Kinga Węglarz pod ochroną rady. Mówicie NIE!

Czy radna Kinga Węglarz powinna się znaleźć pod ochroną rady? Mówicie stanowcze NIE!

Aż 80 proc. z Was jest przeciwna, by Kinga Węglarz znalazła się pod ochrona rady. ZA jest tylko 20 proc.

Przypomnijmy, dziś radni mają się zajmować m.in. uchwałą w sprawie radnej Kingi Węglarz. Jest ona nauczycielką łapanowskiego Centrum Kształcenia.

Ze względu na brak godzin dyrektor chce ją zwolnić. Ze względu na to, że jego podwładna jest radną nie może tego jednak zrobić bez zgody całej rady.

Tymczasem Kinga Węglarz nie ma zamiaru dać się wyrzucić. Postanowiła schować się pod skrzydłami kolegów. Radni mają dziś podejmować uchwałę w jej sprawie. Projekt mówi, że nie wyrażają zgody na zwolnienie koleżanki.

Czy takie chowanie się za plecami kolegów przystoi radnej? Macie na ten temat bardzo krytyczne zdanie. Widać to choćby w Waszych komentarzach.

Oto jeden z nich:

Rada powinna chronić przed zwolnieniami z pracy, jeżeli są one podyktowane publiczną działalnością radnych. Oznacza to, że sens ochrony zatrudnienia wynika wyłącznie z potrzeby eliminowania zachowań dyskryminacyjnych.
Zgodnie z art. 25 ust. 2 usg, rada gminy została wyposażona w kompetencje pozwalające na ochronę zatrudnienia radnych, jeżeli przyczyny zwolnienia są związane z wykonywaniem mandatu.
Nie widzę tu powiązania przyczyn zwolnienia z wykonywaniem mandatu. Zatem …. (zob. wyrok NSA z 18 stycznia 2018 r., sygn. II OSK 3015/17).

I kolejny:

Najbardziej przykre jest to, że jeśli ktoś jest chroniony: związki zawodowe czy tak jak w przypadku Pani Kingi bo jest radnym jest świętą krową. Inni nie mieli takiej możliwości i po mimo swoich lepszych kwalifikacji są zwalniani. To jest to nasze chore prawo.

O całej sprawie bardzo krytycznie wypowiedzieliście się też w sondażu, jaki zorganizowaliśmy na Facebooku. Zagłosowało w nim aż 147 osób. 80 proc. jest na NIE!

Co zrobią radni wobec tak krytycznej oceny? Czy zlekceważą zdanie mieszkańców i wezmą radną pod ochronę? Sesja dziś, start o godz. 10.00. TUTAJ możecie ją oglądać online.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
9 Comments

  1. Powinna odejść ze szkoły, po tym co robiła i to dawno. Jak tylko ma jeszcze trochę honoru, ale z tym u niej może być bardzo trudno. Bo honor trzeba najpierw mieć.

  2. Sondaż podpuszczał jakoby ktoś inny za nią a jeżeli Prawda jest taka że zwolnienie ma być wynikiem konfliktów z dyrekcją to wtedy tak rada powinna bronić przed niesłusznym zwolnieniem. Nie może być tak że pracownik jest niewolnikiem poglądów szefa i nie wolno mieć własnego zdania bo wtedy wylatuje z pracy. Tak to może być tylko w prywatnych firmach A szkoła taką nie jest Ja rozumiem No chyba że jest ?.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.