[EDIT] Parafia. Trzeba to potwierdzić lub zanegować – gdzie jest 70 tysięcy?

3.8
(44)

O tej sprawie robi się coraz głośniej w parafii w Łapanowie…

Gdzie jest 70 tysięcy? Trzeba to potwierdzić lub zanegować – pisze Czytelniczka.

Napisała do nas jedna z Czytelniczek z prośbą o interwencję i zainteresowanie sprawą. Ze względu na możliwość pomówienia nie wszystko, co jest w mailu publikujemy. Jeśli jednak wiecie coś o sprawie, piszcie w komentarzach. Możecie też napisać na maila: kontakt@mojlapanow.pl Gwarantujemy anonimowość.

Panie redaktorze, zwracam się z prośbą o nagłośnienie sytuacji, o której robi się coraz głośniej w naszej parafii w Łapanowie – pisze Czytelniczka.

Z maila wynika, że wątpliwość dotyczy ok. 70 tys. zł. W mailu padają informacje, których nie możemy zacytować ze względu na brak dowodów. Faktem jest, że padają dwie kwoty. Ok. 70 tys. zł, które miały być zaoszczędzone w Łapanowie w poprzednim roku i kwota ok. 130 tys. zł, która miałaby dotyczyć innej parafii. Pojawia się w tym kontekście wskazanie na nowego proboszcza.

Jest to sytuacja niedopuszczalna – pisze Czytelniczka. – Remont starego kościoła stanął, „bo nie ma pieniędzy”. A jak to ksiądz proboszcz zwykł mawiać, co zostało również zacytowane na tym portalu, „dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”. Ale jak tu jako parafianie, nie mamy o tym mówić…

Dalej znów pojawiają się słowa, które bez potwierdzenia nie nadają się do publikacji. Wynika z nich jednak, że Czytelniczka ma poważne wątpliwości.

Trzeba coś z tą sytuacja zrobić, potwierdzić lub zanegować. Lecz co najważniejsze ZAREAGOWAĆ – pisze.

Próbowaliśmy skontaktować się w tej sprawie z nowym proboszczem. Niestety, bezskutecznie. Mimo wielokrotnych prób jeden telefon podany na stronie internetowej parafii, jako kontaktowy milczy, a drugi jest nieaktualny.

Kontakt (aktualny) do nas: 693108584

[EDIT]

Informacja od innego Czytelnika. Ta w całości:

Kiedy ksiądz Wiesław przyszedł na parafię w kasie parafialnej zostało tylko kilkaset zł. Ale już po 3 miesiącach urzędowania w parafii wyremontowano dach starego kościoła – 25tys. Ocieplenie sklepienia nowego kościoła 75tys. Modernizacja ogrzewania, uszczelnienie drzwi, oświetlenie led oltarza 15tys. Remont piętra plebani 30tys. I tak dalej można wymieniać. Natomiast ksiądz Bogusław jak obejmował parafię to w kasie parafialnej przejął prawie 74tys zł.

Ksiądz Wiesław zabezpieczył pieniądze na remont starego kościoła tj. renowacja ścian oraz wymiana instalacji elektrycznej. Cała dokumentacja i wymagane pozwolenia były już załatwione przez ks. Wiesława. Niech obecny proboszcz nie mówi, że to on przygotowuje się do wymiany instalacji elektrycznej w starym kościele i konieczne są datki.

Jak to możliwe, w parafii teraz brakuje pieniędzy na bieżące wydatki, a na inwestycje i remonty już brak? Teraz możemy podsumować 3 miesiące tamtego i obecnego proboszcza. Gdzie się ulotniło te ponad 70 tys. zł i te wszystkie składki niedzielne? O wygórowanych cenach za pogrzeby, śluby i inne sakramenty nawet nie wspominam. Wiele parafian się już o tym przekonało.

