Debata Manys – Roj na Dniach Łapanowa?

Karol Manys, wydawca „Mojego Łapanowa” zaprasza wójta Roberta Roja do debaty o przyszłości gminy z udziałem Mieszkańców. Nasz wydawca chce, by taka rozmowa odbyła się podczas Dni Łapanowa.

Manys proponuje, by rozmowa z Robertem Rojem o przyszłości Gminy odbyła się w sobotę, 30 czerwca o godz. 15.00 na łapanowskim Rynku. Czy wójt przyjmie to zaproszenie?

Zostało ono wysłane zarówno drogą oficjalną – do Urzędu Gminy (z prośbą o przekazanie do rąk własnych Roberta Roja), jak i na jego prywatnego maila.

Serdecznie zapraszam Pana do takiej debaty z udziałem Mieszkańców – pisze w zaproszeniu dla wójta nasz wydawca.

Rozmowa miałaby dotyczyć nie tylko przyszłości Gminy i planów na przyszłość, ale także obecnych bolączek oraz problemów, jakie pozostają do rozwiązania.

Gdyby proponowany termin nie był dla Roberta Roja dogodny, Manys prosi o zaproponowanie innego, bardziej odpowiedniego. Zapowiada, że w przeciwnym razie będzie na wójta oczekiwać w sobotę o 15.00 pod Dębem!

Manys podkreśla w zaproszeniu dla Roberta Roja, że zbliżające się Święto Gminy Łapanów to nie tylko okazja do wytchnienia dla Mieszkańców, ale też doskonała okazja do rozmowy o przyszłości Gminy.
54 Comments

 1. Nadawcą pisma do pana Wójta jest wydawca portalu – Pan Manys.
  Dlaczego Wójt ma spotykać się pod Dębem skoro ma swój gabinet. Oficjalne spotkania z mediami odbywają się po wspólnym uzgodnieniu terminu. Bo rozumiem, że Pan Manys chce się spotkać jako redaktor, nie mieszkaniec, nie kontrkandydat itd. (tak przynajmniej wynika z nadawcy).

  Dodatkowo, jak będę chciała porozmawiać z Wójtem jako mieszkanka nie potrzebuję adwokatów z portalu,tylko pójdę na sesję radnych gminy, która odbywa się regularnie i tam zadam swoje pytania oficjalnie, a nie pod dębem.

  A skoro portal pisze oficjalne pismo do Wójta, to powinien skonstruować je w oficjalnym formacie, a to pismo znacznie odbiega od przyjętych standardów.

  ps. Pana polemiki, komentarze, jako redaktora są dla mnie stronnicze. Redaktor powinien być neutralny, gdyż inaczej zniekształca prawdę o wielu rzeczach wyrażając swoją prywatną opinię. Poza tym, jeśli zależałoby Panu na dobru Gminy, to czyż portal nie powinien jej promować? A tutaj niestety więcej wylewa Pan żalu, używa Pan nazwisk bez pokrycia informacji, a nagłówki negatywnie mówią o nas-mieszkańcach, o naszej Gminie, naszych sąsiadach itd. Widzi Pan tylko złe strony, a zapomina o wielu walorach Gminy i mieszkańców. Portal przesycony jest komentarzami redaktora, który wchodzi w dyskusję z czytelnikami i zawsze chce mieć ostatnie zdanie. Wypacza to sens dodawania komentarzy. Nie przyjmuje Pan krytyki, a na nią , odpowiada Pan zazwyczaj krytyką lub argumentami, zamiast spuścić głowę i pomyśleć, że do sukcesu nie tędy droga. Nikt nie zagłosuje na kandydata, który kilkadziesiąt razy na dzień wyraża się negatywnie o naszej miejscowości, w której urodziliśmy się, wychowaliśmy się, gdzie pracujemy i mieszkamy.
  I proszę nie odpisywać na mój komentarz. Milczenie jest złotem.

