W gminie zarabiają lepiej niż premier. Co na to wójt?

Fot. Facebook @gminalapnow

Zarobić więcej, niż Beata Szydło… W Urzędzie Gminy Łapanów to możliwe! Miesięczne zarobki rekordzistki z urzędu o ponad 1,2 tys. zł przekraczają zarobki szefowej polskiego rządu!

W gminie zarabiają lepiej niż premier. Co na to wójt? No właśnie nic! Nie widzi prpblemu. Jego odpowiedzią jest powiększanie zadłużenia gminy i oszczędzanie kilku tys. zł na kuchni w gminnym przedszkolu.

Jak już informowaliśmy, z oświadczeń majątkowych pracowników Urzędu Gminy wynika, że rekordzistka z łapanowskiego Urzędu Gminy, sekretarz gminy, Anna Piasecka, zarobiła w 2015 roku ponad 215 tys. zł. Miesięcznie daje to dokładnie… 17 tys. 956 zł. To 1256 zł więcej, niż dostaje premier polskiego rządu. Beata Szydło co miesiąc pobiera pensję wysokości 16 tys. 700 zł.

Czy w 2016 roku Anna Piasecka zarobiła równie dużo? To się dopiero okaże. Pracownicy urzędu do końca kwietnia powinni złożyć oświadczenia majątkowe za poprzedni rok. To w nich ujęte są szczegółowe dane dotyczące ich zarobków w poprzednim roku.

Średnia kadry kierowniczej z Urzędu Gminy w Łapanowie, czyli wójta i jego najbliższych współpracowników w 2015 roku wyniosła ponad 8 tys. zł miesięcznie. Zapytaliśmy gminę czy wszyscy w urzędzie tak zarabiają?

Okazuje się, że nie. Anna Piasecka jest rekordzistką. Na 31 osób, które obecnie zatrudnione są w Urzędzie Gminy Łapanów średnia zarobków to 4 tys. 151 zł. I tak przyzwoicie! Szczególnie, że wszyscy pracują nie na umowach śmieciowych, ale na podstawie umów o pracę. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Ponad 4,1 tys. zł to pensja na poziomie specjalisty z Kancelarii Premiera! Co prawda to mniej, niż radcy prawnego kancelarii szefowej rządu, ale więcej, niż jej inspektorów.

Fot. Super Express

Z informacji, jakie uzyskaliśmy z Urzędu Gminy Łapanów wynika, że wynagrodzenie inspektorów waha się tam w granicach od 3 tys. 200 zł do 5 tys. 220 zł miesięcznie. Ta górna granica, to poziom zarobków radcy szefa Kancelarii Premiera. Okazuje się, że kierownik zarabia w Łapanowie od 5 tys. 360 zł do 8 tys. 400 zł. Naczelnik wydziału w kancelarii szefowej rządu zarabia mniej!

W Łapanowie w urzędzie obowiązują następujące widełki:

 • kierowca, opiekun dzieci – 2.100-3.180
 • referent – 2.000-2.200
 • podinspektor – 2.500-3.762
 • inspektor – 3.200-5.220
 • kierownik – 5.360-8.400

Średnie wynagrodzenie pracowników jednostek podległych to 3 tys. 649 zł.

W instytucjach podległych gminie (bez szkół) miesięczne zarobki wahają się w nasteących widełkach:

 • pracownik fizyczny – 2.665-3.820
 • pracownik gospodarczy – 2.040-2.925
 • referent – 2.756-3.488
 • starszy specjalista – 4.200-4.320
 • pracownik socjalny – 2.568-4.090
 • instruktor, bibliotekarz – 2.000-3.009
 • księgowy – 2.399-4.982
 • kierownik – 3.200-5.790.

W tak wysokich zarobkach, które niejednokrotnie przekraczają pensje urzędników najważniejszego urzędu w tym kraju nie byłoby może nic dziwnego, gdyby Łapanów byc w świetnej kondycji finansowej. Ale nie jest. Ważny jest też fakt, że urzędnicy Kancelarii Premiera odpowiadają m.in. za budżet wysokości kilkuset miliardów złotych. Urzędnicy Gminy Łapanów – za ok. 30 milionów. Urzędnicy Kancelarii Premiera pracują dla ok. 38 mln Polaków. Ci w Urzędzie Gminy Łapanów – dla ok. 8,5 tys. osób.

W niedawnym rankingu, jaki przeprowadziliśmy na „Moim Łapanowie” zdecydowana większość z Was (55,5 proc.) stwierdziła, że niektórym urzędnikom wójt powinien obniżyć zarobki o połowę. Wyniki tego internetowego głosowania możecie zobaczyć TUTAJ. Czy Robert Roj rzeczywiście zamierza coś z tym zrobić?

Nic podobnego. Z odpowiedzi, jaką otrzymaliśmy z Urzędu Gminy (podpisał sam Robert Roj) wynika, że w związku z polityką oszczędnościową gmina nie rozważa obniżenia zarobków w urzędzie.

* wszystkie zarobki podane są w kwotach brutto.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
10 Comments

 1. Ci którzy pracują w gminie maja zbyt dobrze. Cały czas wójt zasłania się złym stanem gminy, który zastal obejmując urząd. Dobrze wiedział na co się decyduje kandydując na to stanowisko. Która gmina długów nie ma? Niestety spłacanie długów to nie wszystko, gmina musi się rozwijać, a tu okazuje się , ze na niezłe pensyjki maja ale na rozwój gminy pieniążków już brak. Gmina nie robi nic, nawet nie maja zamiaru starać się o pieniądze unijne, najlepiej niech ludzie sami sobie wszystko zrobią, a do gminy wpłacają podatki. W ten sposób nie można zarządzać gmina.

 2. Jezeli firma ma problemy finansowe jak w przypadku np. Poczty Polskiej. Przeklada się zatrudnionym w niej pracownikom aneksy do umowy i tym samym zamraza płace a nawet je obniża na czas jak fima nie uzyska płynności finnansowej. A co w przypadku gminy, która jest w rankingu najbardziej zadłużonych gmin w Polsce? Nie pyta się menadżera/wójt po tak dlugim okresie co zastał, ale co zrobił?

 3. „W niedawnym rankingu, jaki przeprowadziliśmy na „Moim Łapanowie” zdecydowana większość z Was (55,5 proc.) stwierdziła”

  5,5% to zdecydowana większość 😀 😀 😀

 4. Nigdzie nie ma niestety sprawiedliwości jeden zarabia tyle że go na wszystko stać a drugi ma tyle że ledwo starcza. taki dziwny kraj mamy!!!

  • A czy to coś złego?
   Każdy pracuje na swoje konto, polecam pracę nad rozwojem osobistym w celu powiększenia zarobków a nie domagać się obniżenia ich innym.

   • Do Dumny Mieszkaniec.
    Czyli jak rozumiem ten wspaniały rozwój osobisty pracowników Gminy doprowadził do ich niebiańskich zarobków.
    Sekretarz u nas zarabia tyle, ponieważ Gmina funkcjonuje znakomicie nie jest zadłużona.
    Mało tego pracownicy Gminy nie dostają pieniędzy z naszych podatków, ponieważ ich mądre zarzadzanie przez tyle lat doprowadziło do tego, że Gmina zarabia sama na siebie.

    Dzisiaj obłuda sięgnęła zenitu

Komentowanie jest wyłączone.