Dramat radnego Grabackiego… Problemy radnego Grzyba… Aż się pojawia kamera

Fot. pixabay

Jeden nie może polować – nie dostał pozwolenia na broń. Drugiemu dziki rujnują pola… To sprawy, o których się rozmawia na sesji Rady Gminy, gdy na sali nie ma kamery. Kamera się pojawia, koniec dyskusji…

– Chciałam tylko poinformować, że sesja jest już nagrywana, żebyście państwo wiedzieli… – ostrzega przewodnicząca rady, magister Celina Jacewicz. Na czwartkowej sesji Rady Gminy radni byli w ferworze dyskusji, gdy na sali pojawiła się kamera.

– Ta rozmowa idzie w niebezpiecznym kierunku… – apeluje również wójt. – Mamy dużo do zrobienia. Dla zainteresowanych możemy zrobić osobne spotkanie.

Ale stop! Czy sesje rady gminy są po to by dyskutować? Czy po to by ucinać dyskusję?

O czym takim rozmawiali radni, że tak szybko zmienili temat, gdy tylko na sali pojawiła się kamera? Dyskutowali o działalności Koła Łowieckiego „Batalion”.

Temat numer jeden: radny Grabacki 16 lat temu zdał egzamin łowiecki, chciał przystąpić do koła łowieckiego i… nie może polować. Dlaczego? Po prostu nie uzyskał zezwolenia na posiadanie broni. Radny Stanisław Grzyb ma z kolei innym problem – co zrobić z ziemniakami? Karygodne, co mu robią z nimi dziki. Rozwiązanie? Najlepiej poinformować o sadzeniu ziemniaków koło łowieckie. Czy to znaczy, że zwierzęta zostaną odstrzelone? Takiej gwarancji nikt nie da.

O czym jeszcze rozmawiali radni na ostatniej sesji? Zobaczcie sami… Dyskusji o problemach z polowaniem i dzikach możecie posłuchać na początku pierwszej części.

Co z likwidacją szkół? Oszczędnościami w gminie? Posłuchajcie, niebawem o tym napiszemy.

Nagrania z sesji dzięki uprzejmości mojabochnia.pl

 
4 Comments

  1. Brawo Edziu, tak trzymać, nie daj się, pomożemy Ci, kultura prowadzenia sesji przez panią MAGISTER można powiedzieć dużo młodszą od Ciebie jest poniżej krytyki, a o mimice już nie wspomnę. To co ich, można powiedzieć, wychwalić to co niewygodne zamieść pod stół, zgnoić, zakrzyczeć drugiego, już niedługo, wnet się to skończy, upadek będzie wielki i to z ogromnym hukiem a wtedy zweryfikujemy co zrobiliście dobrego dla mieszkańców obawiam się, że nie będzie się czym pochwalić.

    • Kiedyś widziano SZPAKA on raczej nie miał mimiki i nie obgryzał warg i policzków bo nie ma… ale… ale patrzył bardzo podobnie… tylko w co on patrzył??? 🙂 Myślę , że nie trzeba mieć mgr. żeby to zatrybić.

  2. mam pytanie do Pana Sołtysa – gdzie Pan był w roku 2007, 2010, 2012 i 2014 kiedy problemy ujęcia i wody miały miejsce. Czemu Pan nie grzmiał, że ujęcie winno mieć odpowiednie urządzenia które zapobiegało by narastającym problemom , czy może dla tego że Pan tam pracuje …. Kamerka jest trzeba zaistnieć a jakże może ksiądz proboszcz pochwali

  3. Jak widać co niektórzy radni i sołtysi zaczynają się budzić, w końcu i nareszcie, brawo, zaczynacie pozytywnie myśleć i tak trzymać bo przecież mieszkańcy Was wybrali a nie wójt.

Komentowanie jest wyłączone.