  • Zatwierdzam ten komentarz tylko po to, by Ciebie i Tobie podobnych durniów OSTRZEC! Bo normalnie takie komentarze lądują bez żadnej moderacji w SPAMIE!
   OSTRZEGAM Po raz pierwszy i OSTATNI! Bo następnym razem Ci zatwierdzę, a dnia następnego złożę pozew do sądu! I będziesz mieć naprawdę bardzo POWAŻNY problem!
   Zapamietaj to sobie raz a solidnie! Nie ma anonimowości w sieci!
   Dokąd ja tu jestem wydawcą, NIE MA tu przwyzwolenia na żadne insynuacje, ani grzebanie w prywatnym życiu! Ani moim, ani niczyim innym! I będę to absolutnie i BEZWZGLEDNIE tępił! Z powiadamianiem służb i sądami włacznie!
   Jesteś ciekawy(a), to Ci powiem: tak, od 11 lat jestem po rozwodzie. I nie jest to żadna tajemnica! I nie jest to również Twój zakichany interes!
   Czy mam dzieci? Tak mam dzieci. Dwójkę. Dwóch dzielnych chłopaków. Ten starszy w tym roku będzie pełnoletni.
   Czy mamusia utrudniała mi kontakty z nimi? Tak utrudniała mi kontakty z nimi! Łącznie z żenującymi scenami na placach zabaw i groźbami ze strony byłych teściów.
   Czy walczyłem o to w sądzie? Tak przez dwa lata! Łącznie z tym, że byłem przez mamusię oskarżany o pedofilę. Sprawa zakończyła się moją wygraną w 100 procentach. Mamusia sama prosiła, by zatwierdzać ugodę.
   Czy w wielkim finale syn zaatakował mnie nożem? Tak, to niestety prawda. Syn w wielkim finale zaatakował mnie nożem. Tak, raniąc!
   Na wszystko to są dokumenty sądowe, prokuratorskie i policyjne.
   Taki był wielki finał moich dwuletnich zmagań o kontakt z dziećmi!
   Jakieś pytania masz?
   Patologia? Tak, patologia! Mamusi, byłych teściów…
   Czy płacę alimenty? Tak, placę alimenty! Regularnie. I nawet, gdy sam przymierałem głodem alimenty były.
   W związku z powyższym – nie życzę sobie.
   A następnym razem się skończy w sądzie!

   • Hm, samo życie. Podobnych historii znam na pęczki. Biorąc pod uwagę celowość ataku, nie zmienia to mojego stosunku co do osoby K.Manysa. Bardziej mnie interesuje co Ten człowiek zamierza zrobić z Naszą Gminą niż rodzinne telenowele. Interesują mnie niestety KONKRETY. Nie mam czasu na siedzenie komuś pod łóżkiem. Mam co robić. A wolny czas poświęcam Swojej rodzinie w której problemów nie brakuje. Czekam na informacje KTO będzie starał się o stanowisko wójta,jakie są PROPOZYCJE,PLANY i PROGRAM wyborczy kandydatów dot.
    Naszej Gminy. Czekam i Pozdrawiam

 2. To jak qutrzeżwiejecie po świętowaniu to zwruććie uwagę ile to święto nas mieszkańców kosztowało a w związku z pustą gminną kasą jakie podwyżki radni nam przegłosowali będziecie […]

 3. Gdbyś był uczniem ZS w Łapanowie słyszał byś jak mawiał dyrektor na rozpoczęciu roku. Oby Ci co zaczynają rok szkolny pod dębem tam nie skończyli…

 4. Witam pomysł debaty jest fajny ale termin to już nie. Po pierwsze Pan wójt w tym dniu ma dużo więcej pilniejszych spraw niż rozmowa z kontrckandydatem. Po drugie w sobotę to nie jest wójt tylko Pan Robert. Po trzecie mieszkańcy jeśli chcą rozmowy to mogą osobiście się spotkać w tygodniu z wójtem. Po czwarte wybraliśmy Pana Rosja tylko dlatego że że chcieliśmy końca Pana Kuliga a nie ze miał lepszy program. Pozdrawiam przyszlego wójta mamysa. Zawsze głosuje za zmianami. Nie za kandydatem.

