Gminne eliminacje turnieju BRD10.04.2018 – Grzegorz Statek

Młodzi miłośnicy jazdy na rowerze mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności podczas gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się 9 kwietnia 2018 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Zbydniowie. Rozgrywane były w dwóch kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja. W przypadku szkół podstawowych drużyny składały się z 4 osób – według regulaminu musiały to być 2 dziewczynki i 2 chłopców, w szkołach gimnazjalnych drużyny liczyły 3 osoby, przy czym regulamin nie narzucał podziału ze względu na płeć. Uczniowie w części teoretycznej musieli rozwiązać dwa testy – jeden sprawdzający ogólną wiedzę z przepisów w ruchu drogowym, drugi poświęcony zasadzie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, w części praktycznej mieli do pokonania tor składający się z 5 przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Sobolowie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zbydniowie, na III pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa z Grabia. Indywidualnie najlepszy okazał się Patryk Wilczek (SP Tarnawa). W kategorii gimnazjów wygrała ekipa z Łapanowa, za nią uplasował się Sobolów, III miejsce zajęła Tarnawa. Indywidualnie zwyciężył Sebastian Trojański (PG Łapanów).

Nagrody oraz dyplomy wręczał Wójt Gminy Łapanów Robert Roj oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zbydniowie Lucyna Dudek. Sędzią głównym zawodów był Zbigniew Kogut – koordynator ogólnopolski turniejów BRD. Poczęstunek dla uczestników przygotowała Rada Rodziców.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii będą reprezentować gminę Łapanów podczas eliminacji powiatowych, które odbędą się 25 kwietnia 2018 r. w Starym Wiśniczu.

 

Tekst i zdjęcia: Mirosław Drożdż

Artykuł pochodzi z serwisu lapanow.pl

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.