Gmina straci dotację? „Gazeta Krakowska” o nowym moście w Kamyku

Mieszkańcy Kamyka już prawie rok muszą korzystać z objazdów z powodu zamkniętego mostu na Stradomce – czytamy w dzisiejszej „Gazecie Krakowskiej”.

Ich radość z informacji o przyznaniu gminie rządowej dotacji na budowę nowej przeprawy szybko zgasił niepokój – można przeczytać. Tymczasem…

Borykający się z kłopotami finansowymi samorząd ma problemy ze znalezieniem miliona zł na tzw. wkład własny do tej inwestycji.

Kto pożyczy bankrutowi takie pieniądze? W dzisiejszej „Gazecie Krakowskiej”.
10 Comments

  • Nikt nie pożyczy – proste. I nawet ja bym takiej pożyczki nie wziął.
   Gdybym ja miał do wyboru wybudować osiedle 20 domków jednorodzinnych do zasobu gminnego i ściagnąć dzięki temu do Łapanowa 20 rodzin, a w pakiecie jeszcze wyremontować most w Kamyku, albo wybudować most za 5,5 mln zł (sic), to jednak wybór jest dość OCZYWISTY 😉
   Ale oczywiście decyzje podejmuje pan Robert Roj. Najwyraźniej chce zadłużyć gminę na kolejny MILION.
   Swoją drogą – ciekawe, kto mu ten MILION pożyczy? Bo fakty są takie, że od zeszłego roku zadłuża się już w firmach pożyczkowych. Czy się mylę?
   Pozdrowienia

 1. ZAMIAST KRYTYKOWAĆ TO POWINNIŚCIE WSPIERAĆ WÓJTA I URZĄD ŻEBY SIĘ UDAŁO I ŻEBY WYKORZYSTAĆ TĄ WIELKĄ DOTACJĘ.

  • Tu się niema co udać tylko dotrzymać danago słowa przez Roja i zaczynać budowę mostu,a nie robić z gęby cholwę z nadzieją iż ludzie nie pamiętają jak Roj muwił o gotowych planach i zabezpieczonym milionie.

  • Słucham?
   Gdybym ja miał do wyboru wybudować osiedle 20 domków jednorodzinnych do zasobu gminnego i ściagnąć dzięki temu do Łapanowa 20 rodzin, a w pakiecie jeszcze wyremontować most w Kamyku, albo wybudować most za 5,5 mln zł (sic), to jednak wybór jest dość OCZYWISTY
   Ale oczywiście decyzje podejmuje pan Robert Roj. Najwyraźniej chce zadłużyć gminę na kolejny MILION.
   Swoją drogą – ciekawe, kto mu ten MILION pożyczy? Bo fakty są takie, że od zeszłego roku zadłuża się już w firmach pożyczkowych. Czy się mylę?
   Pozdrowienia

   • Warto zainwestować milion by zyskać dodatkowe 4,5. 1000000 wkładu własnego to dobra opcja by wybudować solidny most dla następnych pokoleń a nie remontować badziewia. Skód weźmie jego problem jego honor jego obietnice. Być może najlepszym wyjściem podać się do dymisji przed końcem kadencji by nie zmarnować takiej szansy Nie ma obowiązku być wójtem Jeśli sobie nie radzi a jego Wójtowa nie to pasmo klęsk zmarnowanych szans i panoszących się układów.

 2. Niech pokaże milion ! Nie pokaże bo go nie ma i nie będzie miał !!! Mami ludzi obietnicami z księżyca żeby się jakoś ratować przed wyborami a nic nie zrobi . Tylko nowy kandydat może uratować gminę . Manys dobrze mówi co trzeba zrobić w Kamyku ! Wyremontować to co jest a nie opowiadać o moście z bajek ……

 3. Wójcie Roj czego się podejmiesz to spiepszysz wszystkich okłamujesz,wspierasz układy, doprowadziłeś gmina do bankructwa ,zadłużyłeś do 2034r.

Komentowanie jest wyłączone.