Drogi fejsbuniu! Idą wybory. Pomóż!

Ups… Facebook nie może się ogarnąć od nawału kampanii wyborczej w Łapanowie!

Miłością do social-mediów zapałał nagle nie tylko Andrzej Śliwa, ale nawet Jan Kulig! Obaj właśnie założyli profile na Facebooku!

Wiadomo, w dzisiejszych czasach wyborów nie da się wygrać bez mediów społecznościowych. Dlatego Andrzej Śliwa informuje, że uczestniczył w jakiejś tam konferencji na temat czystego powietrza. Co więcej, towarzyszył mu dwór w postaci „części kandydatów”. Co z tego mają mieć mieszkańcy? Program kandydata na razie jest tajny.

Co Śliwa ma zamiar zrobić z mostem w Kamyku? Co ze szkołami? Zamyka czy nie zamyka?

Co będzie z zalewem? Co z dostępem do Internetu na terenie gminy? Co z zasięgiem? Warunkami dla przedsiębiorców… Co z inwestycjami, pozyskiwaniem funduszy z UE. Co z parakorupcyjnymi układami w gminie i kolesiostwem?

No zobaczcie…

Na fejsie pojawił się też były wójt, Jan Kulig. Na razie nie zdążył jeszcze opublikować żadnego wpisu.

A oto niesłychane zupełnie Facebookowe wyczyny radnego Kluby z Kamyka!

Brawo Panie Radny! Klasa! Jeśli tylko zarejestrują się kandydaci komitetu, rzeczywiście głosujemy na „Mój Łapanów”!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
103 Comments

 1. Czy Redaktor mœgłby nam zaprezentować radnych byśmy mogli świadomie wybrać.Zaś o ewentualnych wójtach mamy pełny obraz niema sensu wałkować.Dzięki.

 2. Dobra co do wójtów wszystko już wiemy nie ma sensu wałkować tego tematu. Pozostaje nam wybrać radnych ale takich którzy coś będą w stanie zrobić i nie będą się bać powiązań i sami nie będą ubezwłasnowolnieni przeszłością po kuligową.

 3. słuchajcie Moi drodzy, tak naprawdę w obecnej sytuacji nie mamy wyjscia, kogoś trzeba wybrać. Każdy ma swoje poglądy i doświadczenia, każdy patrzy przez pryzmat „CZEGOŚ”. Byłem pełen przekonania, że p.Karol wystartuje w wyborach i MOŻE w gminie coś drgnie bo człowiek ma zaplecze. Co do jego radnych? jestem pełen obaw? Niestety nie udało się.Kilka m-cy temu w jednym komentarzy napisałem , że ten portal ” go niszczy”. Stajemy przed rzeczywistością : Kulig, Roj, Śliwa !? czy widzicie jak to wygląda? myślę, że mieszkańcom którzy doświadczyli władzy tych trzech kandydatów nie trzeba wiele tłumaczyć. Ja wybrałem. Nie chcę aby moja gmina dalej się staczała, nie chcę, aby zadłużano ją w sposób bezmyślny,nie chcę aby fundusze UE przepadały, chce lepszego jutra nie dla siebie bo to nie jest możliwe przy obecnym zadłużeniu, chcę lepszego jutra dla moich dzieci. Do tego potrzebni są nowi ludzie, nowi radni, przedsiębiorcy którzy potrafią działać, ludzie którzy wiedzą w który „klawisz” uderzyc. Tak, wiem jak to skomentujecie, ale, tylko optymizm, ciężka praca, zaangażowanie może nam pomóc. Jeżeli będziemy tylko pisać, oglądać TV i pić piwo to możemy osiągnąć tyle co FERDEK KIEPSKI 😉 Wybierajmy „TO” co przyniesie najmniej „szkód? jeżeli będzie bardzo żle to może… https://www.infor.pl/prawo/gmina/abc-gminy/241271,Jak-odwolac-wojta.html

 4. Robert R, Celinka J, Sławomir G -co ich wszystkich łączy? Odpowiedz: czyści jak kiedyś woda w naszych kranach. Niezły team prawda. Wszystkiego dobrego drodzy wyborcy. Ps. Węsz redaktorze węsz, bo akurat Ciebie się boją wszyscy kandydaci na wójta. Ludzie chcą wiedzieć co się dzieje.

