Jak pies z kotem. To będzie wyjątkowo „szorstka” przyjaźń!

Co dalej ze współpracą nowego wójta z nową radą?

Zdjęcie mówi samo za siebie… To będzie wyjątkowo „szorstka” przyjaźń!

Przewodnicząca Rady Gminy nie znalazła ani chwili, by zamienić choć dwa słowa z nowy wójtem. Nowy wójt też do tego nie dążył!

Każdy, kto obserował pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy mógł to zobaczyć na własne oczy! Transmisja była kiepska, ale to akurat było widać.

Przerwa – 10 minut. Wybrana przed chwilą nowa-stara przewodnicząca Rady Gminy, Celina Jacewicz. I nowy wójt – Andrzej Śliwa. Ona nie – zajmuje się wszystkim, tylko nie podchodzi do wójta. Nie znalazła ani sekundy, by zamienić z nim choć dwa słowa. Cały czas była zajęta rozmową z kim innym. On – zajęty rozmową z urzędnikami, którzy mu towarzyszą.

ANI SEKUNDY ROZMOWY!

Czy to pokazuje jak przez najbliższe pięć lat mogą wyglądać relacje najważniejszych osób w gminie?

Przypominamy:

pierwszym i najważniejszym zadaniem nowego wójta jest doprowadzenie do uchwalenia budżetu na przyszły rok. Wszystko to w sytuacji kompletnie zdestabilizowanych finansów gminy i groźby wezwania przez Regionalną Izbę Obrachunkową do przedstawienia planu naprawczego, który oznacza tak naprawde cięcia na oślep i narzucenie ostrego planu sięć na najbliższe trzy lata.

I w tej sytuacji wójt i przewodniczący rady ze sobą nie rozmawiają!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
30 Comments

 1. Koniec z obiadem ze szkoły w czasie sesji , obniżenie wypłat dla kierowników w UG , cięcia w dietach dla radnych . To taki pomysł na cięcia wydatków w naszej gminie na dobry początek . I prośba do redakcji o porównanie wypłat dla radnych z gminę sąsiednich np Trzciany .
  Pzdr
  Wojtas

 2. PiS, ach PiS i zostało tylko ach PiS. Płacz i zgrzytanie zębów. Kogo PiS wystawił pod swoją banderą? Sami najmądrzejsi: śmiech na sali. Szkoda pisać i obijać palce o klawiaturę.

 3. Na razie dajmy już spokój z tym Rojem. Historia, dalszego dziadostwa już nie narobi… Teraz polecam szczególnie obserwować Panią Celinę i jej fochy. Nie po to ją wybrała malutka Wolica i radni, by ta pokazywała swoje grymasy publicznie i blokowała gminę. Do zapiepszania a nie blokowania Pani przewodnicząca. Po to Pani jest.

  • Pytanie pierwsze kiedy pani C robi grymasy i fochy gdzie i kiedy ?
   2. W jaki sposob blokuje gminę ?
   3.Paweł ty masz jakiś problem z tą Celiną nie rozumiem.

   3.Tego co wiadomo kobitka jest dostepna uśmiechnieta nie chowa sie po kątach fajna babka masz problem to idz do niej i powiedz o co ci chodzi a nie wrzucaj na fb pod loginem
   4. Chyba nie jest taka zła skoro wybralo ja 12 radnych
   5. Czyżby zazdrość twoja bo ci sie nie udało ?

   • Wybrało ja 12 radnych, a nie jeśli by kto nie sprobował to pokarze jaka jest miła. A Ty bajek o cud Celince nie opowiadaj. Jaka jest kompetentna pokazało kilka sytuacji poprzedniej kadencji. Za dużo ich było. Tak naprawdę na Celinie glosuje malutka Wolica i 12 oddanych Roja. Przewodnicząca z takim doświadczeniem i z klasą, której u niej niestety brak powinna podejść porozmawiać z Wójtem Śliwa. Tematów jest bez liku w obecnej sytuacji gminy. Celina nie umiała się nawet odnieść do tego co jest priorytetem tu i teraz. Do pracy dla dobra i podniesienia z zapaści naszej gminy. Tu wszyscy widzą po jej nastawienie i priorytety. Na pewno nie chodzi o interes naszej wspólnoty: współpracę, porozumienie i rozwój.

