Generale, po co było? 13 grudnia, osiem i 23 lata później

Fot. Pixabay

Niech te trzy materiały starczą za wszystko…

37 lat temu gen. Jaruzelski wprowadził w Polsce stan wojenny. Wojsko siłą zdławiło solidarnościowy zryw wolności. Sowiecki bucior dał o sobie znać! Nocą z 12 na 13 grudnia tysiące opozycjonistów zostało aresztowanych i internowanych.

Na nic…

Noc z 12 na 13 grudnia 1981 roku – gen. Wojciech Jaruzelski wprowadza w Polsce stan wojenny! Rzekomo, by uchronić kraj przed sowiecką inwazją. Do tej pory brak potwierdzenia, że wojska radzieckie rzeczywiście myślały o wejściu do Polski.

4 czerwca 1989 roku – w pierwszych wolnych wyborach Polacy mówią „NIE” sowieckiej dominacji. We wrześniu Tadeusz Mazowiecki zostaje pierwszym niekomunistycznym premierem! Rok później Lech Wałęsa zostaje prezydentem.

1 maja 2004 roku – Polska wchodzi do Unii Europejskiej. Jesteśmy ważnym członkiem wspólnoty europejskiej!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
1 Comment

  1. Ogłoszenie stanu wojennego to początek upadku komuny. Ale tak naprawdę to Polsce pomógł Papież Jan Paweł II i Stany Zjednoczone wspierając Pana Wałęsę i cały ruch „Solidarnościowy”. Przykre, że dzisiaj właśnie ci ludzie, którzy walczyli o wolność opluwają się w mediach. Uważam, żę czas zamknąć epokę i zlikwidować głupie oświadczenie do IPN dla polityków, młodych ludzi to g….. obchodzi gdzie kto był. Nawet wśród radnych w Łapanowie są tacy co są w PIS a byli I sekretarzami POP PZPR i udają wielkich patriotów.

Komentowanie jest wyłączone.