 5. Na spotkanie ze śliwą chętnie pójdę niechże tylko jakieś zorganizuje do Kuliga zaś nie
  choćby piwo i kiełbaski oferował Jemu Po prostu nie ufam on doskonale kłamie lata praktyki.

 6. Uważam, że tak naprawdę Klasę mają Panowie: Roj i Śliwa bo nie spotkałam się z publicznym opluwaniem się i ich strony Pan Kulig sprowadził legię cudzoziemską aby gnoić Pana Roja tak się nie robi w naszych stronach jesteśmy katolikami. Śliwa ma klasę byłam na spotkaniu z nim i nic złego nie słyszałam o Panu Roju nawet popiera budowę nowego mostu w Kamyku, co mnie ujęło w jego wypowiedzi jeżeli przeciwnik polityczny robi coś dobrego dla ludzi to taką inicjatywę należy poprzeć. Życzę obydwu Panom zwycięstwa bo nie wiem na kogo z Nich zagłosuję.

  • Bor ale […] na wycieczce Koła Gospodyń Roj i Celina tak mówili,że nić nie mogli zrobić bo wszystko blokuje Śliwa, jeden radny do 14 […] ale śmieszne.

 7. A wy dalej plujecie zaś do wyborów dupska nie ruszycie a komuchy pójdą w komplecie nie ma dobrego kandydata bo żadnemu młodemu wychylać się nie chciało. Ja wybiorę Śliwę tylko dlatego że Roj jest a jakoby go nie było takiej bylejakości przez następne 5 lat nieścierpię. Zaś Kulig ludzie Czy wyście oszaleli to narcystyczna 78letnia wytapetowana do zdjęcia osobowość my dla niego to takie parobki w kołchozie . Naprawdę nie pamiętacie Jaki ustrój Jaką partię reprezentuje jeśli chodzi wam o jego układy przypomnę PO zastała odsunięta od władzy on już niema żadnych znajomości dobranoc.

 8. A co jest z tymi kozami? kandydat były wójt z sobolowa nagle ucichł w tym temacie? wykorzystywywał je jakoś…. w kampani czy cóś bo nawet na facebooku nie można zadać pytania do kandydata, kandydat zamilkł to chyba jakas poważna sprawa była? proboszcz też macał w tym palce?

 9. Wygląda na to że kandydat Sliwa razem z generałem proboszczem niezle ustawiali się za czasów przewodniczacego rady gminy którym był ……..Sliwa… nauczyciele ze szkoły i przedszkola a takze szkoły muzycznej w sobolowie zaczynają o tym dużo mówić… może kandydat Sliwa zzabierze na ten temat głos no i generał proboszcz też na kazaniu?

  • ciekawe czy tą zarobioną mamoną generał dzielił się z kurią? czy było to tylko takie lokalne działanie na rzecz obywateli Sobolowa tj. kandydata śliwy ? a moze to tylko bajki andersena i nie było dla kandydata na wójta żadnych profitów? gdzie stanowisko kandydata?

  • No to może ja, jako były nauczyciel szkoły coś powiem (skoro wszyscy mówią). Gdyby nie ksiądz proboszcz i Pan Śliwa to nie byłoby drukarki, tuszu, papieru do ksero. Dzieciaki nie miały by dodatkowych zajęć, wyjazdów. Tego zazdrościcie, sami zróbcie coś dla dla społeczeństwa.

   • Rozumiem że ksiądz z własnej kieszeni kupił? Z jednej strony oczywiście, zrobił sporo, ale z drugiej – wszystko jest ok, dopóki tylko potakujesz i przyklaskujesz. Spróbuj mieć odmienne zdanie….! Nie ma mowy o żadnej dyskusji, wymianie poglądów. Od razu zostaniesz uznany za wroga!