  • Bardzo dziękuję za komentarz,
   wójt jest wójtem 24/7. Nie ma wolnego – jak prezydent. To po pierwsze. I teraz…
   Dla mnie nie ma pilniejszych spraw, niż rozmowa z Mieszkańcami. Nawet jeśli to są tylko dwie osoby!
   Dlatego mam nadzieję, że Pan wójt skorzysta z zaproszenia.
   I teraz…
   Nie z kontkandydatem, bo kontrkandydat to dopiero może być ale…
   1. premier najpierw musi ogłosić wybory
   2. a następnie kandydat i konntkandydat muszą się jeszcze zarejestrować.
   Pozdrawiam 😉

 5. Ponadto zdumiewającą praktyką jest, że nie znam personaliów redaktora naczelnego, nie ma do niego żadnego kontaktu, nie znamy autora tekstów i także nie mamy do niego do kontaktu a jedyną osobą znaną z imienia i nazwiska jest tylko pan wydawca

  • A co w tym zdumiewającego? To proszę mi podać nazwisko redaktora naczelnego Onetu, WP albo Interii. A najlepiej telefony do nich. W końcu to największe polskie portale! A naczelnym Facebooka kto jest? 😉
   Kontakt do portalu: kontakt@mojlapanow.pl

   • Panie wydawco nie wiem kto jest redaktorem naczelnym Onetu, lecz przynajmniej wiadomym jest kto jest autorem danego teksu, (a nawet zamieszczone są fotografie autorów), u pana nawet tego nie ma.

   • Dlaczego jeśli chce pan spotkać się z Wójtem nie uda się Pan do Urzędu i nie umówi się pan na spotkanie i nie porozmawia pan z wójtem o nurtujących pana problemach. Wójt w tygodniu ma jeden dzień na spotkania dla mieszkańców.
    Raz w czasie kadencji byłem w gminie umówiłem się z sekretarką i rozmawiałem z wójtem (Byłem wówczas 1 z kilku osób oczekujących na spotkanie).

    • Ponieważ te problemy nie nurtują mnie, ale Mieszkańców. I to oni powinni usłyszeć odpowiedzi. I to oni zwracali uwagę na potrzebę takiej otwartej rozmowy. Ja z Panem wójtem z powodzeniem koresponduję elektronicznie. I co prawda w ostatnim możliwym terminie, ale otrzymuję odpowiedzi. A jeśli mnie nie satysfakcjonują – dopytuję.
     Zapraszam więc Pana wójta na osobiste spotkanie przy Mieszkańcach! Nie mam zamiaru niczego omawiać z Panem wójtem poza Mieszkańcami ponieważ uważam, że mogłoby to zoostać słusznie źle przyjęte. Jeśli będziemy mieć do omówienia sprawy w cztery oczy to je omówimy. Maila i telefon do Pana wójta mam. On do mnie też. Uważam natomiast, że Pan wójt jest winny Mieszkańcom takie spotkanie. Ci Mieszkańcy to Czytelnicy portalu.
     Mam nadzieję, że Pan wójt zechce z tego zaproszenia skorzystać.

     • Panie Wydawco, pan nie masz, żadnego mandatu i legitymacji żeby wypowiadać się w imieniu mieszkańców Gminy Łapanów. Nie jest pan jak pisze kandydatem na urząd wójta gminy Łapanów. Nigdy nie pełnił pan żadnej funkcji w gminie Łapanów, nie był pan i jest radnym, sołtysem, członkiem rady sołeckiej. Nawet pan tu nie mieszka. Mieszkańcy gminy Łapanów to nie są małe dzieci, jak będą mieli ochotę to spotkają się z Wójtem i zapytają wójta bez pana pośrednictwa.

 6. mam pytanie do autora powyższego tekstu, który nie podpisał się pod powyższym tekstem. Pisze pan w tytule „Debata Manys – Roj na Dniach Łapanowa?”, a pan Manys pisze w komentarzu . /”I to w ogóle nie ma być debata wyborcza, bo na takie dopiero przyjdzie pora, a rozmowa o sytuacji gminy i jej perspektywach. „. To panie autorze tekstu debata, czy nie debata?

 7. Dobry pomysł ale ciekawe czy wójt będzie ? Chyba nie przyjdzie . Będzie się bał takiej konfrontacji bo wie że ją przegra i stchórzy

 8. bardzo dobry pomysł taka debata może ktoś wreszcie zacznie poważnie traktować ludzi i wreszcie się czegoś dowiemy jakie plany mają nasze kochane władze

 9. Witam .Oczekujemy debaty oficjalnych kandydatów prowadzonej przez osobę postronną z pytaniami od mieszkańców wtedy Roj czy inni niebędom mogli się wykręcić .Obecnie Roj niewie czy będzie … ponownie kandydować więc niepodejnie wyzwania tym bardziej iż w samodzielnym myśleniu by poległ.Tylko kto zechciałby zorganizować i poprowadzić profesjonalną,beztronną debatę to wymaga fachowośći.Pozdrawiam.

