Kolejne wyborcze sensacje – kto w radzie powiatu, a kto nie?

Fb @powiat.bochenski

Znane są już nie tylko wyniki głosowania w gminie. Wiadomo też, kto w nowej kandencji będzie zasiadać w radzie powiatu.

Kolejne sensacje – kto w radzie powiatu, a kto nie? PKW opublikowała już na swojej stronie nieoficjalne wyniki głosowania. Na oficjalne trzeba jeszcze chwilę poczekać, ale wiadomo już, kto zasiądzie w radzie powiatu.

Mandat obejmie Marek Patalita, dotychczasowy radny gminny z Łapanowa. W wyborach zdobył 1070 głosów, co daje mu miejsce w radzie.

Odpadli natomiast dotychczasowi radni z terenu Łapanowa: Ryszard Drożdżak oraz Michał Paszkot. Drożdżak zdobył 800 głosów, a Paszkot – 377.

Ze wstępnych wyników widać, że PiS będzie miał w radzie powiatu w Bochni samodzielną większość. Można się w związku z tym spodziewać, że dotychczasowy starosta Ludwik Węgrzyn straci stanowisko.

Wychodzi też na to, że dwa mandaty Łapanów zamienił na jeden.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
7 Comments

  1. Jak rzadzili tak maja…w tej sytuacji kiedy rzadzi pis kasa do lapabowa poplynie a kiedy fradnym by byl gosciu z psl to I tak by nic nie bolo bo wiekszosc ma pis wiec super sytuacja

  2. Gdyby był normalny myślący Wójt usiadłby do rozmów z potencjalnymi kandydatami i przetłumaczył, że należy wystawić w gminie maksymalnie dwóch kandydatów do powiatu z największymi szansami tj. Drożdżak i Patalita. Byłoby nadal 2, a tak jest 1 i to gorszy. Człowieka z wykształceniem, doktora inżyniera, z obyciem politycznym i kulturą osobistą zamieniono na barana, bo jest z PiS! Ludzie, w gminie Łapanów czas na budowanie silnych struktur Platformy Obywatelskiej i silnego PSL inaczej będziemy mieć takich przedstawicieli u władzy. Tylko tak stworzymy przeciwwagę dla PiS. Partia ta celowo upartyjniła wybory do samego dołu by ludzie nie głosowali na nazwiska i osiągnięcia ale na szyld. Czas zacząć edukować ludzi 1070 osób należy wysłać na lekcję co to znaczy myśleć o interesie gminy, a nie partii.

Komentowanie jest wyłączone.