Gdzie i kiedy po wodę?

Fot. pixabay.com
2.9
(7)

Znów poważne skażenie wodociągu! Woda nie jest zdatna do picia, gotowania, mycia… Tym razem gmina od razu zareagowała!

Gdzie i kiedy po wodę?

Gmina informuje, że woda do celów spożywczych wydawana jest w siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego Kobylec 64A.

Limit na rodzinę to 2 pięciolitrowe butelki.

W środę, 10 lipca woda wydawana będzie:

 • w GZK Kobylec (8:00-19:00),

 • OSP Sobolów (8:00-12:00, 15:00-19:00)

 • OSP Tarnawa (8:00-12:00, 15:00-19:00).

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.9 / 5. Głosy: 7
22 Comments

 1. Marcin Paszkot jest pełniącym obowiązki kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego. Tak to on pełni nadzór nad pracownikami stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków. Tak dla informacji w razie pozwu zbiorowego mieszkańców.

 2. Może niech mieszkańcy zastanowią się dlaczego woda wypływająca z oczyszczalni jest czystsza niż ta w rzece??

 3. Cieszcie się ze w ogóle jest woda w kranach w środkowej Polsce doważa beczkowozami. Druga sprawa ze jest susza i zeka wygląda jak potoczek do tego dochodzą oczyszczone ścieki z oczyszczalni… z pustego to i Salomon nie naleje, chcecie czystej wody trzeba będzie za nią płacić 2 albo 3 razy tyle jak we wszystkich gminach

  • Susza to susza a tu znowu gówno płynie w rzece. Smutna prawda, ścieki w rzece to nie tylko wina ubojni ale też tych wszystkich ludzi którzy leją szambo w ziemię… Codziennie jeżdżę przez okoliczne wsie do pracy i czuję smród szamba. Więc przedewszystkim należy zamknąć ubojnie do czasu aż wlasciciele nie usuną tej rury z której leci cały syf z produkcji a następnie wziąść się za gospodarstwa domowe. Ludzie wylewają szamba w lasy i pola a gmina nic z tym tutaj nie robi i nie zrobi póki ręką, rękę myje.
   Pan redaktor powinien o tym najlepiej wiedzieć skoro ludzie do niego wysyłają e maile z filmikami i zdjęciami. Więc chyba warto wziąść się za to.

 4. Do pomyśmy to pomyśl człowieku zamiast dopłacać 600 tys do szkoły muzycznej w Sobolowie to niech Wójt pomyśli bo za te pieniądze by może wybudował studnię głębinową a nie topił tyle pieniędzy dla Chmielka za czynsz

 5. Nie ma na inwestycje w wodociąg i oczyszczalnie bo idzie na małe szkoły, tak chcieli Radni żeby cała gmina cierpiała a nie tylko Tarnawa no więc cierpmy. Coś za coś. To pokazuje, że Wójt miał racje, że woda jest w tym momencie ważniejsza niż lekcje w formie prywatnych korepetycji.

 6. To są absurdy prawa. Przy 4 jednostkach coli nie można się kąpać w wannie ale już w rzece czy zalewie nawet przy 1000 jednostek można. Wyciągnij ie mieszkańcy z tego wnioski. Ostatnia publikacja na stronie lapanowa

 7. I co znowu następny Kierownik będzie miał sprawę w sądzie bo nic się do tej pory w tej kwestii nie zmieniło. Czy te władze naszej Gminy są normalne. Jak sobie nie radzą z problemem to po co się pchali na stanowiska. To wszystko jet kary godne. Jak trzeba było o tym myśleć za Kuliga to się tylko inwestowało w zalew który tyle lat przynosi stratę ,a gdzie nasze zdrowie, miał to gdzieś a teraz wielki doradca.

  • Przypomnę że to jednak za Kuliga powstała koncepcja zasilenia gminy wodą z Dobczyc a następca wycofał się z tej inwestycji . Więc argument chybiony .

