Dzieci mrowie, a chodnika brak

Fot. pixabay.com

Miszkańcy Kotówki coraz głośniej zwracają uwagę na bezpieczeństwo na ulicy Wolickiej. Tak, na ul. Wolickiej. Wbrew twierdzeniom gminy TUTAJ jest taka w Łapanowie. – Bardzo prosimy o przedłużenie chodnika – mówi radny Wiesław Węglarz.

Dzieci mrowie, a chodnika brak. Mieszkańcy tych rejonów Łapanowa nie pierwszy raz zwracają uwagę na bezpieczeństwo. Ostatnio sprawe tę poruszył radny Węglarz na sesji gminy. – Rejon się rozbudował, droga jest niebezpieczna, a rowy głębokie, a ruch duży. Są takie godziny rano i po południu, że chodzi tamtędy mnóstwo dzieci – zwraca uwagę radny Węglarz.

Zobaczcie zresztą sami jak to wygląda… Naprawdę jest niebezpiecznie. Czy trzeba tragedii, by ktoś się otrząsnął i zbudował chodnik?

– Dwa moje psy i koty już zginęły. Czy naprawdę musi tam zginąć jakiś człowiek – mówi jedna z naszych czytelniczek. – Zbieraliśmy już podpisy pod petycją, żeby zamontowali tam chociaż progi zwalniające i cisza. Dzieci chodzą, a samochody nie dość, że zapierniczają z góry, to jeszcze trąbią. A gdzie tam uciekać?

Droga jest powiatowa, ale radny uważa, że finansowanie chodznika powinno być pół na pół (50 proc. gmina, 50 proc. powiat).

Na razie nie wiadomo jak wójt odniesie się do tej sprawy. Ale odnieść możecie się Wy. Zagłosujcie w naszej sondzie. Wyniki przekażemy do gminy i do powiatu.

Czy dla bezpieczeństwa dzieci chcesz chodnika przy ul. Wolickiej?
12 Comments

 1. czytam te komentarze, a takze stanowisko Pana Wojta i… jak kilka lat temu zaczalem byc mieszkancem ULICY Wolickiej – tak ulicy gdyz nawet stal tam znak z nazwa ulicy! dowiedzialem sie, ze chodnik na tej ulicy powstanie, gdyz zostal juz rozpoczaty caly proces z dotacjii unijnych (nawet postawiono tablice informacyjna jak to mamy sie „klaniac w pol” UE bo wlasnie buduja z „jej” kasiory chodnik), sobie mysle super… mijaly kolejne lata i cisza… nagle bodajże rok lub dwa lata temu rozpoczela sie ni to w oko ni to w ucho budowa chodnika… huuraaa sobie mysle, juz pomijam fakt, ze prace rozpoczely sie o zgrozo tuz przed zima, co juz zle wrozylo, no ale sobie mysle pewnie wejdzie ekipa i w tydzien pociagnie tak jak to bylo w umowie chodnik do tzw. „kurników”… niestety prace potrwaly kilka (dosłownie) dni i koniec… pociagnieto, moze kilkanascie metrow chodnika, po czym koniec, walnieto kawalek poprzeczki aby ktos, kto się rozpędzi chodnikiem po kilku metrach nie wpadl do rowu… i teraz ja sie pytam o co chodzi?? czy mijal czas od wziecia dotacji do czasu realizacji projektu czy, ktos zaczal budowe tego chodnika dla zartu?? pozdrawiam, mieszkaniec nieistniejacej juz ulicy Wolickiej…

 2. Miałem już nie komentować tej publikacji bo …. coraz bardziej przekonuję się, że czytający albo nie mogą rozróżnić zadań powiatowych, gminnych, wojewódzkich, albo z uporem maniaka po prosu nie chcą. Mówi się trudno. Ale … niech będzie jeszcze raz: artykuł dotyczy spraw powiatowych (zadań przypisanych do powiatu jak drogi powiatowe, szkoły powiatowe, i inne zadania na terenie gminy Łapanów) a nie dotyczące gminy. Przekierowywanie odpowiedzialności na gminę nie jest w porządku. Idąc tym torem myślenia, że deszcz pada w gminie to wina pracowników Gminy, Radnych, czy wójta. No proszę czytelników tak nie jest. Prosił bym, aby komentarze dotyczyły danego artykułu. jeśli to możliwe z góry dziękuję. A co do tego co robi się w Gminie : były publikowane zadania zrealizowane w latach 2015 i 2016 i proszę się z nimi zapoznać, a nie pisać niepotwierdzonych wiadomości. DZIĘKUJĘ (publikacje na BIP Gminy, strona oficjalna Gminy, strona „fa” Gminy, gazeta Łapanowska, ulotki dostarczone do mieszkańców) zapraszam do lektury, a nie do pisania nieprawdziwych wiadomości Pozdrawiam Mieszkańców

