanalizacji i do kogo należy?

  • Może być Kuliga, Roja, Śliwy, Kowalskiego, Nowaka. Należy do tego co ja wybudował, jakie to ma znaczenie, chyba najważniejsze, że jest i napewno jest potrzebna. A od kiedy wymogiem wybudowania myjni bądź innej budowli jest istniejącą kanalizacja. Gdzie ty żyjesz. Jest jeszcze coś takiego jak szambo. Nie bądź zazdrosny, że ktoś ma pomysł na biznes i go realizuje. Pozdrawiam

 5. No jakieś 3000 z hakiem lat temu pokolenie uwikłane niewolnictwem Zanim zostało wprowadzone do Ziemi Obiecanej przez 40 lat musiało wyginąć na pustyni znaczy sytuacja się powtórzyła pokolenie spaprane komuną w dalszym ciągu nie jest wstanie pozostawić ją w niebycie i już ostro do przodu tylko ciągle to bagienko układowe a ciemnoty klaszczą.

  • A może ktoś związany z Tarnawą. Kulig rondo już ma, imieniem Ziółkowskiego nazwać most budowany na drodze powiatowej w Wieruszycach. A rondu w Tarnawie nadać imię np. Porucznika Władysława Banach pilota wojskowego latającego myśliwcem w czasie II Wojny Światowej który pochodził z Tarnawy. Po wojnie przyczynił się do budowy wojsk lotniczych nowo powstałego państwa Pakistanu.

    • Jeszcze mieszkają, ale bardzo mało się o nim mówi, na cmentarzu jest tablica upamiętniająca jego osobę. Polecam film gdzie wspominają jego osobę „Polscy piloci na pakistańskim niebie”, jest na YT.
     Zastanawiający jest również fakt niewyjaśnionej katastrofy w której zginą, chodziły słuchy że jego osobą interesowały się wtedy obecne władze Polski.

Komentowanie jest wyłączone.