Gmina nie ma pojęcia, co się dzieje nocami na rynku

Mieszkańcy narzekają, nocami nie mogą spać, na rynku w ciepłe weekendowe wieczory odbywają się dantejskie sceny, ale…

Gmina nie ma pojęcia, co się dzieje nocami na rynku. Gdyby nie jeden z sołtysów, w ogóle nie byłoby żadnej sprawy. Co prawda urząd jest przy rynku, ale nocą tam oczywiście nikogo nie ma. Do gminy nie docierają żadne skargi na to, co się dzieje w weekendy.

Oto odpowiedź, jaką dostaliśmy z gminy na pytanie w sprawie skarg mieszkańców okolic rynku na dzikie nocne imprezy, które trwają czasem na rynku do białego rana.

„W okresie ostatnich kilku lat do urzędu nie wpłynęła żadna oficjalna skarga mieszkańców na zakłócanie porządku na rynku w godzinach nocnych. Sprawa zakłócania ciszy nocnej podnoszona była przez sołtysa na jednej z sejsji rady gminy w wyniku czego skierowano wystąpienie do Komendy Powiatowej Policji w Bochni o objęcie tego obszaru szczególną opieką i nasilenie nocnych kontroli. Od kilku miesięcy Komisariat Policji w Nowym Wiśniczu zwiększył liczbę wieczornych i nocnych patroli na terenie Łapanowa, co znacząco wpłynie na poprawe sytuacji w zakresie przestrzegania prawa przez użytkowników rynku”.

Jak widać „szczególna opieka” policji średnio się sprawdza, bo imprezy nie ustają. Co prawda z danych policji wynika, że „złapanie” mandatu na rynku jest wyjątkowo łatwe (możecie o tym przeczytać TUTAJ), ale imprezy i tak nie ustają. O tym, co się dzieje nocami na rynku pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Jakimś wyjściem mogłoby być otwarcie dla młodzieży legalnych ogródków piwnych na rynku, ale gmina ani o tym myśli. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Mamy w takim razie kolejną propozycję: zainstalowanie kamerki z widokiem on-line na rynku. Panie Wójcie, chętnie zainstalujemy taką na naszej stronie. Co więcej, nawet mamy wstępną deklarację od firmy, która może zapewnić łącze. Co Pan na to?
2 Comments

  1. Żadna oficjalna skarga nie trafiła do gminy, czemu zatem gmina miałaby reagować? A jak gmina zrobi ogródki piwne, to będziecie pisać, że są długi, a gmina rozwala „nasze” pieniądze.

  2. Kamerka może zostać zamontowana nad wejściem do domu, sklepu, firmy przy rynku jako najzwyklejszy monitoring „z widokiem na rynek”. Co do tego ma wójt???.

Komentowanie jest wyłączone.