GZK ma za dużo pieniędzy. Więc wypłaci teraz odszkodowanie!

3.1
(20)

Jak się dowiadujemy w sądzie w Bochni zapadł właśnie niekorzystny dla GZK wyrok. Na jego podstawie zakład ma wypłacić jednemu z pracowników prawie 11 tys. zł.

Sprawa dotyczy jednego z pracowników, który został zwolniony dyscyplinarnie kilka miesięcy temu. GZK ma najwyraźniej za dużo pieniędzy. Więc wypłaci mu teraz odszkodowanie.

Pracownika zwolnił z GZK kilka miesięcy temu pełniący wówczas obowiązki kierownika zakładu, Marcin Paszkot. Swoją decyzje uzasadniał tym, że pracownik opuścił miejsce pracy.

Zwolniony się z tym nie zgodził. Wyjaśniał, że owszem, wyszedł z zakładu na mszę do kościoła, ale tak się działo od wielu lat, a wszystko odbywało się za zgoda kierownictwa. Dlatego tez odwołał się do sądu.

Sąd przyznał mu właśnie rację. Nie tylko stwierdził, że zwolnienie było niezgodne z prawem. Pracownikowi przyznał też prawie 11 tys. zł odszkodowania. Wszystko to z Waszych pieniędzy i przy milczącej aprobacie wójta. W momencie, gdy dochodziło do zwolnienia, za które GZK będzie teraz musiał płacić, Andrzej Śliwa rozłożył bezradnie ręce.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.1 / 5. Głosy: 20

Oceń jako pierwszy!
34 Comments

 1. Dlaczego w Łapanowie musimy placic takie duze pieniadze za wode czy to ludzi wina ze gmina jest zadluzona. Moze by o tym podyskutowac. Bedziemy placic bo ktos byl czy nie byl zwolniony dyscyplinarnie. Niech oni zaczna od siebie czy czasami nie maja za duzych pensij. Co faktura to wieksze pieniadze ile mozna?

  • 1. Bo w odpowiednim momencie nie zostały podjęte odpowiednie działania?
   2. Bo radni, których Ty też wybierasz (albo, co gorsza, nie) skłonni są, by strugać wariata?
   3. Bo tak naprawdę prócz Ciebie i mnie nikt nie ma ochoty na tę dyskusję?
   Ale wiesz co? Zrobimy im dowcip 😉
   Mogę powiedzieć tyle: mamy w końcu, po wielu przebojach, nagranie kluczowej sesji. Będzie wyjaśnienie tej sprawy na portalu. Potrzebujemy czasu, by opracować ten materiał.
   Ale będzie!
   Sytuacja jest bez wątpienia chora!

 2. Kiedyś było tak że za stanowisko masz mnie słuchać, dotyczy to kadry zarządczej GZK, dlatego zostali nazwami przyboczną gwardią wójta, służąca do spełniania jego zachcianek, jako ciało osobne zostali też wcieleń w struktury organizacyjne Gminy, i tak zostali niczym, a w zasadzie z zdezelowaną infrastrukturą wodno kanalizacyjną. Co działo się z przychodami za wodę i ścieki, ile tego jest, cisza jakby nic nie było zostało tylko..uj,…a i kam…. kupa.

 3. Bo widzicie państwo to jest tak że gzk to taka firma gdzie kierownikiem najpierw ojciec potem odziedziczył syn bez jakichkolwiek konkursu vice kierownikiem został Marcin a znowuż w biurze matka i córka o nazwisku góral ale trzecia pani również bez konkursu . Więc jeśli ktoś próbuje rozbić ten układ a przecież całego się nie udało rozbić ? no to musiał za to zapłacić dyscyplinarką ?. No bo przecież szaraeminencja nie pozwoli sobie na ingerencja w ten zakład tylko czy on jest gminy czy też jednak ???.

