Dwójka z gminy, koniom lżej. Łapanów bez sekretarza!

0
(0)

Zaczyna się ucieczka prominentnych urzędników z Urzędu Gminy. Łapanów poniósł potworną stratę! Nie ma sekretarza!

Dwójka z gminy, koniom lżej. Z pracy w Urzędzie Gminy sami odeszli Dorota Matlęga, kierownik referatu ochrony środowiska oraz Tadeusz Białka, sekretarz gminy. O jego zarobkach pisaliśmy TUTAJ. W zeszłym roku ściągnął go do Łapanowa poprzedni wójt, Robert Roj. Teraz Białka się zwolnił – z informacji wynika, że przeszedł do powiatu. Podobnie jak Matlęga, dotychczasowa szefowa ochrony środowiska. Środowisko w gminie tak jest chronione, że teraz już co roku dochodzi do skażeń wodociągu!

Łapanów zmuszony jest oszczędzać na wszystkim. Ofiarą oszczędności padł już wójt, kolejne były kluby sportowe. Od 1 kwietnia w gminie wyłączono oświetlenie, a zaraz nastąpią gigantyczne podwyżki opłat za ścieki. W kolejce do oszczędności cały czas stoją szkoły.

Są jednak dwa miejsca, gdzie oszczędności nie obowiązują. To diety radnych i Urząd Gminy.

Radni obniżyli pensje wójta, ale swoich diet nie tknęli. Teraz okazuje się, że zarobki w Urzędzie Gminy też nie spadły!

Z pomocą idą prominentni urzędnicy, którzy sami uciekają z Łapanowa! To oszczędność!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
18 Comments

 1. Ludzie narzekali że za dużo urzędników to teraz będą narzekać że za mało bo czekanie w kolejkach i na załatwienie spraw…

 2. Powiem tak pół roku mineło i żałuje oddanego głosu na Sliwe…
  On sie kompletnie nie nadaje na wójta, i te jego powiedzmy…

 3. Miejscowi urzędnicy zakorzeniło się na dobre, zresztą gdzie pójdą z takimi wykształceniami jakie posiadają..dla nich i powiązanych z nimi stanowisk członków rodziny to super okazja na dobry zarobek za nic nie robienie…Białka i Matlęga „złapali” lepsze posady w Starostwie to się wynoszą z Łapanowa bo tu tyle nie wyciągną co tam…proste..

 4. Witam. Sekretarz to bardzo porządny człowiek. Spoza układu kuligowe go. Faktycznie ucieczka urzędników wyłączenie świateł dodatkowo pożyczka w tym roku Śliwa nie da rady udowodnił że nie ma charyzmy nie potrafi podejmować decyzji jest układowy będzie to ostatni wójt Łapanowa przed jego bankructwem i czym szybciej w takim razie tym lepiej.

  • Sekretarz spoza układu? Haha jest z układu tylko innego. Światła? Podziękuj Radnym co oświaty nie chcą reformować. Pożyczka? Kto rozebrał most nie mając zabezpieczenia na wkład? Wymieniać dalej?

  • Co do jednego zgoda – niestety, ale mam wrażenie, że dla wielu wójt Śliwa to duże rozczarowanie! Też uważam, że nie umie podejmować decyzji, a tu nie ma czasu na mazgajenie. Nie widać pomysłu, nie ma wizji, nie korzysta z pozycji, jaką mu daje ustrój. Ale co do jednego się na pewno nie zgodzę: że czym szybciej dojdzie do bankructwa, tym lepiej! Sytuacja jest zła, ale nie bez wyjścia. Musi to zrozumieć nie tylko wójt, ale też rada. A ludzie, zamiast bez sensu gadać o bankructwie, powinni wreszcie zacząć tego wymagać! Nie ma czegoś takiego jak bankructwo gminy! Natomiast to, co się dzieje, to rzeczywiście prosta droga do zarządu komisarycznego. I naprawdę, jak taki się pojawi, na pewno nie będzie się patyczkował. Więc pytanie: czy władze same usiądą na fotel dentystyczny i po dobroci dadzą sobie wypełnić ubytki, czy i tak na ten fotel trafią, ale z koniecznością wyrywania zębów?

   • A czy bankructwo nie oznacza umorzenie długów a co za tym idzie mniejsze koszty dla mieszkańców bo nie trzeba będzie ich do 2035 roku spłacać ?. Pozdrawiam

    • Co nazywasz brakiem pomysłu Natalio? To, że ktoś chciał restrukturyzować oświatę i wyjść do przodu oraz to że ktoś opracowuje plan naprawczy czego przez ostatnie 4 lata nie zrobiono? To jest brak? Nie pamięta się już ostatniej wspaniałej kadencji podczas której tak dużo zrobiono tyle szans wykorzystano…

Komentowanie jest wyłączone.