Kierunek kosz, czyli kolejna uchwała unieważniona

Fot. Pixabay
2.5
(4)

RIO unieważnia kolejną uchwałę rady gminy Łapanów. Czy taki sam los czeka uchwalony niedawno program naprawczy?

Kierunek kosz – to najkrótsze określenie tego, co RIO robi, gdy radni tylko biorą się za finansowe sprawy. Izba unieważnia kolejną uchwałę, w której wójt i radni przewidują branie kolejnych pożyczek.

To już druga z rzędu taka sytuacja. RIO nawet nie sili się już nawet na pisanie nowych uzasadnień. Po prostu kopiuje stare. No bo ile razy można pisać to samo – że gmina może zmieniać budżet, ale pod jednym warunkiem. Jeśli gdzieś podnosi wydatki, gdzieś indziej musi je obciąć.

Wójt i radni zdają się jednak tego nie rozumieć. Z uporem maniaka wysyłają do RIO kolejne uchwały, w których chcą zaciągać nowe kredyty. No więc RIO je jedna po drugiej unieważnia! Tak stało się i tym razem. Co więcej…

Również uchwalony niedawno program naprawczy przewiduje kredyt. Czy z tego właśnie powodu RIO go odrzuci?

Na razie izba go analizuje. Jeśli program rzeczywiście odrzuci, nad Łapanowem zawiśnie realna groźba zarządu komisarycznego.

Co o tym sądzicie?

Na razie zdecydowana większość, że to właśnie będzie najlepsze dla gminy rozwiązanie.

 

 

Oto nasz sondaż – głosuj

[totalpoll id=”50585″]

Uchwała RIO:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.5 / 5. Głosy: 4

Oceń jako pierwszy!
2 Comments

  1. A Ty myślisz, że komisarz co zrobi? Człowieku nie kłam, gdzie jest plan naprawczy z 2018 r? Gigantyczna podwyżka haha po pierwsze tylko do czasu wyłonienia nowego a po drugie gość dostał p.o kierownika czyli awans i ciagnie za dwóch czyli za zastepce i kierownika. Jesteś zwykłym pieniaczem.

  2. WŁaśnie tak chcemy komisarza . Czara goryczy przelała się gdy ludziska zorientowali się jak Śliwa w balona nas robi z jednej strony wyłącza światło Z drugiej zaś kierownikowi Marcinowi gigantyczną podwyżkę cichaczem przyznaję jednocześnie dla mieszkańców podwyżki ścieków szykuje, mamy dość Kuliga Roja Śliwy.

Komentowanie jest wyłączone.