 4. Panie wójcie sąd rozstrzygnął iż zwolnienia dyscyplinarne pracownika było Niezgodne Z Prawem proszę dotrzymać publicznej deklaracji i że wyciągnie wam konsekwencje służbowe względem Marcina Paszkota !.
  21 listopada 2019 o godz. 19:48

  Cześć. Siódma sesja Rady Gminy Łapanów z dnia 29 marca 2019 roku wójt Andrzej Śliwa w odpowiedzi do radnego pana Grzyba publicznie oświadczył że gdy sąd rozstrzygnie że Zwolnienie dyscyplinarne jest niesłuszne to on wyciągnie konsekwencje służbowe od Marcina paszkot a. Czy pan wójt dotrzyma słowa ??? .

 5. Witam. Skoro to poprzedniego kierownika już niezawisły sąd rozliczył tak jak w wyroku to rozumiem że jego ówczesny zastępca inżynier utrzymania ruchu rżnie głupa twierdząc że on o niczym przez tyle lat nie wiedział co wyprawiał Sławek. Czyli co pracownik wiedział a zastępca kierownika inżynier utrzymania ruchu nie wiedział nie widział i nie słyszał ?. No chyba nikt nie jestem naiwny że Marcin a szkoda gadać

 6. Panie Redaktorze! Proponuję zadać pytanie do opini publiczej, co musi wydarzyć się w Łapanowie (jaka tragedia) żeby p. Przewodnicząca, Radni i Wójt oraz Sołtysi (szczególnie ta z Łapanowa i z Wolicy) pogodzili się nawzajem i wzięli do prawdziwdj roboty? Jaka telewizja powinna przyjechać?

  • Owszem, powinni się solidnie wziąć do roboty! Niestety, niektórzy mają tendencję, by rżnąć głupa.
   Nie biorą tylko pod uwagę, że głupa rżną z siebie samych! 😉

  • Witam wydaje mi się ze pani sołtys Łapanowa oraz Wolicy to jedne z niewielu którym zależy na dobru mieszkańców naszej gminy. Tylko ze co poniektórzy ludzie musza przestać się bać i zacząć działać razem z nimi .

 7. Coś krótką pamięć mamy. Wójt Sławomira zwolnil z trzymiesięcznym wypowiedzenie mimo że tenże otrzymał wyrok za działanie na szkodę interesu prywatnego i publicznego oraz za nakłanianie tegoż pracownika do składania fałszywych zeznań to przypomnę chodziło o zatruwanie wody. Cały ten czas Marcin był zastępcą Sławomira więc było nieuniknione że za rozbicie tego układów będzie się chciał zemścić tylko że Zwolnienie dyscyplinarne za zwyczajowe wyjście do kościoła w, niedzielę podczas gdy reszta pracowników oczyszczalni też chodziła To było oczywiste że jest to zemsta za mówienie prawdy w sądzie przeciwko ubojni. Dobrej nocy wszystkim.

 8. Witam,
  Ciekaw jestem kto byłby odpowiedzialny za ewentualne awarie powstałe podczas nieobecności Pana D. w pracy. Zapewne Pan Marcin.
  Duże gratulacje dla Marcina za konsekwentne działanie.

 9. Zwolnicie wszystkich z GZK zatrudnicie tego zwolnionego A ogarnie wam tam wszystko jak ogarnywal jak pracował pójdzie do kościoła A bakterie za nim weźcie w swoje ręce GZK i spróbujcie to wszystko ogarnąć najlepiej jest stanąć z boku i pisać głupoty a radni jako osoby publiczne powinni wspierać pracownikow instytucji zeby ta gospodarka gminy szła do góry A nie stała w miejscu bo po to chyba głosowaliśmy na nich chyba że komuś chodzi o to stanowisko kierownicze i dlatego tyle szumu

  • Dokąd ja tu jestem wydawcą, nie ma tu miejsca na robienie z ofiar sprawców! I to jeszcze z „wycieczkami”. Nie ma też miejsca na insynuacje. I to personalne!
   Jest za to miejsce na wolną dyskusję i kulturalną wymianę poglądów 😉 Kropka!
   Nie podoba Ci się – trudno! Nie komentujesz! Nie ma ani obowiązku komentowania, ani śledzenia portalu! Prywatnie sądzę, że mamy jedną z najbardziej liberalnych polityk komentowania 😉
   Sądzę też, że jesteś uważnym obserwatorem portalu, prawda? Niech tak pozostanie, w granicach! 😉
   Dziękuję 😉

