Gmina oszczędza. Nie na sobie

Na urzędników łożysz 32 zł więcej, niż dwa lata temu!
Oddajmy głos liczbom – one mówią same za siebie. Wydatki na pensje osób zatrudnionych w Urzędzie Gminy Łapanów, tych samych, które z powodu upału dostały wolne, wzrosły od 2013 roku o 261 tys. zł. 1 mln 889 tys. zł – tyle mieszkańcy Gminy Łapanów wydali dwa lata temu na pensje ludzi pracujących w Urzędzie Gminy Łapanów. A w tym – 2 mln 150 tys. z. Jeśli przeliczyć to na statystycznego mieszkańca gminy, wychodzi na to, że roczne utrzymanie ludzi z Urzędu Gminy to 273 zł od rocznie. W 2013 roku było to 241 zł. A więc…
W Urzędzie Gminy pracują 33 osoby. Z prostego rachunku wynika, że każdy z nich dostał w ciągu ostatnich dwóch lat 7,9 tys. zł extra. Z wyliczeń „Mojego Łapanowa” wynika, że średnia pensja kadry kierowniczej Urzędu Gminy Łapanów wyniosła w 2014 roku 8 tys. zł (brutto) miesięcznie. Z danych, jakie ujawnił niedawno warszawski ratusz (odpowiednik urzędu gminy) wynika, że główny księgowy zarabia tam 10,3 tys. zł miesięcznie (brutto), inspektor – 4,5 tys. zł, a referent – 3 tys. zł. Tyle, że Warszawa ma 1,7 mln mieszkańców, a Gmina Łapanów – 7,6 tys.
Na pensje urzędników, tych samych, który z powodu uciążliwego gorąca dostają od wójta wolne, wydajecie o 32 zł więcej, niż dwa lata temu.
„Mój Łapanów” zapytał Urząd Gminy, skąd tak drastyczna zmiana?
Oto odpowiedź:
„Wspomniany przez Pana wzrost płac związany jest z wypłaceniem zaległych odpraw emerytalnych i nagród jubileuszowych z ostatnich lat”.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: