Fałszywe alarmy bombowe w całej Polsce. W Łapanowie też!

Fot. Fb @osp.lapanow
3.3
(3)

122 placówki w całej Polsce. Tyle szkół miało dziś problem z przez fałszywe alarmy bombowe. Jedną z nich było Centrum Kształcenia w Łapanowie.

Problem był o tyle poważny, że w całej Polsce maturzyści mieli dziś pisać egzamin dojrzałości z języka polskiego. Przez fałszywe alarmy bombowe w wielu szkołach matury zaczęły się więc z dużym opóźnieniem. W jednym przypadku odbędą się w innym terminie. W Łapanowie udało się uniknąć tego problemu.

Informację o rzekomej bombie druhowie z OSP dostali z samego rana. Do CKZiU natychmiast wyjechały dwa zastępy i 14 ratowników. Mimo zbliżającego się egzaminu zapadła decyzja o ewakuacji budynku.

Na miejscu dość szybko pojawiła się policja oraz specjalna grupa pirotechniczna, która przystąpiła do przeszukania budynków oraz terenu szkoły.

Po szczególnym przeszukaniu okazało się, że alarm był fałszywy. Podobnie zresztą jak we wszystkich innych szkolach w Polsce.

Na szczęście dzięki szybkim działaniom służb matury w Łapanowie mogły się odbyć normalnie.

Policja oraz inne służby będą teraz szukać sprawców. Odpowiedzą oni za idiotyczny dowcip.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.3 / 5. Głosy: 3
2 Comments

  1. Dzień dobry. Panie redaktorze nie chciałabym być posądzona o jakąkolwiek złośliwość. ostatnio o niczym innym się nie mówi jak tylko o konieczności wprowadzenia wszechobecnych oszczędności by gmina mogła odbić się od dna i uniknąć Komisarza. A jednocześnie o zgrozo dowiadujemy się czy to z Pańskiego lakonicznego wpisu czy też rozpowszechnionych nieścisłuchwałych informacji że w tej sytuacji gdy wójt chcę zlikwidować szkoły bo trzeba oszczędzać a jednocześnie przyznaję Marcinowi Paszkotowi gigantyczną podwyżkę a on następnie jakieś duże podwyżki wszystkim pracownikom gzk. Więc bardzo proszę o wyjaśnienie całej sprawy tych dużych podwyżek w sytuacji gdy pozostali pracownicy urzędu gminy musimy oszczędzać A tam 20 osób na czele z kierownikiem nie musi oszczędzać bo widocznie gzk to prywatna firma Marcina Paszkota Jak się to ma do czekających nas podwyżek za odprowadzenie ścieków o 100% Przecież to jest nie tylko że niemoralne ale i demoralizujące. Bardzo proszę o przeprowadzenie śledztwa jakie to obecnie zarobki są w gzk i jakie dostali podwyżki w przeliczeniu na konkretnych pracowników fizycznych a biurowych A co najważniejsze Jaką podwyżkę dostał sam kierownik Marcin Paszkot i ile obecnie zarabia w porównaniu z innymi kierownikami w Urzędzie Gminy. Pozdrawiam serdecznie.

Komentowanie jest wyłączone.