[GŁOSOWANIE] Jak to jest z tym wójtem? Dobry czy zły?

Fot. Fb @andrzejsliwa
2
(3)

Coraz częściej narzekacie, że jesteście zawiedzeni wójtem Śliwą. Że nie działa tak jak powinien, jest niesamodzielny, nie umie podejmować decyzji i daje sobą manipulować… Ale są też inne opinie.

[GŁOSOWANIE] Postanowiliśmy więc Was zapytać; jak to jest z tym wójtem? Dobry czy zły?

Oto dwie skrajne opinie, jakie pojawiają się w komentarzach. Pierwsza:

Bardzo dobry wójt i podejmuje dobre, przemyślne decyzje. Nic pochopnie. Szkoda tylko ze rada podkładka kłody.

I przeciwna:

Czy taki bardzo dobry to nie wiem? Jak dotąd żadnego punktu wyborczego nie zrealizował i pewnie nie zrealizuje.

Nie jest sztuką przesuwać i ciąć wydatki w gminie. Sztuką jest zwiększyć przychody gminy i to jest podstawa rozwoju oraz wyprowadzenia z długów. TAK ZWIĘKSZYĆ PRZYCHODY GMINY!

Pewne grupy i dziedziny wymagają zwiększenia wydatków a nie cięcia ich. Tam gdzie można zaoszczędzić to się nie robi nic.

Dużo się mówi o prywatyzacji GZK. Skoro ktoś to weźmie w prywatne ręce i będzie tym właściwie zarządzał, wypracuje zyski to znaczy, że się da właściwie tym gospodarować. Tylko, że wtedy wypracowane zyski pójdą w prywatne ręce, a tak to by zostały w gminie.

Morał z tego taki, że to jest tylko kwestia właściwego zarządzania GZK.

Możliwości zwiększenia przychodów gminy jest dużo. Niektóre są banalne. Ale nawet z tych najprostszych rozwiązań nikt nie korzysta. Na chwilę obecną gmina nie jest w stanie utrzymać nawet tego dochodu co zaplanowała w budżecie.

A co Ty na ten temat uważasz?

[totalpoll id=”50645″]

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2 / 5. Głosy: 3

Oceń jako pierwszy!
11 Comments

 1. Pan Śliwa chce zrobić dużo potrzebuje 2 rzeczy jak tlenu zaufania wyborców i odsunięcia od władzy obecnej Rady R Roja. Powiem tak gość ma pomysłów wiele jedynego czego mu brakuje to ostrego charakteru, bo z tymi sterowanymi Radnymi trzeba ostro tak jak oni nim pomiatają bez zastanowienia.

 2. Widać, że czytelność spada, wieczne ujadanie po wojcie, urzednikach i radnych ludzie mają już dosyć. Wielkie głosowanie, 90 oddanych głosów, śmiech.

  • Ta strona wreszcie otworzyła ludziom oczy. Co się działo i co się dzieje w naszej gminie. Jest źle a będzie gorzej, ja nadal bedzemy na to pozwalać.

 3. Przypominam Wszystkim i pani Magdzie. Kiedy gmina popadala w długi Pan Śliwa pełnił już w gminie odpowiednia funkcje by w jakimś stopniu zapobiegać zadłużenia gminy. Wtedy nic nie działał i teraz nic nie działa dla dobra gminy. Komisarz to najlepsze rozwiązanie. Tylko ktoś z poza układow dobry finansista umiejacy zarządzać ludźmi coś tu zadziała. I doprowadzi gminę do porządku.

 4. Dlaczego wójt przyznał 1800 zł podwyżki tylko jednemu kierownikowi najmłodszemu chyba czym wywindować jego zarobki do 8000 zł w sytuacji gdy gmina jest na skraju bankructwa Przecież to zalatuje zgnilizną kumoterstwa czy też kolesiostwa albo działaniem na szkodę gminy???.

 5. Witam. Głosowałem na pana Śliwę stąd też miałem odwagę by do niego iść rozmawiać oczywiście służbowo. Fantastyczne przyjęcie z szacunkiem Prowadzi rozmowę bo
  wójt otwarty na ludzi. O tak wrażenie fantastyczne otwartość dialog ale nic poza tym. I po jakimś czasie człowiek orientujesz się źe wójt Śliwa właśnie ma taką taktykę wysłuchać przyznać rację jednak w żaden sposób nawet nie próbuję rozwiązywać trudnych spraw. Następne rozczarowanie przecież ten wójt marnuje czas którego my nie mamy on jest po prostu nieskuteczny. I znowu rozczarowanie przecież realizuje politykę Kuliga któryto stale u niego przesiaduje. O nie na pewno nie takiego Wójtowania się spodziewałem bardzo żałuję oddanego głosu gdyż Jedyne co Próbuję wójt za wszelką cenę zrobić to sprywatyzować wodociągi zlikwidować szkoły podnieś opłaty za wodę i ścieki nie dopuścić do zmiany kierownika gzk jeszcze podatki w górę dodatkowy kredyt na wkład własny mostu sprzedaż następny nieruchomości już ogłoszony przetarg na stronie gminy wyłączenie światła ludzie przecież już nic niebawem w tej gminie nie będzie własnością Gminy tylko banków wierzycieli my zostaniemy z koniecznością spłaty długów i olbrzymim rozczarowaniem zmarnowanych 5 lat. Pozdrawiam wszystkich

 6. Ciekawa jestem czy ktoś z Was postawił by ta gminę w parę miesięcy na nogi.
  Długi robi się bardzo szybko ale wychodzi się z nich latami.
  Dajcie mu trochę czasu i szansy nie skreslajcie człowieka tylko dlatego że redaktor „mój Łapanów ” ma do niego jakiś problem

 7. Do tego co pisze o wypracowanie zysków . Pamiętaj tw osoba ew firma zapłaci podatek tzn patrz na raportowania z zysków i poniesionych kosztów . Na całym świecie prywatne przynosi zyski a państwa spółka tylko jeżeli ma charakter energetyczne .
  Pzdr Wojtas

 8. Jest jednym z lepszych w Gminie ,jednak przy obecnej Radzie bezsilny.Wszystko co by nie zaproponował Rada przeciw tak dla zasady bo nie jest to Roj.Ciezko patrzeć jak bezsilny wobec nich jest Wójt .Polityka nic dodać nic ująć.

Komentowanie jest wyłączone.