Komisariat w Łapanowie. Dwa dni i jeden mail

Fot. Policja.pl

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zajmuje się już sprawą ewentualnego przywrócenia komisariatu Policji w Łapanowie. Potrzebne były Wasze głosy i jeden nasz mail. Ministerstwo zareagowało błyskawicznie!

Dziś rano dostaliśmy bardzo ważną informację z MSWiA. Sprawa przywrócenia komisariatu policji w Łapanowie została przekazana przez wicedyrektora Departamentu Porządku Publicznego resortu bezposrednio do dyrektora gabinetu Komendanta Głównego Policji, a więc na sam szczyt policyjnej hierarchii! Wyżej już naprawdę nie można! Miejmy nadzieję, że to pomoże, by zgodnie z Waszymi oczekiwaniami w Łapanowie znów pojawił się komisariat.

Uprzejmie proszę o przekazanie do wiadomości Departamentu Porządku Publicznego odpowiedzi udzielonej przez Policje w tej sprawie – czytamy w dokumencie przesłanym przez wicedyrektora z ministerstwa do szefa gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Przypomnijmy, jakiś czas temu zapytaliśmy Was czy w Łapanowie potrzebny jest komisariat policji? Wyniki naszego internetowego sonażu są jednoznaczne. Tak, zdecydowanie chcecie żeby był! ZA opowiada się aż 76 proc. z Was.

Zgodnie z obietnicą wyniki ankiety przekazaliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komendy Wojewódzkiej w Krakowie oraz do MSWiA. Jak widzicie reakcja jest aż zaskakująco szybka, a sprawa trafiła najwyżej jak tylko mogła. Niestety, wygląda na to, że wcześniej nikt z gminy (ani wójt, ani żaden radny czy urzędnik) najzyczajniej na świecie nie pofatygował się nawet, by w sprawie przywrócenia komisariatu w gminie zrobić choćby tak banalną rzecz jak wysłanie gdzie trzeba JEDNEGO maila! Sprawdzamy to jeszcze, ale jeśli to prawda, to jest prawdziwy SZOK i NIEDOWIERZANIE!

Zobaczymy, może nasz mail pomoże i w Łapanowie znów będzie komisariat. Szanse są, bo ministerstwo realizuje własnie program przywracania w małych miejscowościach komisariatów, które zostały zlikwidowane kilka lat temu. A sprawa trafiła najwyżej jak tylko można.

A oto wyniki sondażu:
7 Comments

  1. Czy posterunek coś zmieni?. Dyżurujący policjant samą swą obecnością nie poprawi bezpieczeństwa. O komisariacie nie ma co marzyć, utopia. Nasza gmina jest na krańcach powiatu i nikt na peryferiach nie będzie inwestował, zapomnijmy, nie jesteśmy „pępkiem świata”. Lepszy efekt przyniosą częstsze kontrole, dodatkowy patrol będzie tańszy niż najlepsi dyżurni przy biurku.

  2. Myślę, że trzeba tu się poważnie zastanowić. Czy to dobry czas na to aby zajmować się teraz kwestią przywrócenia komisariatu. Czy rzeczywiście jest on niezbędny czy jest to tylko działanie na pokaz, które jeśli by się mu przyjrzeć bliżej szczególnie w kontekście współczynnika przestępczości na terenie naszej gminy daje do myślenia. Nie dawno rozmawiałem z policjantem na ten temat. Powiedział mi, że jego zdaniem w samym Łapanów, jak i całej gminie nie dzieją się jakieś ponadnormatywnie patologie, które wymagałyby obecności posterunku w Łapanowie. Nie wiem jak wygląda finansowanie takiej placówki. Jeśli ma on w obecnym momencie dodatkowo obciążyć gminę jestem bardzo przeciwny. Jeśli gminę będzie kiedyś na to stać – proszę bardzo.

  3. […] z gminy chce się tylko pierdzieć w stołki od zjedzonych ciasteczek i wypitych kawusi , a nie zajmować się jakimś tam posterunkiem . A kase się bierze i to nie małą … Lenie, lenie , śmierdzące lenie.

    • A po to. Jeżeli jest tak duza placówka oświatowa jest młodzież i to dla jej bezpieczenstwa.Tam gdzie młodzież tam dealerzy. W sezonie mamy wielu turystów to zwiększy standard miejscowosci rekreacyjnej. A można by długo wymieniać…

Komentowanie jest wyłączone.