  • Start kampanii nastąpi, gdy premier poda termin wyborów. A to nastąpi między połową lipca a połową sierpnia. To nie ma być debata wyborcza, bo na te dopiero przyjdzie czas, a rozmowa o sytuacji gminy i jej perspektywach. Ja uważam, że czas przed startem święta gminy jest jak najbardziej właściwy na takie rozmowy.
   Pozdrawiam

 10. Dobra propozycja, ale uważam, że trochu przestrzelona odnośnie terminu. Wój wykręci się, że za późno został powiadomiony to raz poza tym lepiej byłoby ustalić z nim termin być pewnym, że przyjdzie i zaprosić wówczas ludzi z odpowiednim wyprzedzeniem lub też jeśli odmówi to po prostu zamieścić tutaj taką informację.

  • Dobry wójt chyba nie lekceważy takich propozycji. Tym bardziej, że płyną również od Mieszkańców. Szczególnie na starcie kampanii wyborczej!
   Mam nadzieję, że przyjdzie!

 11. dobry pomysł tyle że roj nie podniesie rękawicy ani na dniach Łapanowa ani w żadnym innym terminie po prostu wie że by poległ na całej linii pod każdym względem na każdy temat a szkoda bo z wielką niekłamaną ochotą zobaczył bym i posłuchał takiej debaty,pozdrowienia dla K.Manys

  • Dziękuję, też pozdrawiam.
   Mam nadzieję, że Pan Wójt skorzysta z zaproszenia.
   To chyba dość normalne, że włodarz rozmawia z Mieszkańcami o sprawach gminy, prawda?

   • do K.Manys oczywiście że prawda tylko proszę wziąć pod uwagę ile razy roj rozmawiał z mieszkańcami podczas trwania jego kadencji? przed kampanią mówił wiele bzdur a jedną z nich było że będzie dla mieszkańców,reszte można sobie dopowiedzieć samemu.

  • Darek, mnie uczyli, że nazwisko pisze się z dużej litery. Coś się zmieniło w tym zakresie? A gdzie moderator? Sam poiwinien poprawić takie błędy. No chyba, że mu to na rękę.

   • do emeryt masz rację dobrze Cię uczyli i ja również o tym wiem ale mam tak że jeśli nie mam do kogoś szacunku a w tym przypadku nie mam go za grosz to (mała litera) jest jak najbardziej na miejscu

  • A Ty uważasz, że nie ma tematów do dyskusji? Nie ma o czym rozmawiać?
   Mam nadzieję, że wójt się pojawi!

   • I co, każdy gwizdnie na wójta i on ma lecieć pogadać? A niby z jakiej racji? Przecież kampanii jeszcze nie ma, przynajmniej oficjalnie. Bądź Pan choć raz poważny panie Manys. Nie lubię p. Roja, ale szacunek dla siebie chłop musi mieć.

    • Oczywiście, że kampania się jeszcze nie rozpoczęła. Nie wiemy ani czy wójt będzie kandydował, ani czy ja się ostatecznie zdecyduję. Jak widzisz do rozmowy zapraszam nie jako kandydat, a jako wydawca portalu. I to w ogóle nie ma być debata wyborcza, bo na takie dopiero przyjdzie pora, a rozmowa o sytuacji gminy i jej perspektywach. Jeśli uważasz, że takie rozmowy można prowadzić tylko w kampanii, to dla mnie to jest zdumiewający pogląd.
     Mam nadzieję, że jeśli wójt ma szacunek do ludzi, choćby tych, którzy każdego dnia wchodzą na portal to się pojawi. Jeśli nie, to nie. Też coś pokaże.
     Sytuacja jest prosta. Jest zaproszenie, jeśli mi odpowiada, to korzystam. A jeśli nie, to nie. Ja bym skorzystał.
     Pozdrawiam

  • do noł największa ilość osób od wielu miesięcy jest na portalu Mój Łapanów a nie na rynku pod dębem więc sklej poślady i pomyśl zanim napiszesz

Komentowanie jest wyłączone.