[EMOCJE][SONDAŻ] Kto zostanie radnym? Zobaczcie, zagłosujcie!

Wybory za dwa tygodnie! Kto zostanie radnym?

To pierwszy w historii Gminy Łapanów sondaż wyborczy! Sprawdzamy kto spośród kandydatów na radnych ma największe szanse na mandat. Jak sądzicie? Na kogo zagłosujecie?

38 chętnych na 15 madatów. Robert Roj pod partyjnym parasolem. Trzy komitety z prawem do zgłoszenia kandydata na wójta.

W Łapanowie jest 15 mandatów i 39 kandydatów, którzy są chętni na objęcie tych foteli. Już wiadomo, że najostrzejsza walka będzie w Grabiu, Kobylcu i na Ubrzeży (okręg obejmuje również Wieruszyce i Wolę Wieruszycką) – w tych okręgach zgłoszonych jest po czterech kandydatów. Po raz pierwszy od dawna nie będzie takiej sytuacji, że w Kamyku jest tylko jeden kandydat. Obecny radny, Kluba nie może więc być perwien wyboru.

Najwięcej kandydatów, bo aż 13 na 15 okręgów zdobył Andrzej Śliwa. Średnia wieku kandydata – 49 lat.

Najstarszy kandydat w tych wyborach to Stanisław Hejmo, który ma 80 lat. Kandyduje ze Zbydniowa z ekipy Jana Kuliga.

Najmłodszy – To Justyna Kawala, która ma 27 lat i kandyduje z Ubrzeży z ekipy Andrzeja Śliwy.

 

Na kogo oddacie głos?

Głosowanie zostało zakończone!
90 Comments

 1. Wiesiek Węglarz startuje? Przecież ten przydupas regularnie stara się dobrać do koryta. Na szczęście ludzie którzy w Łapanowie już długo żyją, wiedzą że jest to kłamca i obłudnik.

 2. Są tacy co pamietają związek Kuliga z Długoszem,co robili w latach 70,80.To jeżeli chodzi o transparentność ,jest wręcz dziedziczne,i tu obym się mylił co do najmłodszych kandydatów.

  • Dramat przeczytajcie trochę o ruchu komunistycznym i prawicowych ugrupowaniach ludziska w Polsce od lat rządzą partie socjalistyczne rozdawnictwo na maxa. Wybór władz lokalnych to trochę inna bajka tu liczy się człowiek i jego zaangażowanie w środowisko lokalne . Znam panów Kuliga i Roja nie znam pana Śliwy dlatego wybierając pana Kuliga kieruję się tym co widzę czyli mostami, chodnikami ,placami zabaw obiekty powstałe za jego kadencji .
   Pzdr Wojtas . A generalnie na centralnym szczeblu polityki zawsze popieram J K Mikke .
   Pzdr Wojtas

 3. A pan radny „sportowiec” okręgu – Łapanów I buduje parking, tylko szkoda że kosztem szkolnego boiska, teraz uczniowie dwóch szkół a szczególnie zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Fajfer 2001” są pozbawieni miejsca na którym mogliby rozwijać swoje pasje i doskonalić sportowe umiejętności.

 4. Kinga W i Marek P to porażka. Roj nie zrobił w gm. nic żeby zmniejszyć dług, ilość pozyskanych środków bez komentarza i jak zwykle bez pomysłu na gminę tak jak w 2014 r. Ale liczy się szyld tych co 500 zł dali, konstytucje sprzedali, budżet łatając na lekach i usługach. Do nauki i do roboty, a nie na socjalu grabić ludzi przedsiębiorczych i zaradnych.

 5. Witam społeczność Łapanowa i okolic. Do wyborów pozostało kilkanaście dni. Kandydatów znamy i raczej się nie uśmiechamy. Trzeba wybrać z tego co jest. Jeśli chcecie by było tylko gorzej głosujecie na wszech panujących nieudaczników. Pomimo wieku Pan Kulig chciałby by ludzie zapamiętali go jako dobrego gospodarza. Pan Śliwa traci za konkubinat z klerem. Jednak w sumie to też dość porządny i mądry człowiek. Nie pozwólmy by gmina zarosła chwastami do końca, trzeba wyplewić co rosło przez ostatnie lata . Pozdrawiam

 6. Witam. Moim zdaniem trzeba stworzyć drużynę mogącą grać do wspólnej bramki Musimy założyć że wójtem zostanie albo Roj albo Śliwa bo Kulig to jakiś żart Nie ta epoka. Więc dajmy im do pomocy takich radnych z którymi zgodną
  drużynę dla naszego dobra pracującą utworzą. Jeśli zaś obarczycie taką drużynę dwoma trzema podrzutkami po kuligowymi drużyna wewnętrznie skłócone zamiast na pracę czas na kłótnie będzie marnować.

  • Zdziwisz się wygra kulig. I pisze to zupełnie serio patrząc z boku. Jak w drugiej turze wygra kulig i Roj na kogo pójdziesz jak jesteś za Śliwą ? zostaniesz w domu ?

   • Kulig był wójtem 24 milionów długu zostawił niezapłacone faktury to ja go nie chce.Roj jest dołożył jeszcze 3000000 długu rozpoczęty niezapłacony most przekładany termin zapłaty za ZUS również go nie chce. Śliwa był wójtem o żadnych długach nie słyszałem to w takim razie go chce Wprawdzie nie ideał ale mniejsze zło .To żadna filozofia patrzę po owocach wybieram najmniej cierpkie Pozdrawiam.