    • Mieszkańcu gminy… pieniądze pochodziły z funduszy UE, ale KTOŚ musiał chcieć po nie sięgnąć, a takich niewielu wśród nas, napisać projekt jakoś się nie chce, ale klikać w necie nie problem (podobno anonimowo). Co do własnego zdania… to właśnie za nie mam na świadectwie maturalnym z religii „tylko dobry” (były kiedyś takie, matura 1988). W czasie kulturalnej wymiany zdań z byłym proboszczem Stanisławem B. usłyszałem „Słuchaj no […], jeszcze przyjdziesz po coś na plebanie, „tak ale mam nadzieje, że wtedy będzie już inny proboszcz”. Zdania nie zmieniłem, nowego proboszcza się doczekałem.

    • Dokładnie tak jest jak pisze mieszkaniec więc Andrzeju S. odpuść sobie.Trzeba siedzieć jak mysz pod miotłą i słuchać ( wtedy jest ok) A co do drukarek .tuszy czy papieru to szkoła dostała tylko ochłapy zaś wypas pozostał na plebanii bo był to jej projekt załatwiony przez układ Śliwa -proboszcz .

    • przedszkola, w którym dzieci dyscyplinuje się wrzaskami, straszeniem, a pani – prawie uznająca się za dyrekcję – niemal publicznie chwali się że wie jak dziecko uszczypać, żeby ślad nie został??? takie to wspaniałe???
     Pomijam fakt że to bardziej przechowalnia dla dzieci, bo o rozwoju i edukacji na poziomie za wiele nie da się powiedzieć…

   • papieru, tuszu itp…. z czego ten brak wynika? wiadomo że za uczniem idą pieniądze. Ilu uczniów odeszło z tej szkoły w ostatnim roku do innych?? Nie był to jakiś jednostkowy przypadek….. I dlaczego? Powiedz mi, jako nauczyciel tej szkoły, co szkoła robi, żeby zachęcić uczniów? Poziom jest, jaki jest, w szkole nie dzieje się nic, a dyrektor ma to wszystko gdzieś…

    • „i jeszcze jedno”

     Niestety ale nie, za uczniem nie idą pieniądze, gdyby tak było nie byłoby problemu „małych” szkół (tak jest tylko w teorii uczeń=bon edukacyjny). Co do poziomu, może idą tam gdzie przejdą???.

     „Radościami nie pogardzoj, od smutku uciekoj. Ka radość, tam i cnota. Ka smutek, tam grzychy, tam niecnota. Staroj się o radość, a za radościóm przydzie rozum i cało reśta”.

     ks. Józef Tischner – Historia filozofii po góralsku

     • Rozumiem że dziecko przenoszone z powodu wyśmiewania go, bo mówi z obcym akcentem, przenosi się „tam gdzie przejdzie”? Jaka jest reakcja dyrektora na skargi rodziców? Na prośbę o zwrócenie na to uwagi matka słyszy „może sobie zmienić szkołę”…. to o kim to świadczy? A to tylko jeden z przykładów…

 10. Śliwa to kandydat kleru więc strach by Łapanów nie stał się drugim Toruniem z wszechmocnym ojcem w roli proboszcza. Roj nadaje się najwyżej na pół etatowego wuefistę , chyba że zapomniał jak nawet to się robi. Trzeba wiedzieć jak trzymać berło bo to nie gwizdek. Z przykrością zagłosuję na Kuliga. Pozdrawiam.

 11. Ludzie idźcie do wyborów wszyscy weżcie odpowiedzialność za gminę nie wystarczy gadać neoddawajcie losów gminy bo to oni oni zawsze chodzą was oszukują .Jest coś więcej od błędów Śliwy bo wyciągnoł nałkę z błędów jest reformowalny .Zaś Kulig to samouwielbienie w czystej postaci bez konieczności refleksji .Niedamy rady boisz się ??? To 40lat na pustyni bo się bali.Pozdrawiam.