 4. Powiat przy takiej przewadze PiS utracony. Z podziwu nie o
  Może wyjść cała Polska. Wójt Roj przeszedł do lamusa. Warto wyciągnąć w wnioski i nie kozaczyć.

 5. Jak Przewodnicząca Rady od samego początku nie potrafi pogadać z nowym Wójtem, pogratulować mu, to nie wróżę jej dobrze. O dogadywaniu już nie mówię. Krótka piłka odwołanie Przewodniczącego i po zawodach. Wszystko się da. Ale jest jedno pytanie czy Przewodniczącym się jest żeby coś dobrego zrobić, czy tylko dla kasy?

 6. I znowu szyki pokrzyżowane dla PiS i tych jego przylepek z łapanki. Chcieli mieć wszystko, a mają wielkie nic. Powiat górą, PSL rządzi, a co niektórzy z rady w Łapanowie mieli inne plany, górnolotne marzenia. Tylko to były ich marzenia, których nikt im nie mógł zabronić. PiS razem z resztą, która się do niego przytuliła, chcieli nawet zawładnąć szkołą powiatową. Ich niedoczekanie. Niech się wezmą do roboty, o ile coś potrafią. Choć najlepiej wychodzi, co niektórym klęczenie w pierwszej ławce w kościele.

 7. To jest super wiadomość
  To jest dopiero sztuka 🙂
  mieć większość 13 na 23 i przegrać. Buta przegrywa pokora wygrywa 🙂

  Miej się na baczności Rado łapanowska. Nie zadzierajcie Państwo nosów tylko ciężko pracujcie to może Was tylko uratować.

  To się nazywa Demokracja. Rządzą wszyscy. Tu jedni tam drudzy i trzeci. I tu refleksja się Wam przyda wszystkim. Macie się pięknie wszyscy umieć porozumieć bo tego chcą obywatele i to Wam pokazali w tych wyborach. Nie wszystko tylko dla jedynych słusznych 😉

  Gratulacje dla Pana Adama Korty, naszego Pana Ryszarda Drożdżaka i powiatowej koalicji.
  Zakasać Panowie rękawy i powodzenia z całego serca.

  Dziewczyny i chłopaki z PiSu nie przejmujcie się. Wciąż możecie mieć wpływ na sukces 😉

  Tym, którym się wydaje, że cały czas siedzą na wysokim koniu życzę, żeby już mentalnie z niego zeszli bo realnie to już się stało i zajęli się pracą dla dobra gminy i powiatu.

  Pozostałym życzę aby energię przeznaczoną na jątrzenie, szoki, masakry i sensacje przełożyli na konstruktywną krytykę na wysokim poziomie także kulturalnym i językowym i skoro macie narzędzia także na promocję 😉 działań, naszego regionu.

 8. PSL utrzymał władzę w Powiat Bochnia! Bardzo proszę o wypowiedź w tej sprawie portal „Wasz Łapanów” (w trybie pilnym), Albert Voice (poparcie rośnie, ale Roja), obecnego radnego powiatowego i jego kolegę informatyka itd… podobno PSL leży w gm. Łapanów tak pisaliście? Czy miał być starosta z Boczowa i Wójt z PiS? A jak jest? Pamiętajcie pycha i buta, brak ideii i kręgosłupa moralnego, szyld oraz pierwsza ławka w kościele nie zapewni Wam władzy! Kpiliście z poparcia dla Śliwy udzielonego mu przez Radnych Powiatowych? W przyszłym roku bądźcie czujni CBOS i TVPiS może nie dać rady, aby utrzymać Wojewodę i uczcie się pokory. STOP PiS w gm. Łapanów, STOP PiS w Powiat Bochnia.

