Koniec z chodnikiem donikąd. Zamiast do rowu, poprowadzi dalej

2.3
(8)

Mieszkańcy Wolickiej w końcu się doczekali. Chodnik, który obecnie kończy się w rowie poprowadzi ich dalej.

Koniec z chodnikiem donikąd, który prowadzi od Spara w kierunku Wolicy. Mieszkańcy doczekają się wreszcie jego rozbudowy.

– Otrzymałam właśnie informację, że powiat dostał dofinansowanie z funduszu dróg samorządowych i chodnik w kierunku Wolicy będzie wreszcie robiony dalej – mówi podczas ostatniej sesji rady gminy jej przewodnicząca Celina Jacewicz.

Dzięki funduszom, jakie dostał powiat w Łapanowie powstanie kolejne 290 metrów chodnika w kierunku Wolicy.

– Cieszy, że wreszcie coś się ruszyło – mówi Jacewicz. – Wreszcie idą środki dla gminy mimo, że jest tak trudna sytuacja.

Mieszkańcy Wolicy domagali się budowy chodnika od kilku lat. Mimo, że zwracali przy tym uwagę na bezpieczeństwo dzieci, władze gminy dotąd bezradnie rozkładały ręce. Droga jest powiatowa, a nie gminna więc o inwestycji nie było mowy. Teraz się to wreszcie zmieni.

Kiedy powstanie kolejne prawie 300 metrów chodnika? W tej chwili jeszcze nie wiadomo, bo sprawa jest świeża. Wiadomo jednak, że chodnik będzie robiony.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.3 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
5 Comments

  1. Tak, róbcie chodniki w stronę Wolicy, rondo w Tarnawie ( jest tak potrzebne jak d…. tarki) a ludzie dalej będą ryzykować życie na bardziej ruchliwych drogach np. w Grabiu, w stronę Grabowca czy Ubrzeży. Polityka i układy dalej rządzą w naszej Gminie. Powodzenia.

    • Jakie układy? Grabowiec i Ubrzeż to droga wojewódzka więc obserwatorze petycje do Marszałka. Krytykować każdy umie, ale żeby tak podziękować to nie, ja tam się cieszę, że powiat inwestuje w naszą gminę.

  2. Tak to prawda, jak informowałem wcześniej w mediach społecznościowych Starostwo Powiatowe złożyło w kwietniu stosowny wniosek z dokumentacją i w następstwie uzyskało dotację z Funduszu Dróg Samorządowych. Projekt, który będzie realizowany na terenie gmin: Żegocina, Trzciana oraz naszej gminy zawiera także wykonanie chodnika (ścieżki rowerowej) na ul. Wolickiej w Łapanowie. Bardzo potrzebna inwestycja, od lat oczekiwana przez mieszkańców Łapanowa, mam nadzieje, że wreszcie będzie zrealizowana. Powtórzę jeszcze raz, że inwestycja jest umiejscowiona na terenie sołectwa Łapanów. Dziękuje Pani Sołtys z Łapanowa oraz mieszkańcom za pomoc w tej sprawie.

  3. Tak to prawda, jak informowałem wcześniej w mediach społecznościowych Starostwo Powiatowe złożyło w kwietniu wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych i uzyskało dotację na ten projekt drogowy, gdzie między innymi zostanie wykonany chodnik (ścieżka rowerowa) na ul. Wolickiej w Łapanowie. Bardzo potrzebna inwestycja, od lat oczekiwana przez mieszkańców Łapanowa. Mam nadzieje, że wreszcie będzie zrealizowana.

Komentowanie jest wyłączone.