Jak w przedszkolu – piątek 17.00 zebranie od kuchni

I stanie się jasne, jakie właściwie gmina ma plany w sprawie kuchni w przedszkolu… W piątek (20.05) o godz. 17.00 Wójt ma się spotkać w przedszkolu publicznym z rodzicami, którzy nie godzą się na likwidację kuchni, która przygotowuje posiłki dla maluchów.

Łapanów obiegła ostatnio plotka, że dzieciaki już teraz nie dostają tam jedzenia. Na szczęście szybko okazało się, że to nieprawda! Przedszkolaki dostają normalnie posiłki. Faktem jest natomiast, że w gminne zrodził się pomysł, by z powodów oszczędnościowych kuchnię w przedszkolu zamknąć, ale dopiero od września. Jedzenie miałoby zaś być wtedy dowożone ze stołówki w podstawówce.

Pomysł natychmiast wzbudził ostry sprzeciw rodziców. – To by była tragedia – pisali do nas niektórzy. Chcieli się spotkać z wójtem już tydzień temu, ale do spotkania nie doszło. Ma się odbyć właśnie w piątek o 17.00.

Co rodzice usłyszą od Wójta, tego nie wiadomo. Robert Roj ogłosi to dopiero na spotkaniu. Gmina nie odpowiedziała też dotąd na nasze pytania czy wobec braku zgody ze strony rodziców wycofa się z pomysłu likwidacji kuchni? Czekamy też na informację, jakie oszczędności chce w ten sposób uzyskać? I jak to się ma do informacji Regionalnej Izby Obrachunkowej, że w zeszłym roku Łapanów zapłacił ponad 80 tys. zł samych odsetek za nieterminowe regulowanie rachunków choć jako urząd wszystko powinien płacić w terminie, by nie wyrzucać pieniędzy niepotrzebnie w błoto?

fot. pixabay