 12. Rój kontra kulig głosowałem przeciw układowi za nowymi zmianami a teraz rój kontra Śliwa i kulig i dalej zagłosuje na Rosja bo przecież nie czce by na stare układy wróciły do władzy i choć mi przykro że manysik zrezygnował to i tak cieszę się że nadal będzie ktoś naszej władzy bez względu kto to będzie patrzył na ręce. Pozdrawiam i życzę wszystkim kandydatom wysokiej frekwencji bo to najważniejsze.

 13. Drodzy państwo czywyście na głowę upadli piszecie że domaganie się zmian uczciwości nie chcecie układów a jednocześnie rozważacie powrót do władzy nad gminą niespełna 80 letniego komunisty. Ludzie to że się dziadek do zdjęcia wytapetował to nie zrobi z niego młodzieńca bez teczki personalnej współpracownika orzecha. Gdyby ten człowiek obecnie był wójtem
  Najprawdopodobniej pili byście skażoną wodę jak wielokrotnie wcześniej wypowiedź Wojtka sokoły na sesji zaraz po skażeniu mieli wiedzę i zalecenia montażu lampy UV ale nie zamontowali. Nic by nie wyszło wszystko byłoby zatuszowane a ubojnia do dzisiaj wypuszczałaby kref do potoku jak 13 maja br wcale nie wychwalam Roja ale przynajmniej nie potrafił zatuszować z korzyścią dla nas. Pozdrawiam.

 14. Szkoda że dopiero za 5 lat Manys będzie wójtem jak się oczywiście odważy, zobaczy dopiero wtedy jak łatwo jest krytykować donosić A jak trudno coś zrobić, przy tylu jeszcze wrogach co sobie narobił. Życzę powodzenia i odwagi.

 15. Panie Kulig. Proszę się odnieść do zarzutów skierowanych w pańskim kierunku przez radnego Klubę Mianowicie co się stało z kwotą 10,5mln. Nie ma pieniędzy nie ma gimnazjum.??? Radny Kluba był komendantem policji jest dla mnie wiarygodny. Panie Kulig jeśli czyta pan niepochlebne komentarze Mam nadzieję że to nie pan Straszyn autorów sądem lub Pański człowiek dlatego że doskonale pamiętam jak straszył pan sądem na zebraniu wiejskim mieszkańca który ośmielił się pana krytykować sprawa dotyczyła kierowcy autobusu szkolnego nie ma potrzeby rozwijać temat ważne są metody straszenia jakie używał pan do nas podwładnych Cytuję jeśli ktokolwiek cokolwiek będzie mówił … wyciągnie pan konsekwencje służbowe wobec tych co mówią. Panie Kulig nie jest pan Bogiem nie wszyscy się pana boją czasy PZPR już minęły. Ostatnie pytanie panie Kulig proszę wyjaśnić młodszym czytelnikom w jakich okolicznościach zdobył pan pseudonim Orzech Z czym się to wiązało Do czego zobowiązywało.

 16. A ja powiem tak… spowiadajcie się dalej u generała i jego szeregowego.. będziecie szczęsliwi a dopiero w zasłużonym niebie wyjdą wasze grzeszki…
  a kandydat to podawał sie za dyrektora i opiekował dziećmi niezgodnie z prawem? pobierał wynagrodzenie? przecież na to są paragrafy! Nieprawdaż?

  • Jak udowodnisz, że tak było i masz taką wiedzę to proszę obywatelu donieść do organów ścigania. Bochaterze w internecie.

   • Droga Pani to nie ja stwierdziłam tylko kuratorium.. a świadkowie i dokumenty się znajdą, już się znależli, po co kasować to co jest skserowane?

 17. Witam .Ludzie zrozumcie iż wszyscy obecni kandydaci są zpaprani nuewalczcue między sobą tylko wybierzcue mniejsze zło .Takiego co jest w stanie odciąć układy takiego co mógł wyciągnąć nałke z własnych błędów.Tego co niekłamie i nie ustawi sfojaków by was oszkapić .Dajcie mu wszystkich nowych radnych obecni niedadzą rady właśnie to udowadniają i jest jakaś szansa.Osobiście nigdy niezaufam Kuligiwi ma 78lat znam jego poglądy komunistyczne znam przekręty radny Kluba świadkiem ten człowiek się niezmieni ,Ale to mój pogląd nie musi być waszym Pozdrawiam.

