Gdzie i kiedy po wodę?

Fot. pixabay.com
2.9
(7)

Znów poważne skażenie wodociągu! Woda nie jest zdatna do picia, gotowania, mycia… Tym razem gmina od razu zareagowała!

Gdzie i kiedy po wodę?

Gmina informuje, że woda do celów spożywczych wydawana jest w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego Kobylec 64A.

Limit na rodzinę to 2 pięciolitrowe butelki.

W środę, 10 lipca woda wydawana będzie:

 • w GZK Kobylec (8:00-19:00),

 • OSP Sobolów (8:00-12:00, 15:00-19:00)

 • OSP Tarnawa (8:00-12:00, 15:00-19:00).

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.9 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!
22 Comments

 1. Marcin Paszkot jest pełniącym obowiązki kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego. Tak to on pełni nadzór nad pracownikami stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków. Tak dla informacji w razie pozwu zbiorowego mieszkańców.

 2. Może niech mieszkańcy zastanowią się dlaczego woda wypływająca z oczyszczalni jest czystsza niż ta w rzece??

 3. Cieszcie się ze w ogóle jest woda w kranach w środkowej Polsce doważa beczkowozami. Druga sprawa ze jest susza i zeka wygląda jak potoczek do tego dochodzą oczyszczone ścieki z oczyszczalni… z pustego to i Salomon nie naleje, chcecie czystej wody trzeba będzie za nią płacić 2 albo 3 razy tyle jak we wszystkich gminach

  • Susza to susza a tu znowu gówno płynie w rzece. Smutna prawda, ścieki w rzece to nie tylko wina ubojni ale też tych wszystkich ludzi którzy leją szambo w ziemię… Codziennie jeżdżę przez okoliczne wsie do pracy i czuję smród szamba. Więc przedewszystkim należy zamknąć ubojnie do czasu aż wlasciciele nie usuną tej rury z której leci cały syf z produkcji a następnie wziąść się za gospodarstwa domowe. Ludzie wylewają szamba w lasy i pola a gmina nic z tym tutaj nie robi i nie zrobi póki ręką, rękę myje.
   Pan redaktor powinien o tym najlepiej wiedzieć skoro ludzie do niego wysyłają e maile z filmikami i zdjęciami. Więc chyba warto wziąść się za to.

 4. Do pomyśmy to pomyśl człowieku zamiast dopłacać 600 tys do szkoły muzycznej w Sobolowie to niech Wójt pomyśli bo za te pieniądze by może wybudował studnię głębinową a nie topił tyle pieniędzy dla Chmielka za czynsz

 5. Nie ma na inwestycje w wodociąg i oczyszczalnie bo idzie na małe szkoły, tak chcieli Radni żeby cała gmina cierpiała a nie tylko Tarnawa no więc cierpmy. Coś za coś. To pokazuje, że Wójt miał racje, że woda jest w tym momencie ważniejsza niż lekcje w formie prywatnych korepetycji.

 6. To są absurdy prawa. Przy 4 jednostkach coli nie można się kąpać w wannie ale już w rzece czy zalewie nawet przy 1000 jednostek można. Wyciągnij ie mieszkańcy z tego wnioski. Ostatnia publikacja na stronie lapanowa

 7. I co znowu następny Kierownik będzie miał sprawę w sądzie bo nic się do tej pory w tej kwestii nie zmieniło. Czy te władze naszej Gminy są normalne. Jak sobie nie radzą z problemem to po co się pchali na stanowiska. To wszystko jet kary godne. Jak trzeba było o tym myśleć za Kuliga to się tylko inwestowało w zalew który tyle lat przynosi stratę ,a gdzie nasze zdrowie, miał to gdzieś a teraz wielki doradca.

  • Przypomnę że to jednak za Kuliga powstała koncepcja zasilenia gminy wodą z Dobczyc a następca wycofał się z tej inwestycji . Więc argument chybiony .

