Komunikat dotyczący jakości wody w wodociągu zbiorowego zaopatrzenia Chrostowa

pixabay.com

 

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni w dniu 17.04.2018r. pobrał do badania próbę wody uzdatnionej ze Stacji Uzdatniania w Chrostowej
w zakresie parametrów grupy A załącznika nr 2 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

W dniu dzisiejszym znane są oznaczenia parametrów zgodnie z załączonym sprawozdaniem z badań nr LZT/W/498/N/2018.

Jakość wody w zakresie oznaczanych parametrów nie budzi zastrzeżeń.

W dniu 20.04.2018r. zostanie zakończone badanie w zakresie ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C.

Wynik powyższego parametru zostanie ogłoszony odrębnym komunikatem.

W załączeniu sprawozdanie z badań wody nr LZT/W/498/N/2018.

 

 

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Bochni

mgr inż. Halina Bielec

 

 

Artykuł pochodzi z serwisu PSSE Bochnia

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
13 Comments

  1. Juz go nie zobaczycie bo artykuł dziwnie szybko zniknął z portalu. Czyżby niewygodne komentarze (czytaj – prawda) nie podobały się redakcji?

  2. Taka mała rzeczka a musi wchłonąć fekalia 3/4 mieszkańców gminy zrzuty z trzech oczyszczalni ścieków Łapanów Trzciana Łąkta Potok spod cmentarza śmieci z traszkana regularne zrzuty z dużej miejscowej ubojni. Więc w kranie Zawsze to będzie chlorowany opalony lampą UV syf. Kulig zdawał sobie z tego sprawę Dlatego rozpoczoł podłączenie do wodociągu z Dobczyce nieudolny Roj zniweczył ten projekt i Skazał nas i nasze dzieci na picie uzdatnionego syfu.

  3. Zgodnie z wcześniejszymi publikacjami 13kwietania podczas wycieku z ubojni woda była pobrana do badania.Skoro publikują wyniki z 17 kwietnia to jest tu działanie tuszujące wcześniejsze wyniki zanieczyszczenia wody przez ubojnie.Niezły Syf wypiliśmy pomiędzy 13 a 17kwietania.Dlaczego gmina toleruje zatruwanie wody przez ubojnie?????

  4. bez dwóch zdań masz rację. Wyciek nastąpił 13.04, a woda do badań pobrana dopiero 17.04?? Największy syf spłynął i od piątku przez weekend największe stężenie mętnej wody spożyliśmy nieświadomi. Kogo miało przesrać po tej wodzie, to przesrało.

  5. Coś dziwnego się odbyło 13 04 2018r ubojni a została przyłapana przez policję wypowiedz Dominika Półtorak policja Bochnia na zatruwaniu wody a sanepid podaje do wiadomośći wyniki badania wody z 17 04 2018r.Dlaczego niepodają z 13 .14.15 i 16 04 2018r.? Wnioskuję iź przez 4 dni piliśmy Syf z ubojni i dlaczego Wójt znowu toleruje postępowanie ubojni kosztem mieszkańców.Kiedy ten układ się rozssypie dlaczego ubojni a wypuszcza ścieki do rzeki a my tom wodę pijemy???.

  6. Dziękuję gminie i wójtowie ze w końcu mam czystą wodę. Gdyby nie zaangażowanie wójta i gminy do dziś pilibyśmy ten syf.

Komentowanie jest wyłączone.