Kompromitacja! Gmina unieważnia przetarg na most w Kamyku

Jak się dowiadujemy Gmina Łapanów unieważniła właśnie przetarg na odbudowę mostu w Kamyku.

Ta decyzja to kompromitacja dla władz Łapanowa. Oznacza bowiem, że mimo obietnic, żadnej odbudowy mostu w Kamyku na razie nie będzie.

Potwierdzenie decyzji o unieważnieniu przetargu znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej gminy. W dokumencie, jaki został tam umieszczony w piątek, 25 maja po południu przeczytać można, że postępowanie zostało unieważnione ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, jaką gmina ma zamiar przeznaczyć na ten cel.

Okazuje się, że w postępowaniu gmina dostała tylko jedną ofertę. Mało tego, wartość inwestycji w Kamyku wyliczono w niej na kwotę… 8,2 mln zł, czyli prawie dwukrotnie więcej, niż ma na to gmina.

Mimo otrzymania promesy na ponad 4 mln zł Łapanów chce na odbudowę mostu w Kamyku przeznaczyć najwyżej 4,7 mln zł. Co w tej sytuacji?

Władze gminy, zamiast natychmiast zabrać się za zmianę kuriozalnego planu zapowiadają, że postępowanie powtórzą. Nie wiadomo tylko po co, skoro już teraz można przewidzieć, że przy tak drogim projekcie, oferty nie będą tańsze. Jedynym wyjściem wydaje się więc zmiana projektu i rozpoczęcie starań, by most wyremontować inaczej, niż przewidują horrendalnie drogie plany.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
25 Comments

 1. Rzeka stradomka miejscowosc wieruszyce most czesciowo zamkniety. Dkaczego nie ma artykulu. Tak wiem to droga powiatowa gmina lapanow i wujt Roj niewinny. To was nie interesuje. Zaraz nie bedzie dojazdu od strony sobolowa

 2. Most powinien być zrobiony, ponieważ każdy ma prawo do normalnego dojadę do domu. Czy tam były by dwie rodziny czy 10 czy 100 most powinien stanąć taki żeby dało się w bezpieczny sposób przez niego przejechać. Wydaje mi się, że remont mostu nie jest aż tak kosztowny jak piszecie 8 mln. Dobrze ktoś tu stwierdził , że jest osoba która wzięła się za budowę osiedla i dała radę zeże wszystkim. Chyba warto z ta osobą porozmawiać bo widać, że ma pomysł i wie jak się za to zabrać. Z drugiej strony tak się zdaża że przetargi zostają odwołane jeśli ta cena faktycznie była za wysoka to może i lepiej że tego nie przyjęli. Trzeba ogłosić nowy przetarg i ustalić w nim mać kwote wiadomo przecież że jak gmina nie ma 8 mln na budowę to z nieba jej pieniądze nie spadna

 3. Ciekawe dlaczego od dłuższego czasu przestał się tu udzielać nasz lokalny Ryszard Petru , czyli szanowny Radny Krzysztof Kluba ? Czyżby było mu głupio , że naobiecywał ludziom most , którego i tak nie będzie ?

  • Nie o to chodzi, doprowadźmy tę sprawę do szczęśliwego końca! A radny Kluba powinien iść na zasłużona emeryturę. Problem w tym, że na razie nie ma chętnych na jego następcę 😉

   • Najskuteczniejszego radnego chce Pan wysłać na emeryturę???. Bez względu na to czy budowa mostu dojdzie do skutku (w tej kadencji) to udało się pozyskać łącznie z osuwiskiem około 5 mil zł dla naszej miejscowości – a gdyby tak każdy radny naszej gminy pozyskał podobne kwoty?. Tu nasuwa się pytanie kogo w takim razie Pan by widział wśród swoich kandydatów?.

