Na kogo głosować? Jest ważny głos!

Gmina to nie tylko sprawa wójta… interesuje nas, co sie wydarzy po oddaniu głosu… Przeczytajcie jeden z komentarzy na temat zbliżających się wyborów samorządowych. Niezwykle ważny!

Rozmawiać trzeba. Można byłoby krótko skwitować. Oczekujemy także rozmów w szerszym gronie. Bo nasza gmina to nie tylko sprawa wójta i jego kontrkandydata.

Liczę, że przed kolejnymi wyborami mieszkańcy naszej gminy będą wiedzieć zgoła więcej niż ostatnio, na co oddają głos. Celowo piszę “na co” przy całym szacunku do person kandydujących.

Przede wszystkim interesuje nas co się po oddaniu naszego głosu wydarzy a mniej samo brzmienie nazwiska.

Bardziej interesują nas kompetencje, inicjatywa i charakter, a dopiero w drugiej kolejności pod jakim nazwiskiem będą te cechy skonsolidowane.

Podpowiem panom dyskutującym, na co zatem chcemy zagłosować:

 • Odpowiedzialność,
 • kreatywność ekonomiczną i zarządczą,
 • otwartość na potrzeby mieszkańców i gminy,
 • uczciwość,
 • intuicję,
 • otwartość na nowe pomysły i technologie,
 • chęci,
 • zaradność i przedsiębiorczość,
 • umiejętność w wykorzystaniu potencjału gminy (ludzi, geografii, przyrody, turystyki adekwatnej do położenia).

Oczywiście życzliwość. Czasy są naprawdę dogodne! Jak nie teraz to kiedy?

Człowiek, który zostanie wójtem musi mieć te cechy a to czy je ma, mogą ocenić tylko mieszkańcy. Oprócz tego do pełnienia tej służby potrzebne jest też POWOŁANIE.

Zanim więc postanowicie kandydować, stańcie przed lustrem i sami przed sobą odpowiedzcie sobie na pytanie: Czy nie powinien o ten urząd ubiegać się ktoś inny?.

Liczymy zatem na wiele otwartych rozmów, szerokiej informacji o ludziach kandydujących. Interesują nas ich wykształcenie, zdrowe ambicje, dokonania adekwatne do wieku, misja, cele.

Liczymy na to, że w kolejnej kadencji zobaczymy w dziale budownictwa i architektury młodych inżynierów po odpowiednich studiach, że za finanse gminy będzie odpowiedzialny absolwent studiów ekonomicznych, który kiedyś będzie z dumą mógł powiedzieć – moim wielkim sukcesem była redukcja zadłużenia mojej gminy, pozyskiwanie i kontrola finansowania na rozwój, itd. Jednym słowem KOMPETENCJE w każdej gminnej komórce.

Gminę wyobrażamy sobie jako dobrze prosperującą i zarządzaną firmę z jej potrzebami, kosztami i dochodami. Gdzie każdy robi na czym się najlepiej zna i co do niego należy. Nasza firma Łapanów musi generować zyski a tak się nie stanie dopóki, dopóty nie zacznie się rozwijać, inwestować. I jeszcze jedno.

Mieszkańcy chętnie podejmą wyzwanie, jeśli w końcu poczują, że to co sieją kiełkuje i przynosi wymierne efekty. Jest wśród nas wielu ludzi z inicjatywą i potencjałem.

Naszła mnie myśl, że może potrzebny Wam jakiś wzorzec, albo może ujmę to bardziej prowokacyjnie – Mistrz 🙂  A wiadomo co powinien zrobić uczeń wobec mistrza 🙂 Dlatego spuentuję mój wpis zaproszeniem do lektury krótkiego artykułu o dobrze wszystkim znanym Robercie 🙂

http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21999391,cud-biedronia-w-slupsku-byl-deficyt-budzetowy-jest-spora-nadwyzka.html
20 Comments

 1. Nie oceniaj wszystkich swoją miarą. Dlaczego w tej gminie jest jak jest? Zadaj sobie pytanie. Są w tej gminie ludzie którzy chcą zmian. Chcą wysłuchać tych co mają coś do powiedzenia, a potem podjąć decyzję. Może ktoś zadba nie tylko o intetes wybrańców. Ale już na dzień dobry nie dopuszcza się żadnego głosu. Dlaczego mamy słuchać tych co nie mają nawet nic do powiedzenia. Wybacz, ale ich bezradność aż kole w oczy. Czują się tylko silni, kiedy inni są od nich zależni. Pytasz o pseudo-Wypowiedzi? Też Ci odpowiem. Byli tacy co odważyli się mówić, nie tylko pisać. Pokazywano im miejsce w szeregu. Nie tędy droga.