  • Popieram z tym że w Łapanowie ktokolwiek by nie startował zawsze będzie uważany przez część za zlodzieja, że pcha się do koryta, że ktoś go podstawił itp. Nawet gdyby ktoś młody wystartował też bedzie krytykowany. To się nigdy nie zmieni. Niektórzy ludzię już poprostu tacy są.

   • Człowieku to radny Kluba opisywał że za kadencji Kuliga on też bo został zmanipulowany. Wzięli 10,5mln na budowę gimnazjum radny Kluba napisał że nie ma gimnazjum i nie ma tych pieniędzy. Więc radny Kluba sam powinien tą sprawę zgłosić do sądu a jako były milicjant i komendant bezwzględnie powinien to zgłosić.

 18. A ja powiem tak, Pan Sliwa już sie mieni nowym wójtem… wyobraznie ma dużą, ale bardzo niepodoba mi się to jak wypowiada się o Panu Kuligu, trochę szacunku Panie Sliwa dla Pana Kuliga bo dla mnie jest Pan zerem wlasnie za takie zachowanie, Pan Kulig przynajmniej ma klasę nie to co Pan, Zresztą Pan Roj też a Pan to zwykły….

  • Nazywanie kogoś zerem świadczy tylko o Pani. Jakoś nie widzę żeby którykolwiek z kandydatów robił z siebie Wójta i żeby publicznie się szkalowali. Oprócz Pana Manysa, który nazywał siebie nowym wójtem. Zadecydujmy przy urnach a nie prowadzmy brudnej kampanii.

 19. W tej gminie nigdy nie będzie dobrego kandydata. Kto by nim nie był zawsze będzie zawiść. Zawsze będzie źle. Ludzie startujcie w wyborach, a nie komentujcie tutaj! Jakby Wójcik wystartował byłoby źle, Manys? Źle. Drożdż źle. Kulig źle. Śliwa? Źle. Nigdy Wam nue dogodzi! Nigdy. Zawiść i zazdrość kwitnie…

  • Spoko, za pięć lat „bierzemy” gminę!
   Szkoda, że wcześniej zostanie zmarnotrawiona kolejna perspektywa unijna! A może nie…

   • Nie panie redakorze zobaczy Pan jak Pana zbesztają. Będzie to samo. Ludzie są straszni. Homo homini lupus est.

    • Racja, poza jednym: homo homini AMICUS est!
     Widzisz, ja jestem wychowankiem krakowskiej dominikańskiej „Przystani”. NIGDY nie zaakceptuję „lupus est”!

     • Nie w polityce.Kto mieczem wojuje od miecza gnie. To samo zrobią z Panem. Zazdrość i zawiść. Pranie brudów, bezwzględna walka, kłamstwa, ploty i kalumnie. Zamiast podejść jak do człowieka, zapytać to nie trzeba jazde robić i gnoić. Świadczy to tylko o przeciwnikach. Nigdy nie zrozumiem polskiej mentalności.

 20. Panie Sliwa uwaza Pan mieszkańców łapanowa za idiotów?
  Cytuje z Pana facebooka
  „Wraz z całym moim sztabem oraz kandydatami na radnych pracujemy nad opracowaniem jak najlepszych rozwiązań dla gminy Łapanów w niełatwej, należy przyznać, jej sytuacji finansowej”

  A kto k…a do niej dopuscił? Był Pan radnym chyba z 16 lat a przewodniczącym Rady 8 lat i to za Kuliga kiedy te problemy sie zaczęly!!! Jak Pan głosował za Kuliga jak brał kredyy i sprzedawał menie gminy albo je zastawiał?!! Gdzie Pan wtedy był? A moze to prawda że nie interesowało wtedy to Pana bo kręcił Pan interesy z Proboszczem?? Wszystko jest łatwe do sprawdzenia

  • Chyba Śliwa musi być mocnym kandydatem skoro taki atak nastąpił. Zapomina się tylko, że decyzje zapadają tak naprawdę w gabinecie Wójta. Za kadencji Wójtowania Pana Śliwy gmina stała dobrze. Czy Radni Roja sprzeciwili się choć raz w głosowaniach? Bądzmy uczciwi. Kto obiecywał ustabilizowanie sytuacj budżetowej? Już niedługo dowiemy się do czego ten Pan przez ostatnie 4 lata doprowadził. A będzie to szok dla wszystkich.