 9. Pani Przewodnicząca i jeszcze jedna radna czas się zbierać razem z resztą, a nie chodzić z głową w chmurach. PiS traci władzę.

 10. Cóż teraz będzie porabiał były Wójt R.R.? – 1 września daleko. Trzeba chyba udać się do ” wujka ” Jurka i chorować do września. Może ZUS potraktuje go jak policjanta i nie będzie kontrolował zwolnień?

 11. PSL nadal u władzy w starostwie Ciekawe czy radni zrozumieją że wójt ma swojego starostę jeśli będą przeszkadzać to wyjdzie to źle dla łapanowa

 12. Celina i pokora? Po 4 latach kierowania Wójtem Rojem nie wyszła jeszcze z roli. Nie trudno się dziwić, że zarówno radni, jak i pracownicy UG są w nią tak wpatrzeni.

  • No to tak czymś musiał się wymazywać. To fakt. Ale jak nie miał czasu wprowadzić aktualizacji o nowym Wójcie? Od czego ma laptop, tablet, czy telefon? Zamiast nogi na nogę podczas sesji mógł zrobić to w mig.

 13. Powiedzcie mi dziś, kto to jest Roj..
  Na szczęście już nikt… Rada niech myśli co robi… Celina trochę pokory, bo za chwilę skończysz jak były wójt.

 14. Zawsze można radę odwołać, na całe szczęście wyborcy będą mogli oglądać teraz na żywo swoich wybranków i ocenić ich kompetencje, zresztą króla udało się przepędzić to króliki tym bardziej, wszystko w ich łapkach, jak sobie pościelą tak się wyśpią, zobaczymy czy będą pracować dla dobra gminy i jej mieszkańców, czy będą tylko robić zadymę dla zasady, że są od Roja.

 15. Poczekajmy parę miesięcy a potem odbędzie się referendum. Jednak niestety idiotów z pod flagi Roja będzie trzeba odsiać dla dobra wszystkich. Nauczyciele wuefu i zarabiający na naszej szkole pakujcie się.

  • Jak nie będą współpracować z nowym wójtem to za 10 miesięcy referendum i raz na zawsze koniec z tym dziadostwem w radzie gminy. Przestańmy się bać brać sprawy w swoje ręce. Beznadzieja łapanowska jest w odwrocie.

 16. „…” Brawo, racja, ale jakoś nie widzę tych tłumów chętnych do edukowania samego siebie, INNYCH oczywiście jak najbardziej.

 17. Autorem sukcesu ekipy R.R jest p.J.K, i jego kandydaci na radnych, którzy rozbili głosy. Do wzięcia przez Śliwę co najmniej był Łapanów I, Ubrzeż, Boczów, a przy dobrych wiatrach Grabie i Kobylec. 63% oddanych głosów było na kandydatów do rady Śliwy+Kuliga+Niezależni tylko 37% na kw pis. Może drodzy wyborcy wyciągniecie z tego lekcję i zastanowicie się następnym razem jak głosować, aby realizować to czego naprawdę chcecie, bo zostaliście zwyczajnie ograni i rządzi w Radzie mniejszość (37% waszych głosów). Przykro też, że jeden z niezależnych kandydatów popierający J.K przeszedł do ekipy Roja. To zwyczajny brak kręgosłupa moralnego. Nie rozumiem też jak można głosować na Wójta Śliwę, a do powiatu wybierać mu p. M.Patalitę jest to wyraz zerowej znajomości polityki lokalnej i chyba jakiejkolwiek. Mieszkańcy czas przyłożyć się do solidnej edukacji obywatelskiej! Zmieniliście Wójta, ale utrudniliście mu rządzenie maksymalnie jak się tylko da i to jeszcze w tak trudnej sytuacji gminy. Jutro dowiemy się jeszcze co będzie w powiecie… Przemyśleń!

Komentowanie jest wyłączone.