Co gwiazdy mówią o Polsce? Horoskop na 2018 rok

Fot. Pixabay

Co czeka Polskę w 2018 roku?

Poniżej przedstawiam przepowiednie Adama A. – naszego zaprzyjaźnionego jasnowidza, który podzielił się również swoimi wizjami dotyczącymi całego świata.

Sytuacja w Unii Europejskiej

W 2018 roku nasilą się tendencje prowadzące do całkowitego rozpadu Unii Europejskiej. Część państw podpisze traktat dotyczący współpracy w zakresie opuszczenia wspólnoty. Polskie władze będą się początkowo wszystkiemu przyglądać niejako z boku, nie chcąc bezpośrednio opowiadać się po jednej ze stron. Najprawdopodobniej sytuacja ta potrwa do końca roku.

Istnieje jednak niewielkie prawdopodobieństwo, że Polska w 2018 roku zdecyduje się jednak poprzeć państwa chcące opuścić UE. W takim przypadku wszystko nabierze tempa, co może znacznie przyspieszyć rozpad Wspólnoty.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018

Choć Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej nie odbędą się w Polsce, z pewnością wielu czytelników jest ciekawych, jak spisze się nasza reprezentacja. Mistrzostwa odbędą się w Rosji, co samo w sobie okaże się niezwykle mobilizujące dla wszystkich Polaków. Będziemy chcieli pokazać Rosjanom, na co nas stać.

Polska drużyna będzie miała dużo szczęścia w początkowej fazie mistrzostw. Ich gra będzie dobra, choć zdecydowanie mogłaby być lepsza. Mimo wpadek wszyscy będą zachwyceni, a na polskich ulicach pojawi się mnóstwo rozentuzjazmowanych kibiców. Nawet osoby do tej pory niezbyt zainteresowane piłką nożną zaczną śledzić rozgrywki. W 1/8 finału biało-czerwoni pokonają przeciwników 2 do 1, przy czym będzie to niezwykle piękny mecz. Jakby w polskich piłkarzy wstąpił nowy duch. Niestety, w ćwierćfinałach Polacy popełnią sporo błędów na boisku i przegrają dosłownie o włos. W ten sposób będą musieli pożegnać się z marzeniami o zwycięstwie.

Wybory samorządowe w 2018 roku

Od samego początku organizacji wyborów samorządowych w 2018 roku, będą miały miejsce dziwne zakulisowe przepychanki i polityczne wojenki. Partia rządząca będzie kilkukrotnie próbowała dokonać zmian w prawie, by zyskać przewagę w kluczowych okręgach. Częściowo to się uda.

Ostatecznie wybory samorządowe przebiegać będą w atmosferze skandali i wzajemnych ataków. Czy Prawu i Sprawiedliwości uda się przejąć kontrolę nad samorządami? Nie do końca. Choć ogólne wyniki będą wyjątkowo przychylne dla partii rządzącej, w najważniejszych miastach wygrywać będzie głównie opozycja.

Sytuacja gospodarcza w Polsce 2018 roku

Już w 2017 roku rozpoczął się proces odpływu pracowników z polskiego rynku pracy. W 2018 roku Polska będzie musiała liczyć się z konsekwencjami tego stanu rzeczy. Wielu pracodawców zmierzy się z brakiem rąk do pracy. W efekcie zaczną rosnąć płace, chociaż nie tak szybko, jak powinny. Polska będzie krajem tranzytowym dla Ukraińców i obywateli innych wschodnich państw. Nie będą oni zatrudniać się w kraju nad Wisłą. Zamiast tego wybiorą lepiej płatne prace na Zachodzie.

Co może jednak zadziwiać, gospodarka polska będzie się dość dobrze rozwijać. Pojawi się wiele nowych inwestycji, które pobudzą rynek. Prace nad ustawami stabilizującymi działalność gospodarczą wejdą w ostatnią fazę, a może nawet zostaną zakończone. Skutki będą zadowalające dla większości przedsiębiorców.

Polskie afery w 2018 roku

W tym roku wybuchnie aż pięć wielkich afer. Pierwsza będzie związana z kontrowersyjną postacią ojca Rydzyka oraz z jego finansami. W konsekwencji może nawet dojść do jego odwołania przez samego papieża. O Rydzyku stanie się głośno nawet w zagranicznych mediach, które wykorzystają tę okazję do oczerniania Kościoła Katolickiego jako instytucji.

Druga polska mega afera dotyczyć będzie show-biznesu i mediów publicznych, które zostaną uwikłane w bardzo podejrzane interesy. Kilkoro znanych aktorów zostanie publicznie zaatakowanych za wspieranie nieetycznej działalności mediów.

Pozostałe afery, jak można się łatwo domyślić, będą powiązane z polityką. Ważna postać polskiego rządu straci stanowisko. Za przyczynę odejścia oficjalnie zostaną podane względy osobiste, ale szybko wyjdą na jaw kłamstwa opowiadane wcześniej przez tę osobę. To właśnie one zmuszą władze partii do podjęcia tej niewygodnej decyzji. Co ciekawe, również tzw. opozycja zaliczy głośną wpadkę wizerunkową. Jej konsekwencją może być znaczne przetasowanie w szeregach partii opozycyjnych i to tuż przed wyborami samorządowymi.

 

cytat za :  astroweb,pl