   • To bardzo mocny kandydat szczególnie jeżeli opowie o kozach i pieniążkach przygarnianych od proboszcza.. myslisz że to nieprawda? A będzie to szok dla wszystkich.A jeszce jedno dlaczego kandydat tak brzydko mówi o Panu Kuligu?

    • Szanowny Internauto.

     Zrób choć cząstkę tego co Proboszcz z Andrzejem Śliwą zrobili do parafii,
     a potem dyskutuj. Do pięt im nie dorastasz. Włącz myślenie…
     Andrzej nie daj się, musisz wygrać. Pozdrawiam

   • Śliwa jest mocnym kandydatem, to fakt – dlatego należy od niego wiele wymagać. Nam się pokazał, niestety, jako człowiek chwiejny, niedecyzyjny, niedotrzymujący umów. Wiem, nie jest to dobra rekomendacja.
    O udziale Śliwy w układach nic nie wiem. Może trzeba dać szansę?
    Czy wypadną trupy z szafy? Ależ oczywiście, że wypadną! Widać to już teraz! Pytanie brzmi raczej na ile będą śmierdzące…

    • Ale pan się mija z prawdą odnośnie tych rzekomych dżentelmeńskich umów. Trupy? Heh niech Pan powie czy gdyby Pan startował nie byłoby trupów? Jest Pan krystaliczny? Każdy popełnia błedy, szczególnie na takich stanowiskach gdzie trzeba jakoś godzić wiele interesów. Życie nie jest czarno białe.

     • Nie bardzo rozumiem… Powtarzam, uczestników spotkania było czterech. Wszyscy są znani. Ty piąty? Żaba podkłada łapę do kucia?
      Czy trupy by były gdybym ja wygrał? Tak. Byłyby te same! Czy jestem krystaliczny? Oczywiście, że nie! Mam świadomość swoich niedoskonałości i ograniczeń. Ale złotówki publicznej nie ukradłem! Za to kilkadziesiąt milionów uratowałem!
      Czy życie jest czarno-białe? Nie, niestety, nie jest! Czy popełnia się błedy, gdy się podejmuje decyzje? Tak, to naturalne. Błędów nie popełnia tylko ten, kto NIC nie robi.
      Ważne, by decyzje podejmować, dobre, złe, ale podejmować i nie oszukiwać przy tym ludzi!
      Sorry, ale stanowczo nie akceptuję zachowania z gatunku: nie odbieram telefonu, udaję, że mnie nie ma, nie oddzwaniam! A tak niestety ma Pan Śliwa, no niestety…
      Sorry, brutalna prawda!

 21. Panie Redaktorze po co te uszypliwości? Gdyby nie założyli to pisałbyś, że nie mają nic do powiedzenia i że są zacofani. Założyli też źle, no bo że teraz, a nie niewiadomo kiedy. Zrozum Pan, że nie wszyscy na tej planecie potrzebują facebooka jako osoby prywatne. Nie na jakiejś tam konferencji tylko na konferencji. Po co to „jakiejś tam”. Po co „dwór”? Pana się nie da poważnie traktować.

  • W przypadku Pana Śliwy i Pana Kuliga lapiej, by Facebooka nie mieli. Przykro mi, że tego nie rozumiesz. Nie ma nic gorszego, niż sztuczność, albo amatorszczyna, która obnaża tylko żenującą niewiedzę. Zęby wtedy bolą, a nikt nie lubi, by go bolały zęby, prawda?

   • Kompromitujesz się teraz tą wypowiedzią. Roj może mieć tak? Bo co? Założył dokładnie przed kampanią w 2014 r. Może rozwiń temat amatorszczyzny? W artkule pisałeś co innego, że w dzisiejszych czasach nie da się prowadzić kampani beż mediów spolecznościowych. Zdecyduj się.

