Druga kompromitacja! Gmina znów unieważnia przetarg na most w Kamyku

Gmina unieważniła właśnie drugi przetarg na most w Kamyku.

Przetarg został unieważniony z powodu zbyt wysokich kosztów. Jedyna oferta na budowę nowego mostu w Kamyku opiewała na 8,2 mln zł. W drugim przetargu jedyna oferta miała wartość prawie 7,4 mln zł.

Gmina zdobyła promesę na odbudowę mostu wartości 4,5 mln zł. Na tę inwestycję może jednak przeznaczyć góra 4,7 mln zł.

Tymczasem mieszkańcy Kamyka cierpią. Od ponad roku muszą jeździć objazdami… A gmina nie reaguje. Nawet nie sprawdzała tańszych możliwości!

Co w tej sytuacji zrobić?

Jedyną opcją jest rozważnenie remontu istniejącego mostu.

Pewien przedsiębiorca z Gminy, który zajmuje się tego typu inwestycjami koszt remontu mostu szacuje na 200-300 tys. zł. To 27 razt taniej, niż oferta w pierwszym przetargu! Remont jest w stanie wykonać w 2-3 miesiące. Najchętniej zimą!

Gmina nie rozważała dotąd takiego wariantu!
10 Comments

 1. Proszę bliżej sprecyzować dlaczego kompromitacja? W/g sjp kompromitacja, to «narażenie siebie lub kogoś innego na wstyd, śmieszność lub utratę dobrej opinii». Tak więc myśląc kategoriami Redakcji, Kraków trwałby w wiecznej kompromitacji, ot, chociażby dzisiaj taki tytuł:”Kraków.Unieważniono przetarg na przebudowę torowiska tramwajowego na ul. Krakowskiej”. I nikt tu nie mówi o żadnej kompromitacji, po prostu ekonomiczna konieczność. Proszę zatem ważyć takie słowa jak „kompromitacja” , „szok”, bo czytanie tego robi się „nieświeże”.

  • No dobrze napisałaś wszak odbudowa mostu jak dotychczas to jedna wielka śmieszność i kpina z mieszkańców.

 2. Wiele w rękach radnych i sołtysów. Kiedy by nie wychodzili z gabinetu Roja i ze sesji pilnując swoich interesów. Truli mu by dzień i noc o moście toby reakcja była inna.

 3. Anonim masz wiele racji,zobaczymy jak teraz się zachowają czy będą nadal wierzyć w mrzonki włodarza gminy czy dadzą wiarę K.Manysowi.

  • sołtysi ? co nie którzy umieją pieniądze wyzbierać na sprzątanie kosciła i cmentarza i Proboszczowi nie dać . Wstyd głowy wsi.Dość ze mało rodzin daje . Tak pomyśleć to wstyd dla tych co nie dają ,a chyba większy dla tych co jeszcze te pieniądze wstrzymują. Przyjdzie nowy Proboszcz to bedzie lepiej albo cmentarz zarośnie pokrzywami .

   • No popatrz jakie cwane bestie te sołtysy, za sesję dostają 400 zł, 6% od zebranego podatku chyba że się mylę to sołtysy poprawią, za 4 lata ani jednego zebrania Wiejskiego w Łapanowie nie zorganizowała na którym to wójta i radnych można by było przepytywać z osiągnięć i jeszcze księdzu nie chcą pieniążków oddać pewnie wszystkie do mostu dołożą. Ciekawe kto ich wybrał bo ty rozumiem że nie?.

 4. Gdyby mieszkańcom Kamyka doskwierał brak tego mostu to walczyli by o niego naciskając wójta,radnych sołtysa czyto na zebraniach wiejskich czy na sesjach albo w pikietach przed UG. Skoro jednak dupska nawet na sesje nie pofatygują i czekają bezczynnie by ktoś inny za nich walczył bo oni mają to gdzieś to gumowce i pieszo dymać do domciu.Na siłę nie warto pomagać leniom.

Komentowanie jest wyłączone.