Konkursy palm nie tylko w Lipnicy

Fot. Fb @gminalapanow
0
(0)

 Są w Cichawce, są w Sobolowie…

Konkurs palm w Cichawce. Tradycją już jest, że w niedzielę palmową po Mszy św. odbywa się konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. W tym roku komisja konkursowa w składzie: ks. Przemysław, Lucyna Kluba Przystał – sołtys wsi Cichawka, Ryszard Kaczmarczyk – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Łapanów oraz Tadeusz Mazur – Urząd Gminy Łapanów, wybrała najwyższe i najpiękniejsze palmy.
Pierwsze miejsce w kategorii „najwyższa” zajęli bracia Szymon i Paweł Statek. Palma przez nich wykonana miała 5 metrów wysokości. Drugie miejsce zajęła palma wykonana przez Piotra Jaworskiego – jego palma była o 5 cm niższa. Trzecie miejsce przypadło palmie wykonanej przez Karolinę Duda.
W kategorii „najpiękniejsza” nagrodzone zostały palmy wykonane przez Wiktora Smagę, Amelię Trzaska oraz Remigiusza Gadzina.
W sumie w tegorocznym konkursie brało udział ok. 20 dużych palm, każda wykonana własnoręcznie przez uczestników. Palmy były oczywiście bardzo piękne.
Wszyscy uczestniczący w konkursie zostali nagrodzeni upominkami i słodyczami ufundowanymi przez gminę Łapanów i ks. proboszcza parafii Cichawka.

Tekst: Gmina Łapanów

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!