Kolejne skażenie czy fakenews?

Fot. pixabay.com
3.7
(3)

Czy woda w łapanowskim wodociągu znów została skażona? Taka informacja rozeszła się wśród mieszkańców gminy.

Kolejna skażenie czy fakenews? Oto komunikat, jaki zamieścił dziś na swojej stronie bocheński Sanepid.

Komunikat z dnia 17 maja 2019r. Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bochni w sprawie jakości wody do spożycia w Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bochni informuje, że w dniu 16 maja 2019r. przez przedstawicieli PPIS w Bochni została pobrana do badania próbka wody pochodzącej z Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa (punkt poboru: Stacja Uzdatniania Wody w Chrostowej).

Na podstawie otrzymanego w dniu 17 maja 2019r. sprawozdania z powyższego badania nr LZT/W/704/N/2019, wynika że jakość wody w Wodociągu Zbiorowego Zaopatrzenia Chrostowa pod względem badanych parametrów tj. barwa, zapach, smak, glin, przewodność elektryczna właściwa, Bakterie grupy coli, Escherichia coli oraz Clostridium perfringens spełnia wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2017r., poz. 2294).

Badanie w zakresie oznaczenia parametrów Ogólna liczba mikroorganizmów w 22oC oraz Enterokoków (paciorkowców kałowych) nadal trwa.

Dla Strefy Zbiorowego Zaopatrzenia Wola Nieszkowska – Nieszkowice Wielkie w dalszym ciągu obowiązuje komunikat z dnia 16 maja 2019r. dot. braku przydatności wody do spożycia przez ludzi.

Państwowy Powiatowy

Inspektor Sanitarny w Bochni

mgr inż. Halina Bielec

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.7 / 5. Głosy: 3

Oceń jako pierwszy!
3 Comments

 1. Może ktoś mi wyjaśni jakim cudem woda w Chrostowej jest ok a dalej jest skażona? To jest chyba niemożliwe bo rutociąg jest szczelny. Jakieś wały są robione i to nie pierwszy raz.

 2. Witam jeżeli to prawda to będzie trzecie skażenie wody z tego ujęcia w ostatnim roku czasu jesteśmy chyba jedyną Gminą w Polsce z tak nie poradnymi gospodarzami, wodą nas trują, oświetlenie uliczne wyłączone… Przecież im mniej mieszkańców tym mniej z podatków dla gminy. Pozdrawiam

  • Dopóki ktoś nie zaliczy zgonu…można pić ten płatny syf. Choroby nerek zapalenia watroby.
   Maszt GSM na buczynie powoduje raka u ludzi,a zasięgu dalej nie ma,juz pomijam fakt istnienia słupów wysokiego napięcia w naszej gminie. Co daję wysoką gwarancję odwiedzin na onkologiach.
   Dowód? Najblizszy mieszkaniec spod masztu ma nowotwór mózgu. Nagle …
   Od lat obserwuje to dziadostwo.
   Ostatnio leciało błoto w pierwszym tygodniu kwietnia.po odstawieniu 20litrów wody na dobę nie bylo widać dna w białym wiaderku.
   Ja czystszą wodę mam jak buty myje po lekcji wf-u.
   To jest szczyt co wyprawia mafia.
   Sk@€#&@€&## nakradli bo nie tworzą myzyki z pasji , tylko ze społecznego zlodziejstwa. Zrobili dlugi w gminie a teraz kwiczy wszystko.
   Rozbiórka mostu w Kamyku stanowi alternatywe do łatania dziur budzetowych w gminie po serii strzałów generała.Jestem zwolennikiem nowego przysłowia
   Nie pochodzisz z gminy to wypi@&€@&#

   Bawcie się życiem, bo woda będzie lecieć jak z Bangladeszu.

Komentowanie jest wyłączone.