 8. tiiiaaaa…JEDNAK WEDŁUG MNIE NAJKORZYSTNIEJSZA DLA MIESZKAŃCÓW JEST LIKWIDACJA GMINY….A TAK TO PRZEZ NAJBLIŻSZE LATA KOSZTY ŻYCIA BĘDZIEMY MIELI NICZYM W STOLYCY …
  JAKIE OSZCZĘDNOŚCI BYŁYBY GDYBY NIE TRZEBA BYŁO UTRZYMYWAĆ URZĘDU…;)….NO ALE….A PROPOS A GDZIE TAK KASA CO ZNIKŁA W POPRZEDNICH LATACH SIĘ PODZIAŁA….
  TRZEBA BY POSZUKAĆ KTO DOMY W TYM CZASIE POBUDOWAŁ W URZĘDZIE ALBO WŚRÓD FIRM ZNAJOMYCH W URZĘDZIE…

 9. 2 butelki 5-cio litrowe to sa .jaja, i to na rodzine np. 5-cio osobowa, czy wy podchodzicie powaznie do sprawy.

 10. Od prawie 3 lat co jakiś czas dochodzi do skażenia wody. Każda taka akcja naprawcza ujęcia, oczyszczania wodociągu i dostarczania wody pitnej kosztuje dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy zł. Dlaczego gmina nie inwestuje w studnie głębinowe. Za koszt poprzedniego skażenia bylo by kilka profesjonalnych studni glebinowych. Co roku mozna by było kolejne wybudować. Wiele gmin korzysta z takiego rozwiazania. Z punktu widzenia usytuowania terenu naszej gminy mamy bardzo dobre warunki. Do tego celu można też wykorzystać fundusze unijne i rządowe.

  • Od 3 lat ponieważ zmieniły się przepisy odnośnie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów . Kiedyś normy dopuszczały minimalną zawartość na tą chwilę norma nie przewiduje żadnych zanieczyszczeń .Stąd cały problem

   • Aqq To znaczy że nie przeszkadza ci jaką wodę pijesz i w czym się myjesz dziwne. Jakoś inne gminy potrafią czymś się norm a zapomniałem nie wszystkie mają Ubojnie – to jest problem a nie (normy)

 11. Wnioski powinny byc wyciagniete juz po pierwszym razie takie rzeczy nie powinny sie juz nigdy powtórzyć przeciez chodzi o zdrowie,zycie ludzi dzieci na miloac Boska czy to tak malo ważne.Te skażenia sa juz tak notoryczne ze az wstyd i Wy chcecie ratowac gmine? Takimi postepkami to odstraszacie nie tylko mieszkancow ktorzy naprawde dobrze sie zastanawiaja nad swoja przyszl9scia tutaj,ale i potencjalnych przyszlych mieszkancow i inwestorow ktorzy rezygnuja po takich super zadowalajacych informacjach.Brawo!Zamiast stworzyc dobrze prosperujaca gmine i miejscowosc dzieki ciaglym krytym przekretom tworzy sie ,ale podupadle szambo.

  • Witam. Panie wójcie ma pan bardzo dobrze opłacanego kierownika Paszkota niech że ten człowiek ruszy dupsko ma na tyle ludzi i samochodów i niech rozwożą wodę do ludzi starszych nie mających samochodów nie wychodzących z domów ci ludzie nie przyjdą na bazę więc skoro i tak płacicie dwóm ludziom którzy stoją pilnując żeby ktoś nie wziął więcej niż dwie butelki niech jeden z nich wsiądzie i rozwiecie starszym ludziom tą wodę w końcu sołtysi mają wiedzę Kto jest starszy Kto nie ma samochodu a w ostateczności sam Paszkot też może wodę po rozwozić tak dla sprawiedliwości ..

    • Ale odnośnie stanu wody jest chyba zorientowany jako zastępca kierownika a obecnie jako pełniący obowiązki. A po drugie ludzie o czym wy dyskutujecie kierownik czy zastępca jaja sobie robi bo pewnie sam ma swoją studnie na podwórku i ma w nosie 10 l wody na rodzinę

  • No tak I znowu to mieszkańcy pokryją koszty tak jak i w 2017. Tak pięknie radni zapowiadali obciążenie finansowe winowajców skażenia wtedy No to radni macie teraz szansę się wykazać bo tak nie może być żeby znowuż mieszkańcy ponosili koszty w sytuacji gdy Stacja Uzdatniania ma nową technologie nowe urządzenia uniemożliwiające przedostanie się bakterii. A co ma do powiedzenia kierownik Paszkot poprzednio był przecież zastępcą więc To już trzecie czwarte skażenie za jego kadencji???.

Komentowanie jest wyłączone.