 3. Panie redaktorze – Gmina Łapanów i moja osoba wielokrotnie wskazywaliśmy na potrzeby przebudowy poszczególnych odcinków drogi od Łapanowa, Wolicy, Lubomierza, Grabia w kierunku na Tarnawę (ma pan to na archiwalnych nagraniach sesji sprzed kilkunastu miesięcy) Pomysł był, tylko podejście niektórych „odpowiedzialnych” osób w Starostwie doprowadziło do tego, że z przyczyn formalnych wniosek „schetynówki” nie przeszedł. (brakło paru pieczątek – ale zostawmy to było minęło żal) Na drogach powiatowych to Zarząd występuje do gminy, a nie odwrotnie – tak było za moich czasów gdy byłem Radnym Członkiem Zarządu. Obecnie to Gmina występowała wielokrotnie w tej kadencji do Powiatu: a to przejście wyniesione w Tarnawie, a to poszerzenie drogi w Wieruszycach, a to udrożnienie fos (wykonanie pożal się Boże) więc …. dbałość o bezpieczeństwo na drogach jest mi, nam bliskie ale pytania i odezwy proszę kierować pod właściwy adres. Gmina ma wiele swoich problemów które staramy się rozwiązywać.
  A tak co do nazw dróg w miejscowości Łapanów – zostawmy ten temat raz na zawsze. Pan kiedyś pytał oficjalnie o stanowisko Gminy odpowiadam – administracyjnie nie ma nazw, są tylko nazwy zwyczajowe i niech tak zostanie Pozdrawiam

  • panie Robercie przykro mi to stwierdzić ale jako radny powiatowy wiecej pan dla gminy zrobił lub „załatwił” niz jako Wójt super ze wygrał Pan wybory i odsunoł wkoncu poprzednika który ciagna gmine ku upadkowi. ale pana wyborcy nie patrza na to czy dług maleje czy rośnie tylko co pan robi jakie inwestycje rozpoczyna a pan ostatnio nic duzego nie rozpoczoł, wybory juz wnet dlatego zapraszam do banku po kredyt- no tak skromnie pare milionów i coś zrobic zeby ludzie wiedzieli ze ban coś nowego tworzy:-) bo jak nie to… mam nadzieje ze znów zostanie pan Radnym Powiatowym i uczyni wiele dobrego dla gminy i powiatu, tylko kto wtedy bedzie walczył z długiem.
   pozdrawiam

   • Patryk
    „Panie Robercie przykro mi to stwierdzić ale jako radny powiatowy więcej pan dla gminy zrobił lub „załatwił” niż jako Wójt”

    Miał mniej do powiedzenia, więc mniej popsuł, inwestycje szły – proste, prawda !!!

 4. A może byście coś zrobili z tym „super”chodnikiem w Grabiu który jest taki ze dzieci ze szkoły muszą chodzić droga w obawie żeby nie wpasc do rowu. A na dodatek droga taka bezpiecza szczególnie jak „KLI” jeżdżą…

 5. Droga Łapanów w stronę miejscowości Wolica jest droga powiatową. Pytania należy więc kierować do właściciela tej drogi, a nie do gminy. I jeszcze jedno Panie Redaktorze – droga ta administracyjnie nie ma takiej nazwy to tylko nazwa „grzecznościowa” a to zasadnicza różnica.

  • Nie Pan tak łatwo nie składa broni Panie Wójcie. To Pana gmina i bezpieczeństwo jej dzieci! Niech Pan wymoże na powiecie inwestycję. Pomożemy! A co do nazwy ulicy, naprawdę, najmy już spokój. Ulica Wolicka w Łapanowie jest, po prostu jest. Wszyscy wiedzą gdzie. Można ją znaleźć nawet w google maps 🙂 Nie zawracajmy Wisły kijem!

  • Panie Wójcie a co z chodnikiem w stronę Kobylca? Dużo dzieci codziennie przemierza tą drogę. Na tym odcinku jest bardzo niebezpiecznie. Jest jakaś szansa , że chodnik powstanie? Radny Powiatowy Michał Paszkot tradycyjnie umywa ręce.

   • Jaki chodnik chłopie, w gminie nie ma grosza, dobrze ze jeszcze kreda w szkole jest nie wiem jak z papierem toaletowym

Komentowanie jest wyłączone.