Gmina umywa ręce, powiat udaje, że nie słyszy, kierowcy świrują. A ludzie na Wolickiej truchleją

Krótkie pytanie – po co komu radny, który od czterech lat udaje, że jest bezradny? Co najmniej od czterech lat ludzie z Wolickiej w Łapanowie bezskutecznie dopominają się o swoje bezpieczeństwo! I… Wszyscy ich ignorują!

Ulica Wolicka, ta za Sparem w górę. Godziny popołudniowe. Z góry co rusz jedzie samochód. Prawie jeden za drugim. A co jeden, to szybciej… Gdyby popatrzeć na licznik, pewnie ze 100 km/h.

– Truchlejemy o swoje dzieci. Od lat dopominamy się, by wreszcie coś z tym zrobić – mówi jedna z mieszkanek. I… Od lat mieszkańcy sa ignorowani. Przez wszystkie władze. Gmina umywa ręce. Wójt twierdzi, że nic nie może. Powiat udaje, że nie słyszy. Radny jest bezradny. A kierowcy jak świrowali, tak świrują. Ludzie tymczasem tylko czekają na tragedię.

Wnioskuję o podjęcie działań w celu wyeliminowania niebezpieczeństwa (…). Kierujący nie stosują się do ograniczenia prędkości, co stwarza poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańców, w szczególności dzieci. Brak jest jakiejkolwiek kontroli szybkości pojazdów, które rozwijają zawrotne prędkości. Mimo licznych interwencji nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu… – czytamy w piśmie, jakaie jedna z mieszkanek skierowała do Gminy Łapanów.

W piśmie jest propozycja – zamontujcie na litość boską progi zwalniające!

Zwracamy się o możliwie jak najszybsze uwzględnienie tej desperackiej prośby… Chodzi o zdrowie i życie dzieci

Dołączone podpisy mieszkańców.

Pomysłów na rozwiązanie problemu było kilka. Ogranicznia – nie działają! Chodnik – nie da się! Teraz okazuje się, że progów zwalniających też nie można.

W odpowiedzi mieszkanka, która miała kandydować do Rady Gminy z ekipy Manysa otrzymała następujące pismo:

Omówiono wniosek w sprawie progów zwalniających (…) – opinia NEGATYWNA!

 

Od redakcji:

Ciekawe czy podpisany pod tym przewodniczący komisji Józef Mroczek będzie w razie tragedii płacił odszkodowania?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
14 Comments

 1. Ponad 50 procent piratów to okoliczni mieszkańcy których rodzice podpisali się pod petycja. Dawniej klapsem się dzieci uczył pokory a dziś bezstresowe wychowanie

  • Pani Marianno.Jezeli się boisz o zawieszenia tych co piratują,proszę wymyślić inne rozwiązanie. Ja i mieszkańcy całej ulicy jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje.
   ps.Nie nie tylko mnie to przeszkadza,mieszkańcy całej ulicy podpisali się pod petycją.

 2. Chodnik powinien byc jedna strona chociaz,tyle noych domow cobtu sie buduje,tyle.dziciakow…ale oczywiscie lepiej buc slepym,gluchym I udawac,ze sie.nie da….Oczywiscie musi dojsc do tragedi,jak.zwykle,zeby komus sie oczy otworzyly.

 3. Co zrobili? Pewnie się dowiemy, zresztą już są te informacje zbiorcze, ale jeszcze niepełne np. w informatorze brzeskim. Ogólnie powiat zrobił inwestycje na ogromną skalę. Czemu w gm. Łapanów mniej? Zadaj inne pytanie dlaczego nie mogli zrobić więcej? Czy gmina miała na wkłady do inwestycji powiatowych? W jakich stosunkach jest GOSPODARZ gminy ze starostą? Ile razy zaprosił starostę na sesje rady gminy? Dni Łapanowa? Ile razy był u starosty w gabinecie? O srodki dla gminy ma zabiegać Wójt – Gospodarz gminy, a jeśli ten ma w nosie to i najlepszy radny nic nie zrobi. Zapytajcie p.Sliwy ktory odpowiada za inwestycje w powiecie czemu właśnie tyle środków dla Łapanowa przepadło, jakie problemy mieli z naszym p. Wójtem?

  • Remonty dróg powiatowych na innych zasadach
   Środa, 17 Grudnia 2014, 16:18 Tomasz STODOLNY

   Powiat nie będzie już oczekiwał od gmin dokładania połowy pieniędzy do modernizacji dróg powiatowych biegnących przez ich tereny, jak to praktykowano w ostatnich latach. – Inwestycje drogowe muszą być realizowane w każdym samorządzie bez względu na fakt, czy ktoś kogoś mniej lub bardziej (nie) lubi – wyjaśnia Rafał Rudka, członek zarządu powiatu.Znalezione w sieci …..17.12.2014 bochnianin. Trzeba zwalić na kogoś winę . Od tego są radni powiatowi żeby zabiegać. Mamy nadzieję że w tej kadencji odpuszczą bo ludzie marionetek mają dość.

   • Pesel brak odpowiedzi na postawione pytania o aktywność gospodarza gminy wobec starosty. Cytowana wypowiedz, znaczy tyle, że wkład gminy nie jest obligatoryjny dla zrobienia inwestycji, ale były gminy które go oferowały więc miały pierwszeństwo. Robiono również i bez wkładów, ale tam gdzie wójtowie mocno zabiegali, nasz nic. Schetynówki to konkurs, a w konkursach są warunki formalne oraz kryteria i może być tak, że wniosek zwyczajnie odpada. Powiat pisze wiele wniosków i niektore odpadają tak jest wszędzie, ale większość przechodzi. Nic nie piszesz ile przeszło? No właśnie! I skąd wiesz, że radni nie zabiegali???

  • Poczytaj a potem pisz głupoty Powiat
   wtorek 01 grudnia 2015 17:22:43
   Powiat: fiasko starań o schetynówkiPowiat: fiasko starań o schetynówki

 4. do pesel …obecny mowi prawdę z czym niby? możesz podać kilka przykładów czy od tak strzelasz z puxpy?

 5. A co na to nasi radni bezradni z PSL co chcą gminę ratować. Paszkot i Drożdzak Pat i Mat.Nic nie zrobili tylko się uśmiechali i kandydat na wójta Śliwa kierownik od inwestycji . Co zrobił dla gminy ile schetynówek przepadło za które starosta przepraszał a teraz obiecuje gruszki na wierzbie oj ludzi ludzie gdzie wy macie rozum. Obecny to przynajmniej nie kłamie tylko prawdę mówi ale niestety Łapanów przyzwyczajony do obiecanek da się jakoś to będzie.

Komentowanie jest wyłączone.