Epidemia się rozrasta. Czy dojdzie do Łapanowa?

Fot. Pixabay
4.1
(79)

Są kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Czy wirus trafi też do Łapanowa? To oczywiste! Oto co powinniście wcześniej wiedzieć!

Zgodnie z oczekiwaniami specjalistów epidemia się rozrasta. Ministerstwo Zdrowia potwierdza kolejne przypadki koronawirusa w Polsce. Ze względu na ich geograficzny rozkład wiadomo już, że epidemia się rozrasta.

Co powinniście wiedzieć zanim dotrze do Łapanowa?

 • Przede wszystkim nie panikuj. Owszem, koronawirus rzeczywiście nie jest całkiem poznany. Ale to, co o nim już wiadomo, to że nie jest wcale tak groźny jak go malują. Jest groźny, ale dla osób ze znacząco zmniejszoną odpornością – starszych, chorych na nowotwory… Jego niebezpieczeństwo polega więc bardziej na zbiorowej panice, niż na znaczącym niebezpieczeństwie dla ludzi! Dlatego…
 • Absolutnie nie daj się zwariować i nie ulegaj panice. Wiadomo już, że wirus nie jest dużo groźniejszy, niż grypa. Wiadomo natomiast, że panika może być groźniejsza – dla Twojego portfela! Grypa nie powoduje wzrostu cen! Naprawdę, to nie wojna – nie musisz kupować ani cukru, ani mąki na zapas. Mówił o tym już Minister Zdrowia! Sam zapasów nie robi… Dlatego PILNUJ cen, bo już wiadomo, że sprzedawcy to wykorzystują! Słabe, ale taki fakt.
 • Aby zminimalizować ryzyko – często myj ręce. Kichaj w rękaw – nie w przestrzeń. Unikaj dużych skupisk ludzkich. Jednym słowem – zachowaj normalne zasady higieny i zasady zdrowego rozsądku! Ale…
 • Nie lekceważ objawów choroby! Szczególnie, jeśli byłeś w krajach nią ogarniętych! To bardziej dla naszego wspólnego dobra! Jeśli zauważysz u siebie objawy choroby, szczególnie gdy byłeś w kraju nią ogarniętym, zanim pójdziesz do przychodni BEZWZGLĘDNIE najpierw zadzwoń do lekarza! Absolutnie NIE jedź do przychodni.
 • Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć koronawirusa – najpierw DZWOŃ! Odpowiednio wyposażeni lekarze przyjadą do Ciebie! I znów – to nie tyle ze względu na Twoje bezpieczeństwo, bo jesteś bezpieczny, ale ze względu na wspólne dobro. Chodzi o skuteczne powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa!
 • Wbrew pozorom koronawirus wcale nie jest taki groźny – codziennie więcej osób ginie spadając z krzesła, niż przez niego! Co nie znaczy, że należy go lekceważyć. Dlatego pilnuj sprawy, ale nie daj się zwariować! Widać już, że takie wariactwo jest groźne, ale nie dla zdrowia – raczej dla światowej gospodarki! I co gorsza – może sparaliżować służbę zdrowia. A zdecydowanie nie o to chodzi!
 • W razie jakichkolwiek wątpliwości nie słuchaj plotek. To najgorsze, co możesz zrobić! Korzystaj WYŁĄCZNIE z oficjalnych źródeł, czyli:

www.gov.pl/koronawirus

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.1 / 5. Głosy: 79

Oceń jako pierwszy!
7 Comments

 1. Wiadomo już, że wirus nie jest dużo groźniejszy, niż grypa. – głupota jakich mało wystarczy poczytać co mówią lekarze we Włoszech. Chorzy wymagają respiratorów już teraz decydują koga da się uratować.

  • choroba dużo bardziej zaraźliwa od grypy, dwa – cześć osób nie ma objawów i zarażą, trzy – leczenie chory wymaga całodobowej opieki i respiratorów, cztery – choroba atakuje głownie płuca powodując zwłóknienie, pięć- może powodować bezpłodność u kobiet jak i u mężczyzn, Sześc- obecnie brak leków trwają testy kilku znanych specyfików do leczenia nadciśnienia lub malarii ale brak miarodajnych wyników jak na razie.

   Według mnie szkoły powinny być zamknięte w innym wypadku mamy poważny problem.

 2. Podoba mi się to co jest na stronie gminy napisane! ( W przypadkach nagłych zachorowań (wysoka gorączka, kaszel, duszność, bóle mięśni) osób powracających z zagranicy, z miejsc występowania epidemii prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio do izb przyjęć Oddziałów Chorób Zakaźnych)
  I tu się zaczyna lambada.w tv cały czas tłuką aby w razie „W” dzwonić do szpitali zakaznych albo do sanepidu a tu na stronie gminy odrazu wysyłają do szpitala. Bravo dla kierowniczki ośrodka zdrowia. BRAVO

  • Jeśli ktokolwiek podejrzewa u siebie koronawirusa, BROŃ BOŻE nigdzie nie jechać! Z tej prostej przyczyny, że jeśli rzeczywiście taka osoba jest zakażona, roznosi wirusa. A więc najgorszą rzeczą, jaką może zrobić, to gdziekolwiek łazić czy jeździć! Chodzi o ochronę innych! Tylko i wyłącznie telefon do lekarza! Oddział zakaźny tylko w trybie EMERGENCY! Po telefonicznej konsultacji z lekarzem!
   PIERWSZY JEST TELEFON!!! Uwierz mi, jeśli zajdzie taka potrzeba, taką osobę zabiorą wtedy z odpowiednią ochroną i zawiozą, gdzie trzeba!
   NIE ŁAZIMY, NIE JEŹDZIMY – NAJPIERW DZWONIMY!!!
   Naprawdę, chrońmy się wzajemnie! I nie histeryzujmy, bo sparaliżujemy służbę zdrowia! A nie o to chodzi!
   Nie każdy kaszelek to koronawirus!
   Odrobinę zdrowego rozsądku!
   http://www.gov.pl/koronawirus
   https://www.facebook.com/135889759813803/videos/519822441999488/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.