 22. Tak czytam te komentarze i stwierdzam wszechobecną zawiść i tchórzostwo. Jest 3 kandydatów. Czwarty wycofał się z powodu tchórzostwa „popierającego” go otoczenia. Uważam, że w samorządzie gminnym bardziej liczy się nazwisko niż partia, ale jeśli ktoś chce myśleć kategoriami partyjnymi to proszę. Pan Roj – PiS, Pan Kulig – własny komitet poglądy polityczne? Kojarzony z PO i SLD, Pan Śliwa – własny komitet – kojarzony z PSL. No więc nie rozumiem przecież macie wybór. Ktoś też chyba nie zna Kodeksu wyborcze i tego, że każdy ma prawo tworzyć komitety obywatelskie w skład ktorych mogą wchodzić członkowie różnych partii jak i bezpartyjni popierający wspólny program. Jak ktoś nie chce PSLu niech głosuje na PiS = Roj. Jeżeli zas ktoś już ma dosyć PiSu to niech głosuje na PSL. Proste jak cep. Ludzie jeszcze jest demokracja.

 23. W sobolowie ludze zadają sobie jedno pytanie kto pisze program wyborczy Sliwie? 96% stawia na gosposie proboszcza generała, ciekawe czy się mylą? bo 4% stawia na jego kucharkę

 24. Nie mamy dobrego wyboru wolałbym żeby Redaktor pogodził się ze Śliwą bo Gdzie dwóch się bije tam Kulig zyskuje Kulig to bezwzględny komunistyczny bez sumienia i zahamowań Tyran. Przecież ustępuje zawsze mądrzejszy. To dla dobra mieszkańców

  • Godzić można się tam, gdzie jest konflikt.
   Między mną a Panem Śliwą nie ma konfliktu. Pan Śliwa zwyczajnie nie dotrzymuje zobowiązań! Wszystko! A ja zwyczajnie nie akceptuję niedotrzymywania umów!

   • Mija się Pan z prawdą i wie Pan o tym. Nie było żadnej umowy w takiej wersji jak Pan przedstawia. Rozmawiamy co niektórzy z P. Śliwą i wiemy.

    • Nie przypominam sobie piątego uczestnika rozmowy.
     Salon w domu Pana Śliwy. Kawa, szarlotka…
     Spotkanie nieco przez nas wymuszone, to prawda. Ale bardzo dobre. Tak sie wydawało.
     Był Pan Śliwa, ja, Jarek Węglarz i Łukasz Zatorski. Kogoś nie zauważyłem? Rozmowa była dość szczera…
     Przepraszam, nie dysponuję nagraniem. Nie nagrywam rozmów! W sumie to szkoda, bo wszystko byłoby jasne! Ale jednak nie, jednak uważam, że jeśli dżentelmeni się na coś umawiają, to jest to obowiązujące. Trudno, czasem nie ma się do czynienia z dżentelmenem!

     • Powtarza Pan jedno i to samo. Naprawdę co niektórzy wiedzą jaka była prawda, bo z nim rozmawiają i wcale wtedy nie musieli być w tym pokoju. Czemu Pan obciął końcówkę smsa od P. Śliwy? Poza tym strategię kampani ustala cały komitet i nawet przyjmując, że mówi Pan prawdę, a nie mówi, to i tak mieli pełne prawo zrobić inaczej. Niech się z tym Pan pogodzi. Czy postawienie na innych kandydatów było dobrą decyzją? Okarze się. Proszę poczekać.

     • Ależ ja jestem pogodzony 😉
      Chłopaki też!
      Stwierdzam jedynie, że Andrzej Śliwa nie jest dla mnie wiarygodnym partnerem. Nie jest, bo nie dotrzymuje ustaleń! Tyle. Przykre to, ale jestem dorosły i ani to pierwszy, ani ostatni taki facet. Po prostu nie mam dla takich szacunku! Wszystko!