    • Zgoda, Pan Kulig zadłuzył gminę. Pytanie jest takie – co z zrobił z tymi pieniędzmi? przejadł, czy zainwestował? Zobaczczcie jak się zmieniała gmina za jego kadencji. Jestem pewien, że i wtedy i teraz wie jak wyjść z tej opresji. Szansa mu się należy. Poprzednie wybory przegrał nie dlatego, że był złym wójtem, a dlatego że Czarny PR wygrał. Panie Janie – wielki szacunek. Pozdrawiam.

 7. Witam wszystkich serdecznie.
  No i fajnie tylko mam dwie sprawy do opisania no może trzy .
  _ kandydatka wsi Brzezowa pani Chojecka zna choć by granice naszej miejscowości nie mówiąc o ludziach którzy mieszkają np w takich przysiółkach jak „Sokołka ”
  _ kandydata z miejscowości Łapanów pana Daniela widzę że nie doceniają wyborcy tzn są zadowleni z kandydata dobrej zamiany czyli nie narzekamy bo jest super bo rządzimy cztery lata i wszystko jest ok idzie ku lepszemu !!!!.
  _ most w Kamyku temat dziwny . Czy ktoś słyszał o tzw budowie równoległej . Czyli nowy most budujemy obok istniejącego przystosowanego do obsługi ruchu na czas remontu ograniczamy tonaż do minimum tj kartki pogotowia i radiowozy i samochody osobowe mieszkańców . Chyba że nie jestem w temacie i wyznaczony objazd nie wydłuża dojazdu wcześniej wspomnianych służb . Dzięki za przeczytanie i na koniec trochę samolubnej kampanii ja osobiście wybieram jako kandydata na wójta pana Kuliga bo pan Karol Manys niestety nie startuje .
  PZDR
  Wyborca

 8. Panie kandydacie Sliwa…jednym z Pana postulatów jest transparentoność… więc proszę się odniesc do tego postu…

  „Czy to prawda że pobierał Pan pieniądze na umowy o dzieło/zlecenia gdzie zleceniodawcą był Proboszcz Sobolowa w okresie kiedy był Pan Przewodniczącym Rady Gminy i dotyczyły one projektów które realizował Proboszcz a organizowane były na mieniu gminnym lub miały związek z decyzjami podejmowanymi przez Radę Gminy której był Pan przewodniczącym?
  Czy ta dzialalnosc prowadzona osobiscie w zeznaniach majatkowych dotyczy tych umów?
  https://bip.malopolska.pl/uglapanow,a,993410,andrzej-sliwa.html

  i czy to prawda że pełnił Pan funkcje dyrektora przedszkola w Sobolowie i pobierał za to wynagrodzenie bez odpowiednich kwalifikacji?”

  No i jak z tym było transparentny kandydacie?

 9. Jak to dziwnie wygląda jak Pan Stokłosa czy Pan Węglarz w krótkiej chwili zdobywając po kilkanaście głosów,..i nagle prowadzą w sondażu. Panie Węglarz daj już spokój , przez tyle lat byłeś tak chwiejnym radnym ,że głowa boli. Pan Panie Pawle ustąpił by z godnością mądremu i wykształconemu Panu Flisaków. Niech gość się sprawdzi a nie przytula się do Pis-u tuż przed wyborami.

 10. Proszę mi wytłumaczyć, czy Pan Patalita startujący do powiatu jest człowiekiem znającym się na czymkolwiek oprócz prowadzenia swojego biznesu? Opowiada takie głupoty do ludzi, że żal słuchać. Twierdzi, że w powiecie wszystko było źle, że szpital powiatowy to wstyd itp. A ja pytam z jakiej partii ten Pan startuje do powiatu? Jaka partia miała większość w zarządzie powiatu? Dlaczego tej partii nie udało się wcielić w życie wszystkich postulatów kandydata? Panie Patalita Pana wiarygodność jest równa 0! Albo Pan nie wie kto miał większość w zarządzie, albo jest Pan zwyczajnym durniem. I jeszcze jedno ile było osób w goku na spotkaniu z Pisowcami? Powstawiali zdjęcia na profile i ani jedno na sale. Naprawdę myślicie, że ludzie są tak mało inteligentni?

 11. Pani Celinko, Panie Pawle, Panie Wiesławie….radni Pana Roja nieźle dostają po dupie. Nawet gdybyście teraz codziennie nosili za sobą sztandar Pis-u, to przecież ludzie was znają.Pozdrawiam Ninę Wojas, Rafała Flisaka i Daniela Długosza. Trzymam za Was.

 12. Jeśli głos będzie oddany na moją osobę Będzie mi niezmiernie miło. Nie składam obietnic bez pokrycia wszystko wszystkim załatwię dam radę jestem młody w końcu prowadzę tu biznes i tu chcę założyć rodzinę tylko mnie wybierzcie a ja zrealizuję wszystkie wasze zachcianki piszcie do mnie dzwońcie do mnie będę mówił tak macie rację i ja to załatwię tylko nie zapomnijcie zagłosować na mnie. Jeszcze kurde takiego cyrku to nie było Ale ich wkręca mistrzunio propagandy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.