Miało miejsce też takie zdarzenie, gdzie został wezwany z ostatnim namaszczeniem do umierającego. Kazał sobie za to zapłacić – takiej posługi ksiądz nie może odmówić a tym bardziej nie powinien brać za to pieniędzy. Niestety, prawda jest taka, że dla większości parafian ten proboszcz nie przypadł do gustu.

Ksiądz Wiesław łączył ludzi i skupiał wokół siebie. Ten ich na nowo dzieli i odpycha od siebie. Unika ludzi jak tylko może. Nawet na niedzielnej mszy ukrywa się w zakrystii albo zerka z za rogu. Co zrobił do tej pory dla parafii – chyba nic. Jak na razie wyremontował sobie garaż na swój samochód i dojazd do niego przez podwórko plebani. Czyli pomyślał tylko o sobie. No jeszcze zakupił nową kosiarkę – traktorek.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.8 / 5. Głosy: 44

Oceń jako pierwszy!
42 Comments

 1. Wstyd!
  W gminie pewnie 99% wiszących i uczęszczających co niedziele do kościoła, a nie znacie pisma świętego! Nie sądźcie aby nie być sądzonym.
  Wstyd mi za was w niedziele dam na mszę w waszej intencji do samego sanktuarium świętego Jana Pawła II.
  Opamiętajcie się!

 2. ANONIM – razem z tym i nie tylko tym Proboszczem do pójdziesz zasłużone miejsce:) tak go zażarcie bronisz masz u niego prowizję???:))!!!

 3. A gdzie cigodne towarzystwo gdzie było, jak przez ostatnie lata gmina leciała na samo dno? Gdzie ten wasz kontroling? Czy tylko przysypianie na sesjach? Nowy proboszcz jest u nas od kilku miesięcy i wzięliście się za niego jakby całe życie hulał i stajenkę, za stajenką tu u nas budował.

 4. Wreszcie proboszcz postawił się sołtysom. Jeszcze chwila i oni chcieli by rządzić Radą Gminy oraz parafią – a tutaj figa z makiem. tak trzymaj księże proboszczu nic im do tacy !!!

 5. Macie konkrety pod pachę dokumenty i do kurii.
  Ks.Grzechynia jak przyszedł na parafię to cały czas obserwował ludzi, zanim zaczął z nimi współpracować. Ks. Zając jest u nas dzień z nocą. Od razu Wam nie spasował? Ciekawe dlaczego?

 6. „Nie sądz a nie będziesz sadzony”. „Miłuje bliźniego jak siebie samego”. Są instytucje które powinny zająć się taką sprawą. Może tam napisz imej.

 7. Fałszywy ksiadz, pieniądze znikły to może co gorszgo ma za uszami, może dzieci zabardzo lubi?. Na szczęście Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Będzie w piekle razem z Hitlerem i Stalinem.

  • Z tym piekłem byłbym ostrożny bo gdyby tak było ,,kler” by tak niepostepował ,sami sobie przeczą to co głoszą a jak sami postępują. Kościół według mnie jest porostu maszynka do zarabiania kapustki i nic więcej.

  • bardzo dobry proboszcz, ale chyba niektórym nie pasuje ze zmniejszyły się ich wpływy na proboszcza… bo ten jest niezależny ?

 8. Obecny proboszcz unika parafian , ks Wiesław zawsze przyjazny uśmiechnięty tyle zrobił ! Żal go naprawdę tyle zrobił przez ten rok! Koło starego kościoła prac nie widać ! Gdyby Wiesław był napewno już by się coś działo , wszędzie go było pełno pracował koło kościoła plebani a teraz pusto nie ma nikogo! Mam nadzieje ze kuria zareaguje na to co się dzieje w naszej parafi , wiele osób po odejściu ks Wiesława zaczęło chodzić do kościoła do Zagorzan i Trzciany.