    • Witam,
     jeśli o mnie chodzi, to na emeryturę bym wysłał całą radę (może poza jedną osobą). Reszta na zieloną trawkę. W radzie powinni zasiadać młodzi ludzie z otwartymi głowami. Obecna rada pokazała niestety (przez bezmyślne podnoszenie rąk), że takich nie ma. Niestety, ale to ta rada pozwoliła wójtowi na dalsze zadłużanie gminy, to ta rada zgodziła się na rolowanie długu i ona przyklepała zastawienie wszystkiego, co tylko się da (łącznie ze szkołami, gminą i ujęciem wody) i wyprzedaż majątku bez konkursu. Jeśli to Pan uznaje za sukces tej kadencji, to winszuję!
     Dlatego obecni radni powinni co najwyżej zostać zaproszeni do rady seniorów, by wykorzystać ich wiedzę i doświadczenie – głos doradczy. Ale proszę pamiętać, że to nie ja decyduję o składzie rady. To mieszkańcy decydują w wyborach. A ekipa na razie się zbiera. Wszystkich chętnych zapraszam do niej serdecznie 😉
     PS. Pan naprawdę uważa, że pozyskane pieniądze to zasługa Pana Radnego? Czy to tylko taki żart?

     • Sukces ma wielu ojców :-). Oczywiście, że to duże uogólnienie (bardzo duże), ale pieniądze trafiły lub trafią do naszej miejscowości a gdyby tak było również w przypadku innych miejscowości to myślę, że nasza gmina by inaczej wyglądała.

 4. słuszna racja! Mamy z Łapanowa przedsiębiorcę […] co całe osiedle Fatimskie pod Krakowem postawił. On za 8 mln to by miasto w mieście wybudował. MOże niech do niego Wójt idzie na konsultacje.

 5. Jaka kompromitacja? Normalne są takie sytuacje… Ktoś tu zaczyna gierki polityczne robić i grunt pod kampanie wyborczą robić. Nie ma to jak zrobić swoje media na rzecz wygranej w wyborach. A później schemat taki jak w Polsce. Niech żyje car!

  • A co ma chwalić pajacyków? Za co że obiecywali most którego nie ma i pewnie nie będzie !

  • Nie wiem po co ludzie piszą w komentarzach takie brednie. Ani królem, ani carem nie myślę się ogłaszać. To od Was zależy, kogo wybierzecie na wójta. Przyjmijcie to proszę w końcu do wiadomości!
   Królowa angielska ma pewnie fajne życie, ale… Jesteśmy w Łapanowie. Czy z Łapanowa da się zrobić drugi Windosor, nie sądzę. Ani królem, ani carem nie myślę się w każdym razie ogłaszać.
   Co jest normalne? Oszukiwanie ludzi? Tak, to KOMPROMITACJA! Gierki polityczne? Guzik mnie obchodzą! Swoje media? Nie, nie swoje! Twoje!
   Nie kompromituj się proszę 🙂

  • Robimy społeczną akcję budowy mostu w Kamyku!
   Ja bym w ogóle nie dopuścił do tego przetargu, bo to jakisś nonsens!

 6. Wydaje mi się iż most winien być adekwatny do potrzeb czyli ilości mieszkańców z niego korzystających jeśli kilkanaście rodzin to w zupełności remont wystarczy ,poco wydawać miliony i zadłużać gminę na kolejne lata i wyprzedawać resztki majątku ?.Narazie wygląda to na nieudolną prubę odwrócenia uwagi od sytuacji w jakiej faktycznie Łapanów się znalazł .Ludzie ponapiepszają na zbyt drogi most poskakają na dnach Łapanowa i kolejne bezowocne miesiące z wypłatą na konto przelecą.Taka bylejakość, udawania praca byle do wyborów się utrzymać.Pozdrawiam.

  • Dzięki, mówiłem już – wchodzimy w Mieszkanie+ Oczywiście pod warunkiem, że wójt nie wyprzeda za bezcen gruntu 😉

Komentowanie jest wyłączone.