  • Witam wszystkich. Już wyjaśniam Czemu podwyżki wody. Za górali Marcin paszkot wprawdzie był zastępcą i inżynierem utrzymania ruchu lecz na swoją pensję zarabiał odpisując liczniki po domach obecnie zaś liczniki odpisuje nowo przyjęty pracownik zamiast Marcina zaś Marcina ciągle widuję siedzącego w biurze przy jego ciotkach oprócz tego jest jeszcze nowo przyjęty kierownik więc obecnie DeFacto jest tam dwóch kierowników oraz 3 księgowa. Jako że paszkot jest dodatkowym obciążeniem dla zakładu mając bardzo wysokie pobory a przecież już nie biega za licznikami stąd kolejne podwyżki w sumie nieuniknione Przecież musimy się składać na Marcina Ani to kierownik ani pracownik więc co darmozjad ?.

 10. Pracodawca zwalniając pracownika w trybie dyscyplinarnym robi automatycznie z niego przestępce uniemożliwiając mu znalezienie innej pracy słyszałem o przypadku gdzie po takim zwolnienie pracownik odebrał sobie życie. Skoro wójt publicznie zadeklarował konsekwencje wobec Marcina Paszkota Proszę teraz tego dotrzymać

 11. Tytuł który ma „zaskakiwać, przyciągać czytelnika”??? czy ktoś kto to pisze wie, że z wyrokami sądowymi się nie dyskutuje, czy jest wychowankiem „dobrej zmiany”

 12. Oprócz odszkodowania to ile paszkot wydał na adwokatów panie wójcie i dlaczego to musiał być adwokat zatrudniony przez paszkota skoro gminny jest na pewno tańszy ?.

 13. Witam wiec sprawa zwolnionego pana skończyła się pomyślnie i za to trzymałem kciuki .
  Teraz to pan były kierownik powinien wypłacić odszkodowanie z własnej kieszeni i powinien zostać zwolniony dyscyplinarnie !!!
  A mam nadzieje ze Pan wójt wyciągnie z tego konsekwencje tak jak obiecał .

 14. Coś redaktorkowi dzwoni, ale nie wie w którym kościele. Artykuł ma mało wspólnego z prawdą. Nie wiem czy celowo czy takich masz informatorów?

 15. Czyli pan D wraca do pracy ? Skoro wygral i przyznali mu racje? Pan redaktor ma na pewno informacje od osob bezstronnych? Rozumiem ze jak wygral to wraca bo o to walczyl i dodatkowo dostaje kase tak? Słyszałem ze nie o kase walczyl tylko o to zeby wrocic do pracy

 16. Pan […] walczyl w sadzie o odszkodowanie??? Chyba nie…. Sad przyznal mu racje hmmm ciekawe… Walczyl o powrot do pracy wiec chyba nie dokonca decyzja sadu go pocieszyla.

 17. Witam. Cóż Paszkot myślał że jest ponad prawem i że wolno mu bezkarnie zgnoić pracownika który postawił przed sądem właścicieli ubojni. To ja się pytam czy wójt dotrzyma słowa albowiem na sesji publicznie wójt Andrzej Śliwa zapowiedział w odpowiedzi do zapytania radnego pana Grzyba że w razie niekorzystnego wyroku wyciągnie od Paszkota konsekwencje służbowe.

  • Trzy opcje pierwsza działam na szkodę interesu publicznego i prywatnego jak to dostał w wyroku Sławomir to przypomnę za zatruwanie wody było. Druga opcja rozpier…am tą grupę i czekam na konsekwencje czy to Hejtu czy też zemsty w postaci dyscyplinarki. Trzecia opcja najbardziej popularna udaje że nic nie widzę nie słyszę nie narażam się krytykuje innych bo mi wstyd że może to inni mają zrobić. To do której opcji przypasować pana Marcina Paszkota ???. Ciekawe kiedy mnie się pozbędą ?.

Komentowanie jest wyłączone.