 9. ludzie opamiętajcie się i nie dajcie na tacę tylko chodcie się modlić to może oni zrozumieją że biznes się już skończył i czas aby żyli w ubóstwie tak jak nakazuje Papież

 10. To jaką roszade Jedraszewski zrobił w Łapanowie jest dobitnym i najlepszym dowodem na to że ksiądz z powołania jest im najwyraźniej,,nie po drodze ” nawiązując oczywiście do poprzednika.Na takiej parafii jak Łapanowska Jedraszewski stawia ,,KAPŁANA” wygodnemu sobie na którego ,,MOŻNA LICZYC””,i w moim przekonaniu poprzednik musiał najzwyczajniej odejść bo za dużo inwestował w parafię i nie wołał z ambony beszczelnie o datki na każdą jedną inwestycję jak poprzednik , A PRZECIEŻ TRADYCJA Z ŁAPANOWSKIEJ PARAFII JEST Z GOŁA INNA.Dziwi mnie też to, że parafianie w ramach protestu nie dają na tacę po 10 GR.LUDZIE PRZEJŻYJCIE W KOŃCU NA OCZY !!!

 11. Ogłoszenia parafialne na stronie są niekompletne i nie uaktualniane…zapowiedzi przedmałżeńskich za rządów nowego gospodarza brak,a w gablotach nijakie…msze od października były o 17 i tak jest na stronie parafii ale w ogłoszeniach na nadchodzący tydzień dalej o 18…czy ten proboszcz wogóle nie zagląda na stronę swojej parafii…może brak czasu…poprzednik już w sobotę umieszczał aktualne ogłoszenia na nowy tydzień

 12. Noście księżom forsę a pójdziecie w butach do nieba..bo im forsy na […] trzeba..pytam parafian..kiedy wreszcie zmadrzejecie i przestaniecie dokładać do majątków księżom ..oni „w żywe oczy”kpią z ludzi a mimo wszystko ludzie widzą w nich zastępcy Boga..to są zastępcy samego lucypera..ludzie zdejmijcie wreszcie klapki z oczu i nie płacicie im za mszę,za pogrzeby,chrzty..bo to ich obowiązek .dajecie im forsę a potem lamentujecie.to wy macie grzech że dokładacie im do bogactw…ochyda

 13. Tak, wiem coś na temat niedostępności proboszcza, też próbuje się z nim skontaktować od paru tygodni w sprawie intencji mszalnych za które kase wzięli a mszy jak nie było tak niema. Za pierwszym razem „jasnie wielmozny” nawet nie wyszedł tylko przez domofon poinformował mnie ze są wyznaczone dni i godziny dla parafian i proszę w tych porach przyjść. .. Nie wazne czy ktoś może…ma czas… Nie nie wszyscy siedzą na codzien w domu i mogą przyjść kiedy proboszcz przyjmuję, niestety większość z nas musi pracować niekiedy łącznie z sobotami. Ale co dalej. Kolejny raz pojechałem w godzinach o których mowa wcześniej i co !!! Jasnie…. nie było bo pojechał sobie na wycieczke. Hmmm…. Więc pytam co i jak i z kim…. Kto jest dla kogo??? Parafianie dla księży czy księża dla parafian…

  • Ludzie czeba modlitwy bo szatan zagościł w naszej parafii. Wspólna modlitwa zaparfian i księży zgoda buduje niezgoda rujnuje.

     • a nagłośniono że nie chcecie tego księdza oddać…taki super był w Nowej Hucie-Prusach…nie mam nic do księży… chociaż takiego jak Grzechynia,ze świecą szukać..komuś był nie na rękę i załatwił jego przeniesienie do Makowa..

 14. Tak proboszcza z powołania Jedraszewski nam zabrał dał ponoć proboszcza dobrego uczciwego nie miejscy zarzutów lepszy ponoć od W.Gezechyni byłego proboszcza parafi Łapanow pokazał klasę i posługę ale był niewygodny bo pokazał klasę powołania A Jedraszaewski dał instalatora nie wiemy jak imię i nazwisko ma ale to co nas przeraża że kryje się oszustów A biedni parafianie muszą milczeć jak to ma się do Nauki Jezusa ponoć 70 tyś proboszcz Instalator […] kto kryje takiego instalatora

Komentowanie jest wyłączone.