 2. Porażka. Czytam to wszystko i jako mieszkance gminy Łapanów jest mi wstyd za „Was” wszystkich biorącch udział w tych pseudo-wypowiedziach. Przepychanka i oczarnianie a wszystko to za sprawa rządzy pieniądza.Bez względu na to kto jest czy kto będzie Wojtem naszej gminy i tak będzie „kopał” pod siebie. Mowią i obiecują wszyscy przed wyborami a później jest jak jest. Pozdrawiam zakłamany Łapanów 🙂

 3. Jeszcze nie posłuchaliscie co i kto ma do powiedzenia. A już Huzia na Józia. Co mnie obchodzi kogo sypialnia.Ja będę wdzięczny jak ktoś myślący wyprowadzi nas z tego dołka. Może się doczekam, że o gminie naszej będzie mówić się z uznaniem, że ktoś znalazł sposób na postawienie jej na nogi. trza iść do przodu. Roj przez 4 lata nie miał pomysłu na nic, a co z pustego i Salamon nie naleje. Nie liczę na jego nagłe olśnienie.

 4. Roj całkowicie nie ma pomysłu na gminę, i nie chodzi tutaj o skazenie wody. Roj to stagnacja i brak pomysłów na wyjście z tego bagna. Tu trzeba kogoś kto umie się odezwać, załatwić sprawy a nie kryć się za Czerepachiem i wysyłac go tam gdzie się da.

 5. To już wole Roja jak mam głsować na bierdornia… To nie francja elegancja i róbta co chceta. Sory […] zaraz zwymiotuje

  • a ty umiesz człowieku czytać ze zrozumieniem czy cię tego nie nauczyli ???? Biedroń jest w Słupsku czy innym Gdańsku i się na razie chyba nie wybiera do żadnego Łapanowa !!!!! faktem jest, że uratował miasto przed bankructwem !!!! A swoją drogą to wiesz o tym że jest dowiedzione że ci co najgłośniej chcą BIĆ PEDAŁA sami mają przeważnie takie ciągoty …………….. buahaha to sie zastanów czy z tobą na pewno wszystko okej czy gej okej ????!!!!! buahaha

 6. Honor,uczciwośc,rodzina,tradycja,tego oczekuje od kandydata.Redaktor za wzór stawia Roberta Biedronia ???jako mistrza???Jego tradycja to SLD i LGBT Ruch Palikota. rodzina to partner homoseksualny Krzysztof Śmieszek .Promują parady równości gejów i lesbijek.Więc jego sukcesy nijak się mają do wzoru na wójta.Pozdrawiam.

  • A jakie ma znaczenie z kim śpi Robert? Co mnie to obchodzi? Tak, Robert pokazał, że głebokiej d…py można wyjśc na prostą!!! Tak, można!!!

   • Niema zgody na sukces ekonomiczny za wszelką cenę .Niemcy,Francja to wyolbrzymiony przykład takiego myślenia.A korupcja i nepotyzm lgnie tam gdzie parcie na sukces bez uczciwości występuje.Dobranoc.

   • daj spokój z tym gościem, za wzór to mozna Jana Pawła stawiać. Biedroń – wywieżli by go z gminy na taczkach!

  • Myślę, że nie zrozumiał pan przekazu. Oczywiście szanuję pańskie zdanie ponieważ demokracja polega na tym, że możemy różnić się światopoglądowo. To nie jest jednak dyskusja na ten temat. Krótko jednak odniosę się to tej wypowiedzi. Aby propagować wartości, o których pan pisze nie wystarczy nadać im patetycznego wydźwięku i wymachiwać nimi na pokaz. Wszyscy widzimy do jakiej sytuacji to doprowadziło w naszym kraju. Hasła głosi się po chrześcijańsku gorzej z chrześcijańską postawą mówi się o tradycjach i budzi się upiory. Wracając jednak do meritum napisał pan: jego sukcesy nijak się mają do wzoru wójta”. Są one jednak niepodważalne. Czarno na białym. Zapewne można ich dokonać będąc również przykładnym rodzicem z tradycjami. Nikt tego nie kwestionuje. Problem z tym, że ważne wartości, o których pan pisze często lepiej reprezentuje pan Biedroń niż niejeden „przykładny tatuś” :). Chodzi mi tutaj nie tylko o uczciwość, ale także empatię, otwartość, przejrzystość, gotowość na kompromisy. Także honorem można byłoby kilku obdzielić :). Wszystko zależy od tego, co nazywamy honorem (zapewne to nie jest honorzenie się), tradycją (to nie skostnienie i trwanie w tym samym miejscu), rodziną (tu bym uważał, rodzina to nie tylko żona, mąż i dzieci to także miłość i oddanie). Jeśli jednak jest się częścią społeczeństwa i chce się aby społeczność ta była zdrowa bardzo ważną cnotą obok tych wszystkich powyższych jest TOLERANCJA :).

   • Człowieku znowu […] Kto dóżo mówi ten nic do powiedzenia niema.Zaś oczytanie nie jest tożsame z inteligencji.

    • No Redaktorze po ocenzurowaniu mojej wypowiedzi jak mat ma zrozumieć iż własne poglądy w cenie są nie zaś narcystyczne udawadnianie i pouczanie i nawracanie i znowu i ciągłe ble ble ble .

 7. Czy może Pan Redaktor potwierdzić lub zaprzeczyć czy to Pan jest tym Tajemniczym Kandydatem w nadchodzących wyborach ???

Komentowanie jest wyłączone.