  • Dla dobra mieszkańców niech Sliwa wytłumacy się z tego czy brał kase od proboszcza kiedy był Przewodniczącym Rady Gminy i jego kontaktów z PSL, bo wyglada to na niezla ustawkę i niezłe krecenie lodów za jego czasów radnego? czy tak było nie wiem? ale kandydat musi się odnięść do tych informacji, zresztą po zeznanich podatkowych to wyjdzie i prasa oraz szczególnie WYBORCY się dowiedzą czy to prawda i czy kandydat obiecując uczciwośc i nieuwikłanie w układy i zależności sam taki jest…

   • Proszę Radnego Sliwę o to oficjalnie spytać Panie Redaktorze. Jako mieszkaniec Sobolowa jestem tego bardzo ciekawy, zresztą pewnie jak wszyscy wyborcy.

   • Nie bądź naiwna, układy były zawsze, są i będą, po prostu taka jest polityka. Jeśli chcesz mieć do kogoś zaufanie musie być w twoim układzie, tak to wygląda. Natomiast nie rozumiem dlaczego się czepiasz zarobków p. Śliwy. Jeśli je zarobił uczciwie, nawet u Proboszcza jakie to ma znaczenie. Jest oczywiste, że brał udział w tworzeniu Przedszkola, chwała mu za to, przedszkole służy ludziom i powstało dzięki niemu. A zeznania podatkowe p. Andrzej składa od kilkunastu lat, więc nie widzę problemu, żebyś je przeczytała. Pozdrawiam.

  • Przeciez Pan Sliwa przez 8 lat czy dłużej wykonywał ślepo polecenia wójta Kuliga jak przewodniczacy rady gminy łapanów i teraz nagle przestał być jego sługusem? przecież to ustawka na kilometr, obydwu zaczyna sie palić grunt pod nogam to kombinują, zaczyna wychodzic kombinowanie sliwy z generałem z plebani to ten mu kazał startować na wójta

 25. No,no. Widzę że Pan Krzysiu się postarał 🙂 i odpłynął już zupełnie. Doskonale, poziom debaty powoli sięga dna i co lepsi zaczynają się samozaorywać :). Ale tak działają pozbawieni argumentów.

 26. Ja mam takie pytanie do kandydata Sliwy…
  Czy to prawda że pobierał Pan pieniądze na umowy o dzieło/zlecenia gdzie zleceniodawcą był Proboszcz Sobolowa w okresie kiedy był Pan Przewodniczącym Rady Gminy i dotyczyły one projektów które realizował Proboszcz a organizowane były na mieniu gminnym lub miały związek z decyzjami podejmowanymi przez Radę Gminy której był Pan przewodniczącym?
  Czy ta dzialalnosc prowadzona osobiscie w zeznaniach majatkowych dotyczy tych umów?
  https://bip.malopolska.pl/uglapanow,a,993410,andrzej-sliwa.html

  i czy to prawda że pełnił Pan funkcje dyrektora przedszkola w Sobolowie i pobierał za to wynagrodzenie bez odpowiednich kwalifikacji?

  Jezeli mam na Pana zagłosować to proszę o wyjaśnienie tych informacji krażących po Gminie..

  • też jestem tego bardzo ciekawa , jeżeli tak nie było to po prostu to zdementuje, uczciwość kandydata do tego zobowiązuje , a jeżeli to prawda…

 27. Sliwa był już kiedyś wójtem łapanowa i zasłynął sprawadzaniem kóz z holandii… oj była draka wtedy.. podobno nawet jakieś paragrafy…może redaktor go o to spyta … gwarantuje ciekawy temat i jeszce jedno dlaczego nie idzie pod szyldem PSL? przecież cała kampania i radni to chyba PSL

 28. Nic w tym dziwnego. Bardzo dobrze, że założyli, będzie porównanie. Dla nas jako mieszkańców to dobra wiadomość, że kampania nie będzie na tzw. „ładne oczy”.

 29. Może redaktor wystąpi oficjalnie do wszystkich kandydatów o prezentację programów wyborczych? I zamieści na portalu?

Komentowanie jest wyłączone.