W Łapanowie działają. Żeby jak najszybciej była woda

@gminalapanow

Gminny Zakład Komunalny prowadzi działania naprawcze. Przez cały weekend oraz w dniu dzisiejszym trwał montaż urządzeń służących przywróceniu na terenie Gminy Łapanów zdatności wody do spożycia.

Dotychczas zamontowano:
• kompletny system ozonujący – w celu dezynfekcji sieci wodociągowej, zbiorników wody pitnej oraz filtrów pospiesznych na stacji uzdatniania w miejscowości Chrostowa,
• lampy UV – w celu likwidacji bakterii w produkowanej wodzie.

Montaż przeprowadziła firma Wofil. Jutro przywieziony i zamontowany zostanie generator dwutlenku chloru, który wykorzystany będzie w celu likwidacji mikroorganizmów w sieci i w zbiornikach.

Dystrybucja wody pozostaje bez zmian. 
24 Comments

 1. Zastanawiam się nad zakupem lampy UV na instalację w domu tylko pytanie czy to załatwi problem z już istniejącym zanieczyszczeniem?? Wtedy może wodę można by używać przynajmniej do mycia i prania…..Ktoś ma pojęcie???

 2. Do Jaja…każda normalna gmina która ma wodociąg od razu zakłada lampę ozonujacą ponieważ ona zabija bakterie,zarazki i drobnoustroje zapytaj w w sąsiedniej gminie.Oczyszczalnia w Łapanowie a z Chrostowej woda z powrotem do Łapanowa bez maszyny ozonującej to musiało się tak skończyć!

 3. Zobaczycie jak zaczną kontrolować szamba, przedstawiać dowody wywozu ścieków wtedy zorientujecie się co narobiliscie tymi waszymi komentarzami. I tym waszym moj Łapanow. WIOŚ już dzisiaj jeździł po gminie zobaczymy co będzie dalej, róbcie tak dalej, swój na swojego najeżdża. 80 % z was nie ma szczelnych szamb. Pomijam przemyslowke bo ona tez robi swoje.

 4. Zatruliśmy samych siebie a teraz mamy pretensje do wszystkich, tylko nie do siebie. Żenujące są wypowiedzi tych, którzy szambo na podwórko wywalają i do ziemi to przesiąka a teraz płacze: jak sie myć, co dac dziecku. SAMI JESTEŚMY SOBIE WINNI. Czytałam, że własne studnie też są skażone. Srajcie dalej do wody, którą pijecie. Widać taka mentalnośc łapanowskiego ludu. Byle nikt nie widział i nikt nie przyłapał.

  • To nie tylko „Łapnowski lud tak robi” tak robi bo w okolicy ujęcia jest też Gmina Bochnia a tam też swoje domy dokładają! Co do reszty zgadzam się w 100%

 5. A co z dezynfekcja całej linii, instalacji w domach i tak dalej. Rozmawiałem dzisiaj z firmą która montuje takie lampy i usłyszałem ze po zamontowaniu lampy trzeba dokonać dezynfekcji linii za lampa inaczej ona nic nie da. Jak GZK zamierza zdezynfekowac wszystkie instalacje włącznie z tymi w domach? Umie ktoś odpowiedzieć na to pytanie bo stoję przed dylematem czy kupować lampę do domu.

  • Co sie martwisz, to juz do Ciebie nie nalezy. Woda ma byc bezpieczna. Zajmij sie czyms ciekawym a nie caly czas mieszaj jedno i to samo. Korzystanie z wodociagu jest dobrowolne, jak Ci nie pasuje wykop studnie, bedziesz mial taniej. A lampa, dobry pomysl.

 6. Mówi się tylko o zakładach a co ze sklepami restauracjami? Przez tydzień nie myja sprzętu? Pracownicy nie myja rąk? Czepiacie się ciągle tych samych a inni po cichu funkcjonują bez zarzutów!

  • Największą porażką Gminy jest brak komunikacji. Mam takie odczucie , że oni z racji swoich układów nie czują odpowiedzialności Napiszę do Pana redaktora na priv . Uważam , że pewnych rzeczy nie można zostawić.

  • a co z tym szambem mają Ci ludzie robić, skoro kanalizacja jest w planach i pomiarach od kilkunastu lat? Może pić, pewnie w niej mniej bakterii niż w tej gminnej.

Komentowanie jest wyłączone.