 8. tiiiaaaa…JEDNAK WEDŁUG MNIE NAJKORZYSTNIEJSZA DLA MIESZKAŃCÓW JEST LIKWIDACJA GMINY….A TAK TO PRZEZ NAJBLIŻSZE LATA KOSZTY ŻYCIA BĘDZIEMY MIELI NICZYM W STOLYCY …
  JAKIE OSZCZĘDNOŚCI BYŁYBY GDYBY NIE TRZEBA BYŁO UTRZYMYWAĆ URZĘDU…;)….NO ALE….A PROPOS A GDZIE TAK KASA CO ZNIKŁA W POPRZEDNICH LATACH SIĘ PODZIAŁA….
  TRZEBA BY POSZUKAĆ KTO DOMY W TYM CZASIE POBUDOWAŁ W URZĘDZIE ALBO WŚRÓD FIRM ZNAJOMYCH W URZĘDZIE…

 9. 2 butelki 5-cio litrowe to sa .jaja, i to na rodzine np. 5-cio osobowa, czy wy podchodzicie powaznie do sprawy.

 10. Od prawie 3 lat co jakiś czas dochodzi do skażenia wody. Każda taka akcja naprawcza ujęcia, oczyszczania wodociągu i dostarczania wody pitnej kosztuje dodatkowo kilkadziesiąt tysięcy zł. Dlaczego gmina nie inwestuje w studnie głębinowe. Za koszt poprzedniego skażenia bylo by kilka profesjonalnych studni glebinowych. Co roku mozna by było kolejne wybudować. Wiele gmin korzysta z takiego rozwiazania. Z punktu widzenia usytuowania terenu naszej gminy mamy bardzo dobre warunki. Do tego celu można też wykorzystać fundusze unijne i rządowe.

  • Od 3 lat ponieważ zmieniły się przepisy odnośnie dopuszczalnej liczby mikroorganizmów . Kiedyś normy dopuszczały minimalną zawartość na tą chwilę norma nie przewiduje żadnych zanieczyszczeń .Stąd cały problem

   • Aqq To znaczy że nie przeszkadza ci jaką wodę pijesz i w czym się myjesz dziwne. Jakoś inne gminy potrafią czymś się norm a zapomniałem nie wszystkie mają Ubojnie – to jest problem a nie (normy)

 11. Wnioski powinny byc wyciagniete juz po pierwszym razie takie rzeczy nie powinny sie juz nigdy powtórzyć przeciez chodzi o zdrowie,zycie ludzi dzieci na miloac Boska czy to tak malo ważne.Te skażenia sa juz tak notoryczne ze az wstyd i Wy chcecie ratowac gmine? Takimi postepkami to odstraszacie nie tylko mieszkancow ktorzy naprawde dobrze sie zastanawiaja nad swoja przyszl9scia tutaj,ale i potencjalnych przyszlych mieszkancow i inwestorow ktorzy rezygnuja po takich super zadowalajacych informacjach.Brawo!Zamiast stworzyc dobrze prosperujaca gmine i miejscowosc dzieki ciaglym krytym przekretom tworzy sie ,ale podupadle szambo.

  • Witam. Panie wójcie ma pan bardzo dobrze opłacanego kierownika Paszkota niech że ten człowiek ruszy dupsko ma na tyle ludzi i samochodów i niech rozwożą wodę do ludzi starszych nie mających samochodów nie wychodzących z domów ci ludzie nie przyjdą na bazę więc skoro i tak płacicie dwóm ludziom którzy stoją pilnując żeby ktoś nie wziął więcej niż dwie butelki niech jeden z nich wsiądzie i rozwiecie starszym ludziom tą wodę w końcu sołtysi mają wiedzę Kto jest starszy Kto nie ma samochodu a w ostateczności sam Paszkot też może wodę po rozwozić tak dla sprawiedliwości ..

    • Ale odnośnie stanu wody jest chyba zorientowany jako zastępca kierownika a obecnie jako pełniący obowiązki. A po drugie ludzie o czym wy dyskutujecie kierownik czy zastępca jaja sobie robi bo pewnie sam ma swoją studnie na podwórku i ma w nosie 10 l wody na rodzinę

  • No tak I znowu to mieszkańcy pokryją koszty tak jak i w 2017. Tak pięknie radni zapowiadali obciążenie finansowe winowajców skażenia wtedy No to radni macie teraz szansę się wykazać bo tak nie może być żeby znowuż mieszkańcy ponosili koszty w sytuacji gdy Stacja Uzdatniania ma nową technologie nowe urządzenia uniemożliwiające przedostanie się bakterii. A co ma do powiedzenia kierownik Paszkot poprzednio był przecież zastępcą więc To już trzecie czwarte skażenie za jego kadencji???.

Komentowanie jest wyłączone.