Dookoła oszczędności, a tak się tuczą w urzędzie

Gmina ledwie zipie finansowo. Wójt oszczędza na czym może. Jak wiadomo kilka tygodni temu zapadła decyzja, by zlikwidować kuchnię w przedszkolu. Chodzi o to, by oszczędzić 92 tys. zł. Ale czy oszczędności widać w samym Urzędzie Gminy? Okazuje się, że nic podobnego!

Otóż, jak wynika z oświadczeń majątkowych osób zajmujących w Urzędzie Gminy Łapanów stanowiska kierownicze, średnie miesięczne wynagrodzenie brutto kadry kierowniczej wynosiło tam w zeszłym roku… 8 tys. 811 zł.

Tak, tak… To nie pomyłka! Ponad dwukrotnie więcej, niż średnia krajowa! Obecnie wynosi ona 4 tys. 264 zł. Przy czym większośc pracujących zarabia oczywiście poniżej. Dla porównania – średnia zarobków w krytykowanym za rozpasanie warszawskim ratuszu to 6 tys. 97 zł. W Łapanowie kadra kierownicza ma więcej!

Co ciekawe, jak sie okazuje to nie Wójt był w zeszłym roku najlepiej zarabiającą osobą w urzędzie. Sekretarz Gminy, Anna Piasecka zostawiła go ze swoimi poborami daleko w tyle. Z jej oświadczenia majątkowego wynika, że zarobiła w 2015 roku w gminie aż 164,6 tys. zł. O ponad 35 tys. zł więcej od Roberta Roja, który dostał w ciągu całego roku 129,2 tys. zł.

Nieco gorszy od Wójta jest Tadeusz Nawojowski. W zeszłym roku zarobił o 20 tys. zł mniej, niż Robert Roj, ale więcej, niż 100 tys. zł. Roczną pensję przekraczającą 100 tys. zł ma też Barbara Molenda, skarbnik gminy. Pozostałych dwóch kierowników (Danuta Klejdysz i Wojciech Sotoła) musi się zadowolić rocznymi zarobkami rzędu 76-77 tys. zł. Ale to ciągle ponad 6 tys. miesięcznie, czyli dużo powyżej sredniej krajowej.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
5 Comments

  1. Roj mi jako osobie która na niego głosowała swoimi decyzjami po prostu pluje w twarz. A głosowałam na niego dlatego by między innymi ukrócić koryto gminne , no to się doczekałam.

  2. Tyle lat jedne i te same nazwiska przy (wstrzymane przez Administratora) i ani myślą młodych dopuścić ,dać godnie zarobić. W sumie, to szkoda się nawet denerwować , bo to i tak nic nie zmieni. U nas w gminie jak i w rodzinie (wstrzymane przez Administratora). Amen

  3. Pani Basiu takie informacje od kilku lat można znaleźć na BIP-ie do którego link jest na stronie gminy, więc żaden problem do tego dotrzeć. Dobre podsumowanie redaktora, brakuje tylko informacji czy to netto/brutto.

  4. Brawo Panie Redaktorze, Pan do jest gość, kto z biednych szarych ludzi do takich wiadomości miałby dostęp, a tak to wszystko wiadomo, trzeba opublikować koniecznie wszystkich zajmujących stanowiska kierownicze z imienia i nazwiska, wstyd naprawdę, kuchnie się likwiduje, oszczędza na dzieciach a w gminie taki przepych niech wójt zacznie oszczędności od własnego podwórka, nie dziwota że wszyscy przyklaskują Rojowi, bo im dobrze a dzieci mają katerirg mieć, bo trzeba 90 tys. zaoszczędzić a zabrać im po tysiaku i już będzie a nie krzywdzić dzieci, powinni mieć trochę honoru.
    Panie redaktorze pomóż nam, pomóż dzieciom z przedszkola, Pan może dużo, prosimy ……………

Komentowanie jest wyłączone.