Do ilu takich tragedii musi dojść? Powiat jest głuchy

Gmina wielokrotnie zwracała się do powiatu w Bochni i Zarządu Dróg w Nowym Wiśniczu o rozwiązanie problemu bezpieczeństwa ludzi na drodze w Grabiu. Na początku  kwietnia doszło tam do smiertelnego potrącenia pieszego. 57-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Do ilu jeszcze takich tragedii musi dojść? Na razie powiat jest głuchy! Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Wiśniczu też nic nie zrobił i to mimo, że Gmina łapanów wielokrotnie zwracała uwagę na problem bezpieczeństwa w tym miejsu!

Przypomnijmy. W Grabiu jest wczesny poranek 3 kwietnia. Godzina 5.30. W poboczem idzie 57-letni mężczyzna. W kierunku Łapanowa jedzie Renault Laguna. Drogą jedzie też Ford Transit. A że jedzie wolniej, 60-letni kierowca Laguny zaczyna go wyprzedzać. Tak dochodzi do tragedii. Auto potrąca bowiem pieszego. Mężczyzna ginie na miejscu.

Okazuje się, że Gmina Łapanów od kilku lat wielokrotnie zwracała sie do powiatu z apelami o rozwiązanie problemu bezpieczeństwa w tym miejscu – o wybudowanie chodnika lub utwardzenie pobocza. Bezskutecznie.

Zapytaliśmy o to zarówno powiat jak i Powiatowy Zarząd Dróg, który zajmuje się tą drogą i odpowiada za nią. Jak tylko dowiemy się dlaczego nikt na te pisma z Łapanowa nie zareagował i nic nie zrobił, by poprawić bezpieczeństwo ludzi w tym miejscu – poinformujemy Was o tym.

Poniżej pismo, jakie otrzymaliśmy w tej sprawie z Gminy Łapanów:

O ostatnim wypadku tutaj:

Śmiertelny wypadek w Grabiu

Czekamy na Wasze opinie. prześlemy je wszystkie do zarządu powiatu bocheńskiego.

 
3 Comments

  1. Radny […] siedzi w starostwie i nic nie robi w sprawie bezpieczeństwa w gminie, mało tego min. przez jego błędy formalne nie było schetynówek w 2016. Do roboty!

  2. A teraz cała prawda…. Jest pewien pan który mieszka na dole w Grabiu… Pan […]…….. któremu chodnik widocznie przeszkadza.. ma posadzone koło ogrodzenia kwiatki które musi pielęgnować…. Jedyna osoba która nie wyraża zgody na budowę chodnika w Grabiu od skrzyżowania. Mam nadzieję, że ten Pan to przeczyta i zmądrzeje… zanim stanie się kolejna tragedia.

    • Czy zaraz po Pan użyłem czyjegokolwiek nazwiska że zostało one zmoderowane??? Niech wszyscy się domyślą o kogo chodzi… kto myśli tylko o sobie… Pan […]……..

Komentowanie jest wyłączone.