Koszt akcji „woda” – prawie 200 tys. zł

Pixabay.com

Wiemy już, ile kosztowało gminę ostatnie skażenie wodociągu. Gmina podsumowała wydatki.

Koszt akcji „woda” to prawie 200 tys. zł. Z informacji, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Gminy wynika, że:

łączny koszt zakupu wody, jej transportu i obsługa kierowców to 153 113,54 zł

z kolei koszt przywrócenia wodociągu do stanu normalnej funkcjonalności (m.in. koszt
wypożyczenia i zamontowania potrzebnych do tego urządzeń) wyniósł ok. 40 tys. zł.

razem daje to kwotę ponad 193 tys. zł.

Czy tak duży nieplanowany wcześniej wydatek nie zagraża kasie gminy? Wydaje się, że nie. Gmina zapewnia, że środki na wyżej wymienione wydatki pochodzą z rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe i były one zabezpieczone w budżecie na 2017 r.

„Montaż urządzeń dodatkowych (chodzi m.in. o lampy UV i filtry – red.) zostanie sfinansowany z wydatków planowanych na wodociągowanie Gminy Łapanów, który będzie wynosił ok. 300 tys.zł.” – zapewnia gmina. To oznacza, że rozwój sieci wodociągowej w gminie nieco się opóźni.
6 Comments

  1. Mam pytanie do redakcji czemu nie podejmiecie tematu odnośnie wodociągu z Dobczyc z której to inwestycji obecny wójt stara się wymiksować a którego koszt dla naszej gminy byłby ok 4 mln zł ale w zamian otrzymalibyśmy praktycznie nieograniczone źródło wody najwyższej jakości, kanalizację oraz nową oczyszczalnie ścieków. Wydaje mi się że to okazja a skąd weźmiemy pieniądze na to wszystko a trzeba będzie prędzej czy później to zrobić a teraz jest dofinansowanie 85%.Jak ma się rozwijać gmina jak nie mamy donrej wody,kanalizacji ani oczyszczalni.Mysle że gra jest warta świeczki.

  2. Wielka prośbą do redakcji.Proszę dowiedzieć się czy śledztwo wskazało winowajce skażenia wody bo w przeciwnym razie sytuacja morze się powtórzyć.A także czy winowajca pokryje wydatki gminy związane z usuwaniem skażenia wodociągu

    Dziękuje .Pozdrawiam .

  3. Gmina to mieszkańcy czyli wszyscy zaplacimy za skażenie wody dlaczego ??? Moim zdaniem powinno się wykryć sprawców celem pokrycia kosztów.Co stoi na przeszkodzie by winowajcy odpowiadali finansowo.

Komentowanie jest wyłączone.