Kamyk. Po moście bałagan i zgliszcza. Boga się nie bali i go rozebrali

Gruzy, bałagan, zgliszcza… Gnój, syf i malaria… Oto obecny stan miejsca, w którym stał most w Kamyku. Mostu już nie ma!

Boga się nie bali i most rozebrali. Mieszkańcom nie udało się ocalić mostu w Kamyku i doprowadzić do tego, by zamiast rozbiórki zrobić remont.

Gruz po rozbiórce, drewno i krzaki zasypali w nasypach rzeki. Co było do odzysku – wywieźli. Stal, metal, zbrojenie. Co tylko dali radę, wywieźli na złom. A drewno do pieca. Żenada. Widać na zdjęciach co lada dzień po sobie zostawiają. Bo lada dzień ich nie będzie – relacjonuje jeden z Czytelników.

Według jego relacji ludzie w Kamyku są zrozpaczeni – zostali z niczym.

Coś tam jeszcze mają poprawić i finisz! Zabierają się z placu, a my zostajemy bez niczego. Co z tym syfem pozostawionym w rzecze? Ekipa fajna, ale czy ktoś to kontroluje? – pyta Czytelnik.

Rozbiórka zamiast remontu mostu w Kamyku to efekt uporu radnego Kluby, który przepadł w wyborach. Kosztowała 739 tys. zł. Do budowy nowego mostu, jeśli dobrze pójdzie, dojdzie w przyszłym roku.

I jeszcze komentarz jednego z intarnautów:

Nie orientuję się w cenach rozbiórki ani budowy mostów ale 739 tysięcy za rozebranie takiego mostu to wydaje mi się mega sumą, normalnie szok w trampkach 😄
12 Comments

  1. Mieszkańcy Kamyka dlaczego nie broniliście starego mostu ?
    Aż się serce kraje jak przypominam sobie most z wymienionym drewnem na nowe (deski, barierki) kilkanaście lat temu, jaki był piękny i pasował do przepięknej okolicy. Skoro konstrukcja była mocna, to czy nie wystarczyłoby to ? Teraz jeśli nawet zbudują nowy most to nie dość że olbrzymi niepotrzebny wydatek to krajobraz całkowicie straci swoje uroki, będzie tylko widoczny nowoczesny most a na przepiękny las sobolowski nikt nie zwróci uwagi.Aż się płakać chce ! Wystarczyło przejść po domach z petycją i podpisami mieszkańców i przedstawić wójtowi, może to by coś dało a nie teraz jojczeć, że kamieni kupa. Nie jestem mueszkanką Kamyka więc nie mogłam tego zrobić ja. Niestety, już pozamiatane !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.