[GŁOSOWANIE] Gmina przyjęła program naprawczy. Wkroczy komisarz?

Fot. Gmina Łapanów

O sytuacji w Łapanowie pisze „Gazeta Krakowska”. Rada przyjęła program naprawczy. Teraz od RIO zależy czy wkroczy komisarz – można przeczytać.

[GŁOSOWANIE] Tonący w długach Łapanów opracował plan zaciskania pasa na najbliższe trzy lata. Dokument trafił już do Regionalnej Izby Obrachunkowej i czeka na opinię. Jeśli będzie ona negatywna, do gminy może wkroczyć komisarz – pisze gazeta.

Tygodnik Brzesko-Bochnia zwraca uwagę, że program postępowania naprawczego przewiduje ponad 6,2 mln zł oszczędności w ciągu trzech lat.

Zgodnie z informacjami gazety program postępowania naprawczego trafił już do Regionalnej Izby Obrachunkowej. Teraz nad dokumentem musi się pochylić skład orzekający RIO – pisze tygodnik TUTAJ. Ma na to 30 dni.

Jak pisze gazeta, Mirosław Legutko, szef Regionalnej Izby Obrachunkowej zapowiada, że opinia powinna być gotowa do końca maja. Wszystkie oszczędności zawarte w planie zostaną dokładnie zweryfikowane.

– To musi potrwać, bo skład orzekający pewnie będzie sięgał do danych historycznych, do protokołów kontroli, więc to jest dużo pracy – tłumaczy Mirosław Legutko w rozmowie z tygodnikiem.

Od decyzji RIO będzie zależeć, co dalej z Łapanowem? Gmina nadal walczy sama czy wchodzi do niej zarząd komisaryczny?

[GŁOSOWANIE] Co Wy na ten temat sądzicie?

Co Twoim zdaniem jest lepsze dla gminy?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
18 Comments

 1. Uwaga konkurs. Jakiś czas temu wójt ogłosił konkurs na stanowisko GZK. Na Facebooku Gminy Łapanów nie znalazłem tego ogłoszenia. Panie redaktorze Jeśli mógłby pan takie ogłoszenie na swoim portalu zamieścić to ludzie przeczytają jakie wygórowane wręcz niemożliwe do spełnienia są wymagania Wójta i tu się obawiam że chodzi o to żeby nikt się nie zgłosił nawet nie ma zaproponowanego wynagrodzenia żeby kogoś zachęcić. Pozdrawiam i dziękuję.

  • Czy taki bardzo dobry to nie wiem? Jak dotąd to żadnego punktu wyborczego nie zrealizował i pewnie nie zrealizuje. Nie jest sztuką przesówać i ciąć wydatki w gminie. Sztuką jast zwiększyć przychody gminy i to jest podstawa rozwoju oraz wyprowadzenia z długów. TAK ZWIĘKSZYĆ PRZYCHODY GMINY! Pewne grupy i dziedziny wymagają zwiekszenia wydatkow a nie cięcia ich. Tam gdzie można zaoszczędzić to się nie robi nic.
   Dużo sie mówi o prywatyzacji GZK. Skoro ktoś to wezmie w prywatne ręce i będzie tym wlasciwie zarządzał, wypracuje zyski to znaczy, że się da właściwie tym gospodarowac. Tylko, że wtedy wypracowane zyski pójdą w prywatne ręce a tak to by zostały w gminie. Morał z tego taki, że to jest tylko kwestia własciwego zarzadzania gzk.
   Możliwości zwiekszenia przychodów gminy jest dużo. Niektóre są banalne. Ale nawet z tych najproszczych rozwiazań nikt nie korzysta. Na chwilę obecna gmina nie jest w stanie utrzymać nawet tego dochodu co zaplanowała w budżecie.

    • „Anonim”
     Porozmawiaj teraz z Markiem. P. (były radny gminny – od ponad 26 lat – teraz powiatowy)
     Przed wyborami (październik 2018):
     – MY Z WÓJTEM ROJEM POSPŁACALIŚMY DŁUGI PO KULIGU.
     Obecnie:
     – ALE ON NAS O NICZYM NIE INFORMOWAŁ, ZATAIŁ… TO ON TO SAM, BEZ NASZEJ WIEDZY

     i mógłbym tak dalej, ale…

     MĄDREMU WYSTARCZY, GŁUPIEMU NIE PRZETŁUMACZYSZ!!!

     • Dlatego nie powinien być radnym bo radnym bo nie potrafił korzystać z swoich prawa albo ich nie zna- wstyd nawet się przyznawać do takiej niewiedzy…

 2. Tylko komisarz może coś zdzialać. W naszej gminie od kilkunastu lat jest patologia, jakieś układy i klany rodzinne. Po ostatnich wyborach nic się nie zmieniło a wręcz przeciwnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.