Grabie. Gminny Konkurs Języka Angielskiego oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii

Fot. Pixabay

W dniu 27 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Grabiu odbył się VI Gminny Konkurs Języka Angielskiego oraz wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas IV – VII szkół podstawowych.

Jak się nazywa dzielnica finansowa w Londynie? Jak nazywają się strażnicy Tower of London? Ile linii metra jest w Londynie? Do jakiej rodziny języków zalicza się język angielski? – to tylko niektóre z pytań, z którymi zmierzyli się uczniowie. Musieli też wykazać się ogólną znajomością gramatyki i słownictwa.

W kategorii klas IV-V zwyciężyła Izabela Skimina ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie, II miejsce zajął Kamil Kaja ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie, na III miejscu uplasował się Radosław Sajak – również uczeń Szkoły Podstawowej w Tarnawie. Spośród uczniów klas VI-VII najlepszy okazał się Hubert Lizak ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Łapanowie, II miejsce wywalczyła Wiktoria Kawala z tej samej placówki, III miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Siwek ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grabiu.

Organizatorem konkursu była nauczycielka języka angielskiego w Szkole Podstawowej w Grabiu – Agnieszka Kurnik. W skład Komisji konkursowej poza nią weszły: Beata Gumułka, Klaudia Matras, Agnieszka Węgrzyn i Grzegorz Mech.

 

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: