[GŁOSOWANIE] Przywrócić komisariat Policji w Łapanowie?

Policjanci z Bochni cieszą się wzrostem wykrywalności przestępstw. Czy w Łapanowie rzeczywiście jest na tyle bezpiecznie, że nie jest potrzebny komisariat? Wypowiedzcie się na ten temat!

Bocheńska policja podsumowała 2017 rok. Policjanci zwracają uwagę na wzrost wykrywalności przestępstw, zarówno w ogólnym rozrachunku, jak i tych kryminalnych. Dochodzi do tego zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich ofiar. Niepokojący dla policjantów jest natomiast wzrost liczby kierujących po alkoholu. Kierujących na „podwójnym gazie” przybyło o 15 proc. Dlatego też policjanci planują wzmożone kontrole.

Powiat bocheński na tle pozostałych powiatów województwa małopolskiego rzeczywiście plasuje się bardzo wysoko jeśli chodzi o wykrywalność. Ale czy to znaczy, że słuszna była decyzja sprzed prawie trzech lat o likwidacji komisariatu w Łapanowie?

Z danych poratlu Polskawliczbach 2016 roku w gminie Łapanów stwierdzono ok. 126 przestępstw. To dużo mniej, niż w województwie oraz znacznie mniej, niż w Polsce. Wskaźnik wykrywalności sprawców przestępstw w Gminie Łapanów wynosił w 2016 roku 83,10 proc. To z kolei dużo więcej, niż w województwie i w Polsce.

Jednym słowem: w Łapanowie do przestępstw dochodzi rzadziej, a jeśli już, to sprawcy są zazwyczaj wykrywani. Mimo to decyzja z kwietnia 2015 roku o likwidacji komisariatu w Łapanowie Wam się nie podoba.

Jesienią pytaliśmy Was już czy w Łapanowie powinien być komisariat Policji? Powiedzcie czy rzeczywiście czujecie się w Łapanowie na tyle bezpiecznie, że nie potrzebujecie komisariatu? Wyniki głosowania przekażemy Policji oraz Ministerstwu. Może w ramach programu przywracania komisariatów w małych miejscowościach przywrócą i ten w Łapanowie!

Czy w Łapanowie potrzebny jest komisariat Policji?
2 Comments

  1. Komisariat tak, posterunek nie. Jest różnica. Posterunek nic nie daje bo generuje tylko koszty a policjanci są tylko w dzień w ustalonych godzinach więc równie dobrze mógłby być rozmieszczonych w okolicy patrol na to samo wychodzi a jest taniej. Jeśli już to Komisariat bo jest całodobowy, ale na to raczej nie ma szans bo Łapanów jest zbyt mały.

Komentowanie jest wyłączone.