Flashmob nad zalewem? Kiełkuje taki pomysł!

To byłby prawdziwy hit i to na całą Małopolskę! Flashmob nad zalewem? Kiełkuje taki pomysł!

Co to jest flashmob? Z angielska to po prostu błyskawiczny tłum.

Pomysł zrodził się na początku tego wieku w Nowym Jorku, ale szybko został podchwycony przez całą resztę świata. Chodzi o jego piorunujący promocyjny charakter i możliwość wspólnej zabawy.

Na czym polega flashmob?

Jakaś grupa osób (zazwyczaj skrzyknięta wcześniej w tajemnicy, np. w mediach społecznościowych), ale zawsze dobrze przygotowana, gromadzi się nagle i niespodziewanie w jakimś publicznym miejscu, by zrobić coś zaskakującego dla pozostałych, przypadkowych widzów.

Bywa różnie. Tańczą, śpiewają, grają… W Polsce jednym ze słynniejszych flashmobów było zorganizowane przez LOT na Okęciu powitanie półmilionowego pasażera Dreamlinera (możecie to zobaczyć poniżej).

Wartość flashmobów polega na elemencie zaskoczenia. Przy czym postronni widzowie zazwyczaj dołączają do zabawy. I zawsze, ale to zawsze, bardzo długo pamiętają takie krótkie wydarzenia. To efekt zaskoczenia!

Z naszych informacji wynika, że w Łapanowie zaczyna kiełkować myśl, by jakiś flashmob zorganizować nad zalewem. Chodzi oczywiście o promocję tego miejsca i doprowadzenie do tego, by wreszcie zaczął tętnić życiem, a gmina przestała do niego dopłacać. Tym bardziej, że został on zarybiony, a na razie świeci pustkami.

Kiedy ten flashmob? Jaki?

Tego jeszcze nie wiemy. A nawet, gdybyśmy wiedzieli – nie powiemy! 😉

Faktem jest, że pomysł powstał, a zalew spokojnie może stać się (obok krakowskiego Rynku) małopolskim centrum różnego rodzaju flashmobów.

Z naszych informacji wynika, że kilku osom pomysł już się spodobał 😉

Czy nad zalewem rzeczywiście odbędzie się w tym roku flashmob? Robić? Co sądzicie?

Oto jak wyglądają flashmoby

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

Komentowanie jest wyłączone.