Jak się nazywa? Zając! Bogusław Zając!

Fot. Fb @gminalapanow
2.8
(18)

To już wiecie – trawę kosi sam, o kasę nie woła i uważa, że ksiądz też musi być dżentelmenem. Oto nowy proboszcz.

Jak się nazywa? Musicie się tego nauczyć – Zając! Bogusław Zając! Bo już objął parafię!

Do Łapanowa przybył z krakowskich Prus. O nowym księdzu proboszczu więcej pisaliśmy już TUTAJ.

Pszczelarz, myśliwy, strażak ochotnik… Sam gotuje, pierze, sprząta i dba o obejście. W wolnych chwilach rzeźbi. Bardzo, ale to bardzo dba o niepełnosprawnych i ubogich!

Podobno to jeden z najbardziej zapracowanych proboszczów w Małopolsce. jego dotychczasowi parafianie oddają go do Łapanowa z wielką niechęcią.

Oto, co pisze w komentarzach jego dotychczasowa parafianka

Wasz Nowy Proboszcz jest na prawdę super! U nas w parafii był ponad 12 lat
Wspólnymi siłami i dzięki jego determinacji mamy nowy piękny kościół! Cała parafia bardzo żałuje i jest nam bardzo przykro, że „zabrano” nam tak wspaniałego księdza.
Powiedział na koniec piękne zdanie: „Matka posyła go do SYNA” Cieszcie się ludzie! Bo macie proboszcza do tańca i do różańca, który nawet potrafi ubrać strój Krakowski!

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.8 / 5. Głosy: 18

Oceń jako pierwszy!
12 Comments

  1. Haha my jak się dowiedzieliśmy że ks. Zając odchodzi z parafii to tak naprawdę się zebraliśmy w 15 osób i opilismy to wspaniałe wydarzenie a za razem wspołczuliśmy przyszłym parafianom tego oto wspaniałego proboszcza roku. A to co redakcja pisze to jest zwykły fejk że wszyscy żałowaliśmy że go nie będzie dalej z nami. Parafianin z Prus Norbert

  2. Poczekajcie jak otrzymacie do domów karteczki ile musicie zapłacić rocznie na rzecz parafii….O pieniądze nie woła, ale radzi sobie inaczej. Takiego księdza jak Wiesław już nie będzie, nie spodobał się niektórym i już po roku go nie ma.

  3. Że proboszczula już podniósł stawki za pogrzeb? Toż zaczyna władze prawidłowo, czekajmy aż będzie po koledzie z cennikiem chodził

  4. Czy taki bardzo dobry to się okaże dopiero. Ksiądz Wiesław ustawił wysoką poprzeczkę i ciężko będzie mu dorównać. Na parafii w Prusach nie wszyscy go lubili. Miał zwolenników i przeciwników pół na pół. Mówią, że nie miał kucharki tylko sam gotował. Niestety na obiady chodził do sióstr zakonnych. Tu w Łapanowie pokazał się na start od złej strony. Za pogrzeby woła sobie wysoką cenę. Od razu wziął się za przeglad księgi cmentarnej i zaczął ściągać opłaty od rodziny za groby gdzie upłynęło 25 lat na kolejny okres. Założył też konto w banku. Ale prywatne, bo przecież parafialne konto jest. Przejął po Wiesławie budżet ponad 70.000 zł. To odrazu odkłada do skarpety. Ksiądz Wiesław zastał puste konto i na początku musiał założyć z prywatnych pieniedzy aby uruchomić najpilniejsze sprawy. Porównajcie sobie ile zrobił Wiesław za rok czasu i jeszcze zysk dla parafii wypracował. Po za tym ksiądz Zając jest bardzo schorowany i nie ma już tyle energii co poprzednik i nawet nasz Kanonik. Tyle złego w temacie. W rozmowie z parafianinem jest bardzo sympatyczny. Życzę nowemu proboszczowi Bogusławowi wszystko dobrego.

    • Poczekajcie jak otrzymacie do domów karteczki ile musicie zapłacić rocznie na rzecz parafii….O pieniądze nie woła, ale radzi sobie inaczej. Takiego księdza jak Wiesław już nie będzie, nie spodobał się niektórym i już po roku go nie ma.

  5. W banku juz był z Tadkiem konto założyć,zaczal od najważniejszego ale ale stary go uczy od czego zaczac

  6. W banku juz był z Tadkiem konto założyć,będzie miał nauczyciela on mu przekażę co trzeba i nie trzeba

  7. A mnie się wydaje że na parafii pozostały panie do kuchni…scheda po poprzednim proboszczu, jeżeli jest takie zapotrzebowanie to czemu nie…no chyba że się mylę

Komentowanie jest wyłączone.