Idą rekordowe inwestycje. Powiat ratuje gminę

Fot. Starostwo Powiatowe w Bochni
3.2
(9)

Takiego frontu robót Łapanów nie widział od lat! Wszystko dzięki powiatowi.

Idą rekordowe inwestycje. Nie, nie gminne! Gmina nie ma na inwestycje ani grosza. Na szczęście powiat ratuje sytuację.

– Mam nadzieję, że to będzie dla mieszkańców realna pomoc – mówi Adam Korta, starosta bocheński. Komplementuje przy tym Ryszarda Drożdżaka, wicestarostę, który mieszka na teranie gminy oraz Marka Patalitę, radnego powiatu z terenu Łapanowa.

W tym roku powiat zainwestuje w gminie w sumie ok. 8 mln zł. Takich inwestycji Łapanów nie widział od lat! Łapanów jest też gminą, w której powiat najwięcej zainwestuje w tym roku.

Co zostanie zrobione?

Największą inwestycją powiatu na terenie gminy będzie rozbiórka i budowa nowego mostu w Wieruszycach. Ze względu na jego uszkodzenie ruch jest tam obecnie ograniczony – most jest zwężony do jednego pasa.

Rozbiórka i budowa nowej przeprawy razem z całą infrastrukturą towarzyszącą to aż 6 mln zł.

Druga inwestycja, jaka zostanie zrealizowana w tym roku na terenie gminy to przebudowa drogi z Żegociny do Łapanowa. W ramach tych prac w Tarnawie wybudowane zostanie rondo oraz chodniki.

Koszt tych prac to ok. 1,5 mln zł.

W obu przypadkach powiat jest już na etapie formalności związanych z podpisywaniem umów co znaczy, że i w Wieruszycach, i w Tarnawie lada dzień pojawia się robotnicy.

Co istotne, w powiecie obowiązuje zasada, że poszczególne gminy współfinansują inwestycje, które są realizowane na ich terenie. I nie jest to mały wkład własny, bo w granicach 20-30 proc. W przypadku Łapanowa od tej zasady odstąpiono. Gmina nie dokłada do inwestycji ani złotówki.

– Mamy świadomość, w jakiej znajduje się sytuacji – mówi starosta. – Mam nadzieję, że choć trochę zrekompensuje to mieszkańcom oszczędności, przed jakimi stoi gmina.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.2 / 5. Głosy: 9
5 Comments

  1. Witam
    Po pierwsze Panie redaktorze jak pisze się artykuły należy zaktualizować wiedzę, prace w Tarnowie trwają od ponad dwóch tygodni już.

    Po drugie, jeżeli ktokolwiek się interesuje to wie że decyzja o 100% finansowaniu ronda w Tarnowie przez powiat zapadła jeszcze za poprzedniej władzy, otwarcie mówił o tym były starosta Węgrzyn przed wyborami, więc co do tych inwestycji nie przypisywałem zasług Panu Śliwie.

  2. To prawda Roj ani z powiatem, ani z ludźmi nie umiał się dogadać. Widać i odczuwamy to i wszelkie korzyści płynące do gminy są wynikiem porozumienia, jakie płyną do naszej gminy dzięki współpracy naszego wicestarosty z powiatem.

1 Trackback / Pingback

  1. Tarnawa. No i wzięli rozkopali... Tak miało być! - Mój Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.