Dzień Babci i Dziadka w Cichawce

lapanow.pl

W niedzielę, 22 stycznia w Publicznym Przedszkolu „Słoneczko” oraz Publicznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Cichawce obchodzony był Dzień Babci i Dziadka.

Zebranych seniorów i wszystkich gości powitała Dyrektor Ewa Czarnecka. Na uroczystości obecna była Celina Jacewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Łapanów, która w imieniu swoim i Roberta Roja – Wójta Gminy Łapanów, złożyła wszystkim Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia.

W swoim wystąpieniu przekazała ważne przesłanie, aby darzyć ich zawsze szacunkiem, ponieważ są osobami szczególnie ważnymi w naszym życiu.
W uroczystości brali udział: Ryszard Kaczmarczyk – Wiceprzewodniczący Rady Gminy Łapanów oraz Lucyna Kluba-Przystał – Sołtys wsi Cichawka.
W pięknie udekorowanej sali uczniowie przedstawili program artystyczny. Dzieci z przedszkola przybliżyły Babciom i Dziadkom piosenki i tańce z ich dzieciństwa, klasa pierwsza przedstawiła „Kota Bonifacego” , a klasa trzecia „Czerwonego Kapturka”.


Dyrektor Ewa Czarnecka w imieniu swoim, Grona Pedagogicznego, wszystkich dzieci i uczniów złożyła życzenia szczęścia, pomyślności, zdrowia, pogody ducha. Podkreśliła, że Babcie i Dziadkowie są przekazicielami życiowej mądrości, naturalnym drogowskazem dla wnuków, którzy jeszcze niepewnie stawiają pierwsze kroki na drodze życia.
Spotkanie zakończono przygotowanym przez rodziców słodkim poczęstunkiem i miłą rozmową. To był wyjątkowy dzień pełen radości i dumy.

Na zakończenie Dyrektor podziękowała wszystkim zaproszonym gościom oraz Babciom i Dziadkom za przyjęcie zaproszenia i tak liczne przybycie na uroczystość.