Gigantyczny sukces szkół z Łapanowa i Grabia

3.5
(8)

Warto było się zainteresować! Warto było przygotować i wysłać zgłoszenie! Do Łapanowa trafią aż dwie cenne nagrody.

Szkoły z Łapanowa i Grabia odniosły gigantyczny sukces. Do obu tych placówek trafią mobilne pracownie multimedialne. Każda z nich składać się będzie z 16 laptopów i każda jest warta ok. 50 tys. zł. Jednym słowem: uczniowie z Łapanowa i Grabia jeszcze w tym roku szkolnym będą mogli korzystać z najnowocześniejszych pracowni komputerowych. A wszystko to bez grosza inwestycji ze strony gminy.

Pracownie to nagroda w konkursie #OSEWyzwanie, jaki ogłosiło Ministerstwo Cyfryzacji oraz NASK. Nagrodą w Konkursie #OSEWyzwanie były mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych.

Udział w konkursie mogły wziąć szkoły z miejscowości liczących do 50 tys. mieszkańców. Kolejne warunki, które należało spełnić to zgłoszenie się szkoły do projektu OSE, czyli przyłączenia szkoły do darmowego, szybkiego i bezpiecznego internetu oraz przyłączenie się do programu mLegitymacja szkolna. Dodatkowo szkoła mogła przysłać przygotowaną specjalnie na ten konkurs pracę plastyczną pt. „Smart szkoła”. Szansę na wygraną zwiększała również deklaracja zgłoszenia się szkoły do programów #OSEHero oraz CodeWeek.

Obie szkoły, a więc i Szkoła Podstawowa z Łapanowa, i Szkoła Podstawowa z Grabia spełniły te warunki i wysłały zgłoszenie. Z całej Polski wpłynęło ich aż 1606.

W piątek Komisja Konkursowa ogłosiła wyniki. TUTAJ. Zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. Podstawą ich przyznania była liczba punktów, które zdobyła szkoła zgłaszająca się do konkursu. Do Małopolski trafi w sumie 68 zestawów. Tylko cztery do powiatu bocheńskiego. Z tego aż dwa do Gminy Łapanów. Własnie do Łapanowa i Grabia. Prócz tego w powiecie nagrody wywalczyły jeszcze: Szkoła Podstawowa nr 2 w Bochni oraz Szkoła Podstawowa w Rajbrocie.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.5 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.